Van Basten snapt reactie Perez Nieuwe gezichten bij het Zeeuws elftal Chelsea biedt op spits Robinho Spanning stijgt na zevende ronde in HZ-toernooi Trainer start vanavond tegen Arsenal in de sterkste opstelling. :hesscoolb Hoek met vier spelers hofleverancier voor duel met FC Utrecht. Eerst denken, dan doen PZC Vrijdag 8 augustus 2008 3 7 LONDEN - Chelsea heeft gisteren een bod van naar verluidt 25 mil joen euro gedaan op Robinho. De Engelse club hoopt de Brazili aanse spits op korte termijn over te nemen van Real Madrid. De 24-jarige Robinho speelt sinds 2005 in de Spaanse hoofdstad. Na het aantrekken van Rafael van der Vaart lijkt de Braziliaan weinig toekomst meer te hebben bij Real Madrid. VLISSINGEN - Sipke Ernst, de eenza me koploper na de zesde ronde van het HZ-schaaktoernooi, staat na zijn zevende partij nog steeds aan kop, maar de Groninger heeft weer gezelschap gekregen. De noorderling kwam gisteren al vroeg remise overeen met de Rus Vyacheslav Ikonnikov. Ernst kwam daardoor op zes punten. Ook de Cubaan Lazara Bruzon, die van Migchiel de Jong won, en de Braziliaan Alexandr Fier, die de Cubaan Yuri Gonzalez op een ne derlaag trakteerde, bereikten dat aantal. De koplopers worden gevolgd door meer dan tien schakers die na zeven ronden nu 5,5 punten hebben verzameld. Vanavond start om 18.30 de achtste en voorlaatste ronde. HZ-toernooi Zevende ronde, belangrijkste partijen: Ikonnikov (Rus)-Ernst remise, Spoelman-Amonatov (Tadz) remise, Bruzon (Cub)-De Jong 1-0, Fier, Alexandr (Bra)-Gonzalez (Cub) 1-0, Jerez Perez (Spa)-Mekhita- rian (Bra) remise, Van Assen- delft-Landa (Rus) 0-1, Sandipan (Ind)-Sprangers 1-0, Akesson (Zwe)-Steenbekkers 1-0, Benja- min-Di Berardino (Bra) remise, Genzling (Fra)-Rosmuller 1-0, Piket-Bezemer remise, Reyniers (Bel)-Afek (Isr) remise. Stand aan kop: Ernst, Bruzon, Fier 6, Ikonnikov, Sandipan, Spoelman, Amonatov, Jerez Pe rez, Mekhitarian, Landa, Akes son, Genzling 5,5. door jop van Kempen AMSTERDAM - Marco van Basten vindt dat de naar Jong Ajax terug gezette Kenneth Perez een eerlijke kans heeft gehad. „Maar ik begrijp zijn reactie wel." De trainer benadrukte dat de tech nische staf vanaf dag één heel dui delijk is geweest. „En we hebben tegen alle spelers gezegd dat we ie dereen speelminuten zouden ge ven," zei Van Basten gisteravond op de persconferentie van het Am sterdam Tournament. „We hebben ook tegen iedereen gezegd dat we na drie weken de selectie zouden terugbrengen." „Ik begrijp dat Perez teleurgesteld is en ik snap zijn reactie wel. Zo'n beslissing doet pijn. Maar het pro ces is heel open en eerlijk geweest. We hebben iedereen in de eerste weken het vertrouwen gegeven, maar de keuze is niet op hem ge vallen." Op de vraag of Van Basten had ver wacht dat Perez verbolgen zou rea geren en de trainer via een brief verweet niet fatsoenlijk te zijn ge weest, zei Van Basten: „Het lijkt me verstandiger daar niet op in te gaan." Perez heeft zich gisteren bij de training van Jong Ajax gemeld. Ook vandaag zal de bijna 34-jarige Deen zich in Schoorl bij het belof te-elftal melden, zo zei Perez' zaak waarnemer Karsten Aabrink. Perez is niet de eerste speler die met Van Basten botst. In zijn pe riode bij Oranje reageerden ook Marco van Basten begrijpt dat Kenneth Perez teleurgesteld is, nu hij is teruggezet naar Jong Ajax. Maar volgens de trainer heeft iedereen een kans gehad. voetballers als Clarence Seedorf,*" Mark van Bommel en Ruud van Nistelrooij geprikkeld op de beslis singen van de coach. Van Basten zal vanavond op het Amsterdam Tournament tegen Ar senal zijn sterkste team opstellen. Op zaterdag stuurt Van Basten te gen Internazionale waarschijnlijk de tweede keus het veld in. Ook het Spaanse FC Sevilla doet