Zeeland v: LEZERSEKTRA PZC Veerpontje Perkpolder boekt record Nieuw asfalt voor wegen in aantal dorpen Test je sportkennis en win! T SMS en WIN! Rescue Vlissingen 2008 Trouwen op het strand ZPZC Vrijdag 8 augustus 2008 23 De parkeerterreinen bij het Nollebos en aan de Kenau Hasselaarstraat zijn afgesloten. De parkeergara ges Scheldeplein en De Fonteyne zijn open. Er kan ook geparkeerd worden op het Stadhuisplein en in de omliggende woonwijken. defensie Van Woelderenlaan Vandaag wordt de zesde editie van het reddingsevenement Rescue Vlissingen gehouden. Plaats van handeling is de Vlissingse Boulevard. Bezoekers kunnen hier een kijkje nemen in de keuken van de dienstverleners. brandweer ambulances en veiligheid President Rooseveltlaan politievoertuigengroep vaarroute vletten reddingsbrigade (onbewaakte) fietsenstalling A tekstkar met programma C C-krachtsimulator O =duiktank H helikopterveld K kantelsimulator (uit auto klimmen) C centrale post Rescue Coosje Buskenstraat 11.55 uur Openingstoespraak Burgemeester W. Dijkstra 12.00 uur Parachutisten Koninklijke Marine uit Lynx helikopter 12.15 uur Trouwen strand 12.45 uur Demonstratie Man Over Boord 13.00 uur Demo SARhelikopter Seaking KNRM 13.15 uur Trouwen strand Demonstratie Man Over Boord 14.00uur Demonstratie F-16 Solo Display Team 14.15 uur Trouwen strand 14.30 uur Demonstratie Nederlandse Kustwacht Rijkswaterstaat Dornier kustwachtvliegtuig 15.00 uur demo SAR helikopter NHVKNRM 15.15 uur Trouwen strand Demo politie biketeam hondengeleider 15.30 uur Fly-By Nimrod Royal Air Force RAF) 15.45 uur Demonstratie Man Over Boord 15.55 uur Parachutisten Koninklijke Marine uit Lynx Eerste paradrop Kikabeertje Leo Uit een reddingsboot in het huwelijksbootje stappen... Dat gebeurt vandaag op het strand, Daar zullen een paar huwelijken voltrokken worden door een ambtenaar van de burgelijke stand van de gemeente Vlissingen. Dit gebeurt in een grote tent. 16.00 uur Demo SAR helikopter Lynx Rijkswaterstaat 16.15 uur Trouwen strand Demo politie biketeam hondengeleider 16.30 uur Surprise act 16.45 uur Demonstratie Man Over Boord 17.00 uur Demo SAR helikopter Seaking KNRM 17.15 uur Trouwen strand 17.30 uur Demonstratie evacuatie na brand aan boord 17.55 uur Hoist Kikabeer Leo uit Seaking 18.00 uur Vertrek helikopters Fly-By langs Boulevards 18.15 uur Trouwen strand PZC Willem Adriaansens foto's Ruben Oreel en ANP door Luc Oggel PERKPOLDER - Het kan verkeren. Was het nog geen drie maanden geleden hoogst onzeker of het toe ristisch pontje tussen Perkpolder en Hansweert wel zou varen, nu kunnen schippers Laurens en Ria de Brouwer melden dat ze deze week met 'De Onderneming' ruim twee keer zoveel passagiers hebben overgezet als vorig jaar. Met een top van 258 passagiers op één dag is er sprake van een re cordaantal. Volgens de schippers is het succes te danken aan het gehal veerde tarief van drie euro per per soon. Dat is mogelijk dankzij subsidies van de provincie Zeeland en de ge meenten Hulst en Reimerswaal. Zonder die bijdrage zou De Brou wer zijn afgestevend op een faillis sement. 'De Onderneming' vaart sinds 2005 tussen thuishaven Perkpol der en Hansweert, als onderdeel van het netwerk van toeristische veerdiensten in Zeeland, ofwel Rondje met een Pontje. TERNEUZEN - Als het weer het toe laat, gaat het waterschap Zeeuws- Vlaanderen dinsdag 12 augustus verder met het asfalteren van diver se wegen in West-Zeeuws-Vlaan- deren. Langs een aantal wegen worden doorgroeistenen aange bracht. De werkzaamheden zijn waarschijnlijk eind deze maand klaar. Het gaat om een deel van de Zee dijk en Oude Killedijk in Ret- ranchement, de Antwerpenpolder- weg, Sluissedijk en Pompedijkje in Zuidzande, het Jaagpad in Sluis, een deel van de Olieweg in Aar denburg, de Hazewegeling in Ee- de, een deel van Magereind, Dod- denhoek en Vaartdijk in Nummer Een, een deel van de Nolleweg in IJzendijke, een deel van de Angeli- naweg in Biervliet en een deel van de Isabellaweg in Philippine. Langs een gedeelte van de Zeedijk en de Oude Killedijk in Retranchement komen doorgroeistenen. Ter plaatse gelden snelheidsbeper kingen, tijdelijke wegafsluitingen en in een aantal gevallen omlei dingsroutes. De duur van de afsluiting van de wegen die onderhanden worden genomen kan variëren van een dagdeel tot enkele weken. Ready, Set, Go! De olympische zomerspelen van 2008 zijn officieel van start gegaan. Welke records worden er verbroken dit jaar en hoe doen onze landgenoten het? Uw krant volgt de spelen op de voet. U maakt kans op een arrangement van Dorint Golfresort Spa Windha- gen (bij Bonn). Dit arrangement bevat een overnachting voor 2 personen incl. ontbijt en gratis gebruik van zwembad, whirlpool en sauna. De prijs wordt aangeboden door Dorint Golfresort Spa Windhagen een hotel s. arrangement Vraag 1 vrijdag 8 augustus 2008 Welke sport is dit jaar voor het laatst een Olympische zomersport? A. Tennis B. Zwemmen C. Honkbal Sms uw antwoord als volgt door naar telefoonnummer 2002: ACTIESPELEN8spatie A, Bof C Bijvoorbeeld: ACTIESPELEN8 B Spelregels: Sms uw antwoord naar telefoonnummer 2002 Prijs per ontvangen bericht is 0,60 Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Alleen de winnaar krijgt binnen 3 werkdagen bericht Deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar Het arrangement is te boeken tot en met 31 juli 2009 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47