Er zijn veel dromers op Werkstraf geëist voor 'stomme seks' met dertienjarig meisje Ouderwetse wachtlijst bestaat niet langer meer PZC 0 Spoken 2 I Vrijdag 8 augustus 2008 PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Officier vindt celstraf voor 45-jarige Bevelander niet nodig. Ik was negen jaar toen we op de Groothertoginnelaan 122 in Den Haag gingen wonen. Op de eerste verdieping van het statige herenhuis was de schermschool van Abrahamse gevestigd. Abrahamse zelf was oud. Hij bewoonde het souter rain en liet het lesgeven over aan een jongere schermleraar. Als ik de trap op ging naar onze etages, hoorde ik op de eerste ver dieping de kreten in de grote, felverlichte zaal. En garde! Tou ché! Prêt! Allez! Vaak sloop ik er naar binnen en nestelde me in een hoekje om te kijken naar de witte, gemaskerde figuren. Het was de zomer van 1972. Op de voordeur hing opeens een briefje: de schermschool was 'wegens omstandigheden' geslo ten. Toen ik thuiskwam, liep er nr t een man naar me toe en vroeg UT alt net nuis de schermschool was waar met de geesten André Spitzer lesgaf Ik knikte. Hij nam een foto van de deur was, vroeg hij met het briefje. De volgende dag stond die foto in de krant. Mijn moeder legde uit: er was een aanslag gepleegd, op de Olympi sche Spelen in München. Spitzer was omgekomen. Het luidde het einde van de schermschool in. Toen de winter inviel, woonden alleen wij drieën er nog, op de bovenste eta ges. Beneden was de elektriciteit afgesloten. Als ik om vier uur thuiskwam, was het in het oude huis stil en schemerig. Op school vertelde ik dat het er spookte. We sloten weddenschap pen af, wie de verlaten schermzaal met de maskers aan de muur durfde te betreden of door het aardedonkere souterrain te rennen. Op een dag stond er weer een man met een camera voor de deur. Of dit het huis met de geesten was, vroeg hij, want dan wilde hij er graag foto's maken. Ik zei: „Nee", en deed snel de deur dicht. Maar het was natuurlijk wél zo. En ik moet er altijd aan den ken, als er weer Olympische Spelen worden gehouden. COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld Rekeningnummer van mijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Wat doe je als een huurhuis zoekt in Zeeland? Dan meld je je bij een van de woningbouwcorporaties. Hun aanbod is echter opvallend gering. door René Schrier Het geringe aanbod heeft per woningbouwcorpo ratie een andere oor zaak. Vaak is het te ver klaren door de manier van wo ningzoekendenregistratie en wo ningtoewijzing. Maar er worden ook andere oorzaken genoemd, zo als de zomervakantieperiode, her structureringsprojecten of zelfs de economie en de hypotheekcrisis in Amerika, die mensen de lust tot verhuizen doet vergaan. Want de eerste voorwaarde voor aanbod van huurhuizen is dat ie mand zijn huur opzegt. Op die ma nier komen er huizen beschikbaar die aan andere verhuurders be schikbaar gesteld kunnen worden. En dat werkt ver door. Want als zo'n huis wordt toegewezen aan ie mand die ook weer een huis huur de komt er weer wat beschikbaar. Castria Wonen, actief in onder meer de gemeente Tholen, heeft nog het 'oude' systeem van wo ningzoekenden die zich moeten in schrijven. Daar staat momenteel een lijst van 617 mensen die een huis willen huren geregistreerd. Bij die inschrijving moeten ze aan geven in welke kern ze willen wo nen en welk type huis ze willen hebben. Hoe langer ze ingeschre ven staan, hoe meer punten wo ningzoekenden krijgen. Ook ande re factoren kunnen punten opleve ren. Iemand die een huis in Tho len wil moet al gauw drie jaar wachten, afhankelijk van het soort woning. Maar