Spor Boonman hoopt op plek als international Fiets uw bankzaken door... Zeeuws-Vlaming is vanavond assistent bij VW-Go Ahead Eagles. Start Jupiler League PZC Vrijdag 8 augustus 2008 I 3 5 1 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Als vanavond om 20.00 uur wordt afgetrapt voor een nieuw seizoen in de eerste di visie, staat Angelo Boonman (28) in Venlo geconcentreerd aan de zij lijn. De inwoner van Zandstraat, een gehucht onder de rook van Sas van Gent, fungeert bij VW te gen Go Ahead Eagles als eerste as sistent-scheidsrechter. „Ik zoek mijn plafond en dat heb ik nog niet gevonden." Het duel in stadion De Koel is voor Boonman niet het officiële begin van een nieuwe voetbaljaar gang. Hij heeft er al een reis naar Estland opzitten, waar hij ruim drie weken geleden samen met Pol van Boekei, Adriaan Inia en vierde official Reinold Wiedemeijer TVMK tegen Nordsjaelland (0-3) in goede banen leidde. Hij was te vreden over het duel in de eerste voorronde van de Uefa Cup. „Ik moet er wel bij zeggen dat het niveau in Estland niet al te hoog ligt. Ik schat TVMK laag in de eer ste divisie in. Er zaten ook maar Angelo Boonman 350 toeschouwers op de tribune." Dat hij mee mocht naar Tallinn was voor Boonman een signaal dat hij in aanmerking komt voor een plek op de internationale lijst. „Adriaan Inia stopt als internatio nal dus komt er een plek vrij. Bij de KNVB kijken ze wie er dit jaar in aanmerking komt om die plaats over te nemen. Uit een groep jon ge assistenten wordt er uiteinde lijk één gekozen. Aangezien ik naar Estland mocht, mag ik mezelf ook tot de kandidaten rekenen." Het vak van assistent-scheidsrech ter is volgens hem een specialisme op zich. „Je haalt je voldoening uit de mooie wedstrijden die je krijgt toegewezen. Als dat bijvoorbeeld een live wedstrijd is, kan iedereen van begin tot eind meekijken. Na afloop trekken de analytici dan nog eens lijntjes over het veld om te laten zien of ik het wel bij het rechte eind had. Vorig seizoen was ik assistent bij Ajax-Excelsior, voor bijna 50.000 mensen. Dat heeft veel indruk op me gemaakt." Boonman tekende onlangs een se niorencontract bij de KNVB en is daardoor de komende twee jaar verzekerd van duels in de eredivi sie en eerste divisie. „Ik heb een ar beidscontract en werk daarnaast nog bij de glashandel van mijn schoonvader. Hij staat er voor de volle honderd procent achter en daardoor kan ik het heel goed com bineren. De uren die ik weg ben, moet ik wel compenseren, maar dat lukt altijd wel." Over zijn ambities is hij duidelijk. Boonman: „Ik wil een vaste waar de in de eredivisie worden. Ik zoek mijn plafond en dat heb ik nog niet gevonden. Er zit nog meer in. Zo'n internationale plaats zou ik fantastisch vinden. Dan kun je ook wat van de wereld zien." Waar de start van de eredivisie nog drie weken op zich laat wachten, verschijnen de voetballers in de Jupiler League vanavond al aan de aftrap. Het wordt een bijzonder seizoen, omdat de nummer laatst aan het eind van de rit terug moet keren naar de amateurs. De Zeeuwse inbreng is met één assistent-trainer en vier voetballers gering. Eerste speeldag, vanavond 20.00 uur FC Omniworld - RBC Roosendaal Excelsior-Telstar HFC Haarlem-TOP Oss Helmond Sport - ACOVV Veendam - Camb. Leeuwarden FC Den Bosch - RKC Waalwijk FC Dordrecht - FC Eindhoven FC Zwolle - MW Fortuna Sittard - FC Emmen VW-Venlo - Co Ahead Eagles Peter van Vossen (40) is afgelopen maand aan zijn eerste seizoen bij ACOVV begonnen. De voormalig international is bij de club uit Apeldoorn assistent van John van den Brom, met wie hij eerder samenspeelde bij Ajax en Istanbuispor. Van Vossen, die 31 interlands speelde, tekende een contract tot medio 2010. AGOW werd afgelopen seizoen achttiende. Rogier Veenstra (20) is dit seizoen door NAC verhuurd aan Excelsior. De Middelburger hoopt bij de Rotterdamse club meer aan spelen toe te komen. In Breda kwam hij de afgelopen twee seizoenen tot dertien duels in de eredivisie. Veenstra, wiens contract bij NAC nog twee jaar doorloopt, start met Excelsior als één van de favorieten voor de titel. Wilmer Kousemaker (23) begint in Haarlem aan zijn tweede seizoen. De middenvelder uit Tholen speelde in zijn eerste jaar 33 competitiewedstrijden, waarin hij één keer scoorde. Haarlem eindigde afgelopen seizoen als nummer laatst in de Jupiler League en zint op eerherstel. Het contract van Kousemaker loopt aan het eind van dit seizoen af. Frits Paap (21begint aan zijn vierde seizoen in de hoofd macht van RBC. De afgelopen twee jaargangen verliepen niet geheel volgens planning, omdat de voetballer uit Serooskerke slechts tot respectievelijk dertien en vijftien competitieduels kwam. RBC werd vorig seizoen elfde en mikt op een plek in de play-offs. Paap is aan het eind van dit seizoen transfervrij. Wordt dit eindelijk het seizoen van zijn doorbraak in het betaald voetbal of keert John Schot na één jaar opnieuw terug naar de amateurs? De voormalig jeugdinternational en PSV'er heeft van RBC een herkansing als prof gekregen. De aanval lende middenvelder uit Tholen is inmiddels 24 en net als bij Frits Paap loopt zijn contract aan het eind van dit seizoen af. PZC Willem Adriaansens bron Barry van der Hooft Het is tijd voor de Rabobank. Loop eens binnen of neem contact op met uw lokale Rabobank. *Vraag naar de actievoorwaarden. Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67