Protest tegen 'geheim wapen' van Tornado-duo T^b'nj 2008 OQO Lastige loting voor tafeltennissters Commotie rond nieuw voorzeil Mitch Booth en Pim Nieuwenhuis. Willeboordse in eerste ronde tegen Russin Huizinga opent tegen olympisch kampioen Zware loting voor schermer Verwijlen Basketballer Ming draagt Chinese vlag Brit Gavin is te zwaar en mag niet boksen Ook Morgan Hamm haakt af met blessure Vrijdag 8 augustus 2008 PZC PEKING - Hoort het bij haar oefening of zakt Alicia Sacramone iets te ver door? Duidelijk is wel dat de Amerikaanse turnster tijdens haar podiumtraining in Peking de evenwichtsbalk kust. De eerste wedstrijddag van het turntoernooi tijdens de Olympische Spelen staat morgen gepland. foto Matt Dunham/AP door Peter van der Meeren QINGDAO - Waaien deed het giste ren niet in de olympische zeilstad Qingdao, maar op de wal woedt een stormpje. In de Tornado-klas- se is commotie ontstaan rond het nieuwe voorzeil van het Neder landse koppel Mitch Booth-Pim Nieuwenhuis. De vinding zou bij licht weer voordeel opleveren. Di verse buitenlandse zeilers overwe gen een protest in te dienen in een poging het 'geheime wapen' (woorden Booth) van de Spelen te weren. „Dit kunnen we dus net niet ge bruiken", verzucht Carolijn Brou wer. De Leidse - varend voor Bel gië met Sebbe Godefroid - reageert uit haar functie van voorzitter van de mondiale Tornado-club. Die zit al een tijdje in zwaar weer, omdat PEKING - De Nederlandse tafelten- nisvrouwen hebben het niet getrof fen bij de loting voor het olym pisch landentoernooi. Oranje werd gisteren samen met Singapo re, de Verenigde Staten en Nigeria ingedeeld in groep B. de catamaran van de olympische agenda dreigt te verdwijnen. „En dan kunnen we dit gedonder niet gebruiken." Brouwer vindt dat Booth letterlijk de eenheid in de klasse had moeten bewaren. „On ze kracht is tientallen jaren ge weest dat we een one-designboot waren, allemaal voeren we met hetzelfde materiaal. Mitch is daar nota bene vanaf het begin bij be trokken geweest. We wilden een heid omdat we vonden dat het ma teriaal op het water niet doorslag gevend mocht zijn." De enige vrouw in de olympische Tornado-vloot geeft toe dat Booth wellicht niet op een fout te betrap pen is als zijn boot volgende week Singapore is na China de sterkste tafeltennisnatie bij de vrouwen. Bij de Verenigde Staten spelen twee ex-Chinezen die 'in dienst' van hun moederland al eens een wereldtitel pakten: Wang Chen en Gao ]un. De nummer één van de ter keuring wordt aangeboden. „Je zult heel diep moeten wroeten om iets illegaals te vinden, laat dat maar aan Mitch over. Het gaat om het principe. In de Tornado-klasse doen we zoiets niet. Mitch schaadt de klasse, de hele zeilsport. Hij kan in zijn recht staan, maar per soonlijk vind ik het een zwakte bod. Als je jezelf een topfavoriet vindt, doe je zoiets niet." Brouwer is in Qingdao door diver se collega-zeilers aangesproken. „Ze willen een stevig onderzoek en dat heeft de klasse-meter toege zegd. Sebbe en ik varen hoe dan ook in ons oude, vertrouwde boot je. We hadden een nieuwe laten maken, maar die staat hier onge bruikt om de hoek." De 45-jarige Mitch Booth (die voor Australië al zilver en brons won op de Spelen) was niet bereikbaar voor commen taar. Eerder verklaarde hij, bij de eerste trainingswedstrijd, „met het nieuwe zeil rondjes om de concur rentie te hebben gevaren." poule plaatst zich voor de halve fi nale. De nummer twee van de groep kan via een omweg nog maximaal brons veroveren. Neder land, aangevoerd door Europees kampioene Li Jiao, begint het toer nooi woensdag tegen Nigeria. PEKING - Judoka Elisabeth Wille boordse staat dinsdag in de eerste ronde van het olympisch toernooi tegenover de Russin Vera Koval. De 29-jarige Middelburgse, de num mer twee van de wereld in de klas se -63, kwam haar eerste opponen- te twee keer eerder tegen. Zowel in de eerste ronde van het EK van 2006 als in de finale van het we reldbekertoernooi van Moskou in 2007 was Willeboordse de sterkste. PEKING - De judoka's Mark Huizin ga en Dennis van der Geest heb ben het bij de Olympische Spelen niet getroffen bij de loting. Huizin ga (-90 kg) treft Ilias Iliadis. De Griek is de Olympisch kampioen van Athene 2004. Zwaargewicht Van der Geest treft de Rus Tamer- lan Tmenov. De houder van Olym pisch zilver stond elf keer op de mat tegen de Nederlander en won negenmaal. PEKING - Degenschermer Bas Ver wijlen heeft het niet getroffen met de loting. De Brabander moet het na een bye in de eerste ronde in de tweede schifting opnemen te gen Lei Wang. De Chinees won vier jaar geleden in Athene zilver. Bij de vrouwen treft Indra Angad- Gaur op het onderdeel floret in de eerste ronde de Egyptische Iman El Gammal. PEKING - Basketballer Yao Ming draagt vandaag tijdens de ope ningsceremonie van de Olympi sche Spelen de Chinese vlag. De 2,26 meter lange speler van NBA- ploeg Houston Rockets was woens dag ook al actief als fakkeldrager van de olympische vlam. „Veel Chi nese sporters voldoen aan de crite ria", zei Cui Dalin, chef de miss ion. „De keus is uiteindelijk toch op Yao Ming gevallen." PEKING - Frankie Gavin bokst niet op de Olympische Spelen. De En gelse wereldkampioen in het licht gewicht is te zwaar en kan daar door niet in de klasse onder de 60 kilogram uitkomen. „Dit is een he le grote teleurstelling voor de hele ploeg", verklaarde de Britse bonds coach Terry Edwards. „Gavin heeft heel hard getraind voor de Olympi sche Spelen maar hij worstelde he laas ook met zijn gewicht." PEKING - Na zijn broer Paul, titel houder in de olympische meer kamp, heeft ook de Amerikaanse turner Morgan Hamm zich afge meld voor de Olympische Spelen. Hij nam dat besluit gisteren nadat een oude enkelblessure weer was gaan opspelen. Zijn broer Paul kan in Peking niet meedoen wegens een vertraagde revalidatie van een handbreuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36