Zeeland de Zeeuwse huizenmarkt Op een leuke woning wacht je jaren OCCASION Vrachtverkeer Belgen kopen weer mosselen SPAANS OP ZOEK NAAR DE VAN JE DROMEN? PZC Vrijdag 8 augustus 2008 3 Ik neem 't zekere voor het on zekere, dacht Mariëlla Hart hoorn uit 's-Heer Arendsker- ke. Ze schreef zich acht jaar geleden in voor een huurwo ning bij de RWS, terwijl ze op dat moment nog prima woonde in haar koophuis. „We dachten: als we ooit een huurwoning nodig hebben, zijn we in elk geval ruim op tijd." Dit najaar betrekt ze haar nieuwe huis: een half vrijstaande woning in Biezelinge. „Mijn broer heeft in 't verleden moeite gehad om een huurhuis te vinden. Hij waarschuwde me daar voor", vertelt Mariëlla. „Ik heb dat goed in m'n oren geknoopt en me meteen ingeschreven." 'Dromers' worden huurders zoals Mariëlla genoemd. Ze wachten net zo lang tot ze hun ideale huurhuis gevonden hebben. In het geval van Mariëlla is dat een half vrij staande woning in een dorpje rondom Goes. „Ik verkoop mijn huis, om met de overwaarde de studie van mijn kinderen te kun nen bekostigen. Ik wist niet eens zeker of ik er gebruik van zou ma ken toen ik me inschreef, maar ik wil wel leuk wonen. En daar heb je punten voor nodig. Zo werkt het systeem nu eenmaal. Het is heel vervelend voor mensen die ur gent op zoek zijn naar een wo ning. Dan kom je gewoon niet in aanmerking. Dan moet je zeker drie jaar ingeschreven staan." Dat bleek wel, want toen Mariëlla op 't eerste huis reageerde, was ze niet de enige. „Een paar weken ge leden kwam er een huis vrij in 's-Heer Hendrikskinderen. We wa ren tóch nog nummer drie, on danks onze lange inschrijftijd. We kregen het huis dus niet." Een maand later was het wel raak in Biezelinge. „Daar ben ik blij om. Dit huis is helemaal naar m'n zin. Ik ben echt blij dat ik de keuze heb gemaakt." ICOMMENTAAR De ridders van de weg die hun zware vrachtwagens rustig en veilig door het wriemelende verkeer sturen, raken in de minderheid. Het is tegenwoordig eerder andersom. Vrachtwagenchauffeurs dragen niet of nauwelijks meer bij aan de trend van steeds minder verkeersdoden. Dat komt vooral doordat het gedrag van veel truckers te wensen overlaat. Ze rijden te snel, houden te weinig afstand, wisselen te gemakkelijk van rijstrook en letten vaak niet goed op. Met deze alarmerende bevindingen van het Bureau Verkeershandhaving van het Openbaar Ministerie moet dringend wat worden gedaan. En dan niet zomaar een extra verkeerscontrole of wat vriendelijke voorlichting. Ongelukken met trucks kostten vorig jaar 115 mensen het leven. De winst van een beetje beter gedrag kan dus heel groot zijn. Daarom zijn maatregelen niet snel te zwaar. De beroepsgroep als geheel hoeft niet verketterd te worden. Maar de roekeloze rijder verdient definitief van de bok te worden gehaald. GOES - De verkoop van Zeeuwse mosselen in België trekt weer aan. Hij ligt nog niet op het oude ni veau, zegt Jaap Holstein, secretaris van de vereniging De Mosselhan- del. Maar het effect van de schrik over de giftige Belgische mossel be gint weg te ebben. Begin deze week zakte de handel in Zeeuwse mosselen vanuit Yerse- ke met de helft in, nadat bekend was geworden dat de Belgica-mos- selen, gekweek in Belgische wate ren, een giftige stof bevatten. De Belgische consument liet daarop ook de Zeeuwse mossel links lig gen, hoewel daar niets mee aan de hand is. Ho.lstein liet begin deze week weten dat het enkele tiental len vrachtwagens vol scheelde die niet naar België afreisden. een goede kans maakte foto Willem Mieras Mariëlla Harthoorn schreef zich acht jaar geleden al in voor een huurwoning; zo kon ze punten verzamelen, zodat ze in elk geval als ze een keer echt een leuk huis wilde huren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3