mee aan het toernooi. „Het wordt voor ons een moment om te kijken waar we als team staan," aldus Van Basten. „Aan de uitslag kun je weinig conclusies verbinden. Het- gaat vooral om het spel." VLISSINGEN - Serieuze gezichten tijdens de zeven de ronde van het HZ-toernooi. Schakers uit alle windstreken concentreren zich in Vlissingen op hun volgende zet. Bovenaan, vanaf links: Naomi Snikkers uit Hendrik-ldo-Ambacht, Arlette van Weersel uit Etten-Leur, Haarlemmer Jonathan de Kleuver en Johan de Meester uit Breskens. Onder aan, vanaf links: Utrechter Anton Rosmuller, de Indiase grootmeester Chanda Sandipan, Lisa Schut (Waterloo) en Farrukh Amonatov. De grootmeester uit Tadzjikistan heeft met 2650 elo-punten de beste ranking. foto's Lex de Meester door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Het Zeeuws elftal ver raste op 16 mei in Zierikzee met een 4-3-overwinning op Sparta. Over een kleine twee weken, op woensdag 20 augustus, treedt de selectie opnieuw aan tegen een aansprekende tegenstander. In Goes is FC Utrecht de opponent, maar het Zeeuws elftal zal dan een ander gezicht hebben. Dolf Roks zit als opvolger van Paul Telussa voor het eerst als coach op de bank en heeft de beschikking over twintig spelers. Daarin ontbreken ten opzichte van het duel met Sparta een aantal opvallende namen. Zo hebben on der anderen Ferry Alfons, Corné Schilperoort (Hoek) en Mathijs Ha- ge (nu Baronie) geen uitnodiging gekregen. De broers Dennis en Gérard de Nooijer keren terug, na dat ze de laatste oefenwedstrijd vanwege verplichtingen in de na- competitie lieten schieten. Ook Dwight van Hulle, Jonathan Con- stancia (Terneuzen), Alfaro Pentu- ry (Zaamslag), Christiaan Boon (SSV'65) en Gertjan Tierie (Goes) zijn van de partij. 1*5 Het Zeeuws elftal oefent op woensdag 20 augustus tegen FC Utrecht. Dolf Roks debuteert als coach en heeft dan twintig spe lers tot zijn beschikking. De technische staf heeft bewust een groot aantal 'nieuwe' namen uitgenodigd. De keuzeheren vin den dat spelen voor het Zeeuws elf tal niet alleen voorbehouden moet zijn aan een select groepje voetbal lers. Verschillende scouts hebben tijdens de voorbereiding oefenwed strijden bezocht en er wordt te vens rekening gehouden met de speelplaats. Het is één van de rede nen waarom Tierie, die met de Schouwse selectie sterk speelde te gen Excelsior, er nu bij is. Het duel met FC Utrecht vindt plaats op het veld van zijn club Goes. „We hebben nu bijvoorbeeld vier spelers van Hoek in de selectie", legt secretaris Peter de Vos uit. „Dat hadden er net zo goed zeven kunnen zijn, maar wij denken dat trainers daar tijdens de voorberei ding ook niet zo blij mee zijn." Al fons en Schilperoort ontbreken daardoor. De vier Hoek-spelers die wel zijn opgeroepen, spelen vier dagen eerder al met hun club te gen Utrecht. Corjan Marijs heeft af- Zeeuws elftal gezegd. De verdediger van Arne- muiden voelt zich nog niet fit ge noeg. Hij wordt vervangen door Hoessein Bouzambou, als de tech nicus van RCS op tijd terug is van vakantie en een aantal trainingen in de benen heeft. Doel: Joan van Belzen (Hoek), Jaco van der Schee (Kloetinge). Verdedi ging: Joffrey Geldof (Kloetinge), Giovanni Siereveld (Hoek), Mathijs Lug- tenburg (GPC), Peter de Jong (Vlissingen), Benjamin Verwest (Zierikzee), Gérard de Nooijer (RCS). Middenveld: Gertjan Tierie (Goes), Geert Bos- schaart (Hoek), Niels Kole (Kloetinge), Alfaro Pentury (Zaamslag), Leon van Belzen (Arnemuiden), Dwight van Hulle (Terneuzen). Aanval: Dennis de Nooijer, Hoessein Bouzambou (RCS), Joey van der Zweep (Vlissingen), Regilio Pinas (Hoek), Christiaan Boon (SSV'65) en Jonathan Constancia (Terneuzen). Coach: Dolf Roks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39