Zeeland 'Duinovergangen zandvrij' Restaurant wijkt voor woningen 'Geld terug aan alle ondernemers' Gewonde bij brand Sluiskil Gemeente niet blij met woningbouw bij haventje Othene. ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Gasten camping in Cadzand boos op gemeente Sluis. Voorzitter Legrand verwacht dat Terneuzen 'galant' zal optreden. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een projectontwikke laar wil op de plaats van het restau rant De Kreek aan de Noteneeweg in Terneuzen een aantal woningen bouwen. De gemeente Terneuzen is daar niet zo blij mee, maar kan er weinig aan doen. Volgens het bestemmingsplan is woningbouw op die locatie toegestaan. „We zijn niet zo gecharmeerd van woningen daar in de omgeving van de kreek en het haventje", zegt wethouder Co van Schaik. Volgens een eerste plannetje dat de initiatiefnemer heeft ingediend zouden er 10 tot 15 appartementen komen. „Vinden wij nogal veel", al dus Van Schaik. „Daarom hebben we de projectontwikkelaar ge vraagd nog eens naar het planne tje te kijken." Die werkt nu aan een definitief bouwplan. „Dan zal blijken hoeveel woningen het uit eindelijk worden. Maar hopelijk niet te veel." door Raymond de Frel SLUISKIL - Bij een uitslaande brand in de Nieuwe Kerkstraat in Sluiskil is gisterochtend een omstander ge wond geraakt. De man passeerde de woning rond kwart voor zeven en zag dat de zolderkamer in brand stond. Omdat hij niet zeker wist of er op dat moment mensen in de wo ning aanwezig waren, sloeg hij een ruit in. Daarbij raakte hij gewond aan zijn hand. Hij is voor behande ling naar het ziekenhuis gebracht. Brandweerploegen uit Sluiskil, Hoek en Terneuzen rukten uit om het vuur te bestrijden. Zij consta teerden dat er niemand in het pand aanwezig was. Rond kwart over acht was het vuur onder controle. Over de oor zaak van de brand is nog niets be kend. Zomermarkt in Cadzand valt deels in het water Bouwleges in Zeeland uiteenlopend, maar lager dan gemiddeld Vrijdag 8 augustus 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Gasten van cam ping Welgelegen in Cadzand-Bad voeren actie voor zandvrije duin overgangen. De meeste liggen be dolven onder een dikke laag zand, zodat ze nauwelijks toegankelijk zijn voor mindervaliden en men- sen met bolderkarren. „Als de gemeente Sluis daar niets aan doet, betalen we volgend jaar de toeristenbelasting pas na de zo mer", zegt woordvoerder Waker van de Kerkhove namens de groep actievoerders strijdlustig. Campingeigenaar Pieter de Keu ninck onderschrijft de bezorgd heid van zijn gasten. Hij liet giste ren op eigen kosten een graafma chine aanrukken om de duinover gang tegenover zijn camping weer toegankelijk te maken. De gemeente Sluis maakt de duinovergangen alleen in het voor jaar schoon. Buiten deze reguliere schoonmaakbeurt om worden al leen de zes belangrijkste overgan gen onderhouden, na bijvoorbeeld een hevige storm. Dat zijn de over gangen die ook toegankelijk zijn voor mindervaliden. „Met 33 strandovergangen kunnen we niet overal tegelijk zijn", zei een woordvoerster van de gemeen te Sluis gisteren. „Trouwens, wind en zand horen toch bij het strand." De Keuninck wil echter dat alle overgangen net voor aanvang van het hoogseizoen nog een keer wor den aangepakt. „We moeten hard werken om de huidige gast te be houden en nog veel harder wer ken om er nieuwe gasten bij te krij gen. Een must is het op peil hou den van de huidige faciliteiten en daar zijn de duinpaden een belang rijk onderdeel van." De Keuninck promoot het zorgtoe- Gasten van camping Welgelegen in Cadzand-Bad zijn boos op de gemeente Sluis omdat duinover gangen in de gemeente niet goed toegankelijk zijn. risme en heeft ook een rolstoel met dikke banden op zijn cam ping staan. „Maar ook met deze speciale rolstoel is het onmogelijk via de overgang op het strand te komen. Het is voor mij een raadsel dat het college van Sluis zo met gasten omgaat." De campinggasten van Welgele gen stuurden de gemeente drie we ken geleden al een mail, maar kre gen geen reactie. „Wij vragen ons af waarom de gemeente een kind vriendelijke uitstraling promoot, als wij niet fatsoenlijk met onze bolderwagens naar het strand kun nen. Wanneer in de toekomst het zorgtoerisme meer gasten moet trekken, zal de gemeente toch snel haar koers moeten wijzigen." Een groep kinderen met emmers en schopjes wacht tot een graafmachine de duinovergang weer toegankelijk maakt. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Voorzitter Bram Le grand van ondernemersclub City Terneuzen gaat ervan uit dat de ge meente Terneuzen alle winkeliers in de Noordstraat hun betaalde baatbelasting teruggeeft, als een hoger beroep bij het gerechtshof wordt afgewezen. In totaal gaat het om 260.000 euro. Vijf ondernemers in de Noord straat kregen vorige week gelijk van de Middelburgse rechtbank, omdat de gemeente niet kan aanto nen dat de belasting is gebruikt voor het verfraaien van de prome nade. Het ging volgens de rechter alleen maar om een vervroegde op knapbeurt. Een soortgelijke discussie leidde al tot rechtszaken voor de Hoge Raad. Ondernemers in de binnen stad van Breda weigeren, gesteund door grootwinkelbedrijven, ook baatbelasting te betalen. Het Ge rechtshof in Arnhem doet volgen de maand uitspraak. Is die negatief voor de gemeente, dan heeft dat grote gevolgen voor alle Neder landse gemeenten die baatbelas ting heffen. Legrand: „Wij gaan na de vakantie in overleg met wethouder Van Waes. Als de gemeente ongelijk krijgt, dan ga ik ervan uit dat zij zo galant is dat alle ondernemers hun geld terug krijgen." pagina 22/23: voor een dubbel tje op de eerste rij lofrlj Alles kan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45