Zeeland Padmos-neven zijn opnieuw innovatief SALE Eis 18 maanden cel voor roof en bedreiging Dominator speelt met G-krachten m Extra korting Twee feestdagen in Colijnsplaat Pontje zet recordaantal passagiers over 'Medewerkers KPN' blijken oplichters 22 I Vrijdag 8 augustus 2008 PZC Rotterdammer ontkent betrokkenheid bij misdrijf in Van der Valk. Nieuwe vanginstallaties voor mosselzaad op Wadden- en Noordzee. Topmark Campingbed Voor 39,95 Kinderstoelen Kermisattractie geeft Goes Zeeuwse kermisprimeur. Geen onderzoek naar brand in fruitschuur Vierde Molenfestival Korenbloem Kortgene Verboden te zwemmen in Goese Meer en Sas Alzheimercafé over dementie en wetgeving door Emile Calon MIDDELBURG - Een dertigjarige Rot terdammer ontkende gisteren te genover de meervoudige kamer van de Middelburgse rechtbank dat hij op 31 december vorig jaar ook maar een stap in Zeeland had gezet. Hij was die middag dan ook beslist niet bij Motel Van der Valk in Goes geweest. En hij had echt niets te maken met het kraken van een gokkast en het bedreigen van de bedrijfsleider. Hij was die bewuste dag eerst bij zijn moeder in Rotterdam langs ge gaan en had vervolgens een be zoek gebracht aan zijn vriendin. Of hij daar werkelijk is geweest, werd echter niet duidelijk. Hij wei gerde gisteren, en eerder tegenover de politie, haar naam en haar adres bekend te maken omdat ze volgens hem niets met deze hele zaak te maken heeft. Voor officier van justitie E. Bethle hem staat echter vast dat de Rotter dammer die 31e december, samen met een 24-jarige kompaan, de gokkast bij Van der Valk kraakte. Daarbij maakten de twee tussen de zevenhonderd en duizend euro buit. Tijdens die kraak ging echter het alarm af, waarna de bedrijfsleider hen achtervolgde tot bij de toe gangspoort. Hij staakte die achter volging omdat de beide daders daar elk een mes tevoorschijn haal den en hem bedreigden. Advocaat J. Sneep betwijfelde of de Rotterdammer die bewuste dag wel in Goes was geweest. Volgens hem zijn de beelden van de ver schillende bewakingscamera's niet overtuigend genoeg, zei hij na be studering in de rechtszaal. Ook zet te hij zijn vraagtekens bij het trek ken van de messen. Ook de beel den daarvan konden hem niet overtuigen. Bethlehem toonde echter geen twijfels. Ze vroeg de rechtbank de man te veroordelen tot een celstraf van achttien maanden. Een straf die de 24-jarige kompaan al eerder is opgelegd. Uitspraak 20 augustus. door Inge Heuff BRUINISSE - Het roestvrijstalen ge vaarte op de drijvers richt zich op en komt in positie. De kunststof buis op het water van de Ooster- schelde wordt lichtjes tussen de ge leiders geklemd. De borstelpane len zakken naar de netten onder de buis; het uitdunnen van het jonge mosselzaad aan de netten kan beginnen. Na de zogenoemde Padmosnetten hebben Marinus Padmos van de BRU 36 en zijn neef Rinus Pad mos (BRU 8) nu hun Emergo Fol ding Longlines als mosselzaadin- vanginstallaties op de Oosterschel- de en in de Waddenzee liggen. Invanginstallaties -er zijn diverse systemen- maken onderdeel uit van de innovatieslag van de mos selsector. Hun oogst moet een deel van het broodnodige mosselzaad gaan opleveren. Aan de longlines van Padmos han gen tot op drie meter diepte net ten waar mossellarven zich aan hechten en uitgroeien tot mossel zaadjes. Het bijzondere van deze 120 meter lange buizen is dat ze als bovenmaatse duimstokken zijn in te klappen voor vervoer en opslag. Daarnaast hebben de neven een in klapbare oogstmachine op drijvers laten bouwen door Murre Tech niek in Krabbendijke. „Het oog sten van de netten was enorm be werkelijk en werd door zes tot ze ven man gedaan", legt Marinus Padmos uit. „Dat beperkte het ren dement flink. Nu kunnen we de klus met z'n tweeën klaren." Op de oogstmachine is Dennis De Bruse neven Marinus en Ri nus Padmos beproeven op de Wadden- en de Noordzee nieu we installaties voor de vangst van mosselzaad. Feijtel met het bedieningspaneel in de weer. De machine schuift over de buis en de borstelpanelen schrapen de jonge mosselzaadjes van de netten. Tegelijkertijd zuigt de machine het losse zaad met wa ter op en stort het via een slang in het ruim van de BRU 36. Deze donderdagochtend loopt het echter niet zoals gepland. Een de fecte afdichtingsstrip van de oogst machine gooit roet in het eten en de BRU 36 moet terug naar de ha ven. „Er zijn natuurlijk nog kinderziek tes te verwerken", zegt Padmos fi losofisch. Hij is niet blij. „Het is de vraag of dit snel opgelost kan wor den en voor het weekeinde geven ze windkracht 6 af." Tijdens de zomerstorm van 21 juli bleek dat volle netten niet storm- bestendig zijn. Al bleven zijn bui zen drijven, Padmos was wel 60 tot 70 procent van zijn aanwas van de Waddenzee kwijt. „Maar zo is de natuur, dat hoort bij dit werk." Van €59,95 Vele showmodellen nu met De na)aarscoilectie babykledirig h er! COLIJNSPLAAT - De Colijnsplaatse dagen beginnen morgen (vrijdag) met het kampioenschap Krabben- vissen en een feestavond in de Vis mijn. Zaterdag is er kermis, een braderie, een kunstmarkt en wie wil kan een rondvaart of helikop- tervlucht maken. De protestantse kerk houdt van 10 tot 17 uur een grote rommelmarkt op het pleintje bij de kerk en in het zaaltje ernaast. De opbrengst, ook van de pannenkoeken die wor den verkocht, is voor de kerk. HANSWEERT - Het kan verkeren. Was het nog geen drie maanden geleden hoogst onzeker of het toe ristisch pontje tussen Perkpolder en Hansweert wel zou varen, nu kunnen schippers Laurens en Ria de Brouwer melden dat ze deze week met 'De Onderneming' ruim twee keer zoveel passagiers hebben overgezet als vorig jaar. Met een top van 258 passagiers op één dag is er sprake van een recor daantal. Volgens de schippers is het succes te danken aan het gehal veerde tarief van drie euro per per soon. Dat is mogelijk dankzij subsi dies van de provincie en de ge meenten Hulst en Reimerswaal. Zonder die bijdrage zou De Brou wer zijn afgestevend op een failis- sement.'De Onderneming' vaart sinds 2005 tussen thuishaven Perk polder en Hansweert, als onder deel van het netwerk van toeris tische veerdiensten in Zeeland. door Gijs Kamphuis GOES - De Goese kermis die van daag begint, heeft met de attractie Dominator een Zeeuwse primeur. De vierentwintig meter hoge schommel die over de kop gaat, be gint in Goes aan zijn derde kermis. Drie weken geleden beleefde het apparaat de vuurdoop op de ker mis in Tilburg. Volgens exploitant Jarno Otten is de schommel mate loos populair bij het publiek. Dit komt vooral door de nieuwigheid van het apparaat, denkt hij. „Maar het is ook erg spectaculair, de G-krachten hebben flink vat op je als je er in zit." De veertig meter KWADENDAMME - De politie doet voorlopig geen onderzoek naar de oorzaak van de brand in een schuur in Kwadendamme, want er is geen reden om uit te gaan van een misdrijf. Afgelopen dinsdag brandde de schuur aan de Slabbe- koornsedijk volledig af Het aan grenzende woonhuis en de boom gaard liepen waterschade op. De totale schade is nog onbekend, evenals de oorzaak van de brand. KORTGENE - De stichting Molen de Korenbloem, die de molen van Kortgene in oude luister wil her stellen, houdt zaterdag 16 augustus voor de vierde keer het Molenfesti val. Alle activiteiten, zoals optre dens van Jongus, Anja Kopmels, het Leo Barents Quintet en On rust, zijn ten bate van de restaura tie van De Korenbloem. Het festi val begint om 14.00 uur. hoge zweefmolen die aangekon digd was komt niet. Het toestel is nog niet klaar en staat nog in de fa briek. De bouwers van de verschil lende attracties hadden gisteren veel last van de regenbuien die bo ven Zeeland hingen. Tien minuten nadat de bouwers van de Dominator hadden verteld dat ze altijd doorbouwen, onge acht het weer, kwam de regen met bakken naar beneden en moest het drietal de bouw noodgedwon gen staken. Toen het een uurtje la ter opklaarde, gingen ze weer mon ter aan de slag. Ze hopen op be wolkt weer tijdens de kermis, om dat dan de meeste bezoekers op het vermaak afkomen. De Goese kermis gaat vandaag om 15.00 open en duurt nog tot 14 augustus 00.00 uur. GOES - Bij het Goese Meer en het Goese Sas mag voorlopig niet ge zwommen worden. De gemeente Goes heeft waarschuwingsborden geplaatst. De reden is de aanwezig heid van kruiskwallen. De beestjes hebben een voorkeur voor brakwa ter en gedijen goed bij het warme weer van de laatste tijd. Bij aanraking van de kwallen wordt de huid rood en ontstaat een prikkelend gevoel en jeuk. MIDDELBURG - Het thema van het alzheimercafé in het Gasthuis in Middelburg is zaterdag dementie en wetgeving. Marjolein Haasbroek, oud-werkne mer van de stichting Alzheimer Nederland is de gastspreker. Er is gelegenheid om lotgenoten te ont moeten en om iets te eten en te drinken. Het café is van 14.30 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE - De Zeeuwse en Zuid-Hollandse politie waarschu wen voor babbeltrucs aan de voor deur. De Zeeuwse politie doet dat naar aanleiding van een incident in Zierikzee. Een vrouw kreeg daar woensdag twee jongens voor de deur die zich uitgaven voor me dewerkers van KPN. Ze zeiden een aanbieding te heb ben: daarvoor moest mevrouw ter plaatse 2,50 euro betalen en tevens haar handtekening zetten onder een machtigingsformulier. In landelijk bekende gevallen werd vervolgens, met behulp van dat for mulier, geld van de rekening afge schreven. Ook voor het opzeggen van het 'abonnement' vragen de oplichters vervolgens vaak een be drag. Ook in Oude-Tonge op Goe- ree-Overflakkee werd een vrouw woensdag slachtoffer van een bab beltruc. Medewerkers van de Dominator zijn druk bezig de attractie op te bouwen. Vandaag zal het toestel beginnen draaien. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62