in Stavenisse kun je veel sneller een huis krijgen. Voor een seniorenwoning in Tholen kun je zo maar drie jaar op de wachtlijst staan, zoals voor het nieuwe Dalemhof, Maar voor het in aanbouw zijnde Het Lint - ook seniorenwoningen - zijn nog niet zo veel aanmeldingen binnengeko- Het begint allemaal met iemand die de huur van zijn woning opzegt men. Het voordeel van het sys teem op Tholen, zegt Castria direc teur J. Kloet, is het persoonlijk con tact met de woningzoekenden. Toch wil de woningbouwcorpora tie begin volgend jaar overstappen op een nieuw systeem van registra tie van de woningzoekenden. Dat moet meer gaan lijken op wat de meeste corporaties hanteren. Daar in moet wel plaats blijven voor het persoonlijk contact, is de wens van Kloet. De huurwoningen die beschikbaar komen op Schouwen-Duiveland zet corporatie Zeeuwland elke Het systeem dat de meeste woningbouwcorporaties tegenwoordig hanteren zorgt voor een snelle doorstro ming van de beschikbare wonin gen. De huizen die verhuurd kun nen worden staan op een internet site of in een advertentie. Mensen die zich bij de bewuste corporatie hebben ingeschreven kunnen daar op reageren. Degene die de meeste punten heeft vergaard, komt het eerst in aanmerking. Punten krijg je naarmate je langer staat inge schreven, of bij sommige als je van een goedkoper naar een duurder huis verhuist. Veel mensen reage ren pas op een advertentie als ze een huis zien dat hen wel aanstaat. In Zeeuws-Vlaanderen worden dat de zogenaamde dromers ge noemd. Corporaties hebben in het algemeen wel huizen beschikbaar voor urgente gevallen. Ouderwet se wachtlijsten komen bijna niet meer voor. Castria Wonen op Tho len heeft hem nog wel, maar wil daar vanaf stappen. twee weken in een advertentie. Wie belangstelling heeft kan reage ren. Het aantal reacties is per cate gorie wisselend, zegt woordvoer der Jeffrey van Doorenmalen: „Soms reageren er maar 15 men sen op en soms 100. Huurwonin gen in de binnenstad van Zierik zee zijn heel populair. Eengezins woningen zijn er genoeg op het ei land." In Hulst wachten 130 mensen op een huurwoning. En nog eens 111 op een seniorenwo ning. Woningstichting Clavis in Terneuzen heeft een groep van 397 zogenaamde dromers. Dat zijn mensen die zich wel hebben aan gemeld voor een woning, maar wachten tot hun ideale huis of ap partement langskomt. Clavis heeft 44 woningen leeg staan: 22 voor herstructurering en 22 zijn niet aan de man te brengen. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen heeft in de gemeente Sluis 1 wo ning (Groede) leeg staan, maar in de gemeenten Hulst en Terneuzen is de leegstand met 188 woningen een stuk groter. Een aantal wordt verkocht, een aantal gesloopt en een aantal flink onder handen ge nomen. Ook Woongoed kent men sen die op een specifiek huis wach ten. De gemiddelde wachttijd is vier tot zes maanden. R en B Wonen, actiefin Reimers- waal en Borsele, zet elke week de beschikbare woningen op de web site. Meestal gaan alle woningen wekelijks weg. Alleen een bejaar denwoning is wel eens moeilijker te verhuren. In Vlissingen is het aanbod wat aan de lage kant, maar dat heeft volgens manager woondiensten Thea de Feyter onder meer te ma ken met verschillende herstructu reringsprojecten. Voorbeelden daarvan zijn de Oude Stad, de En gelse Wijk in het Middengebied en bijvoorbeeld de Regenboog flats. De huizen die daar vrijko men worden niet meer op de ver huurmarkt aangeboden, omdat ze gesloopt of gerenoveerd worden of omdat ze voor renovatieprojecten achter de hand worden gehouden. In Goes en Noord-Beveland staan volgens sectormanager woonservi- ce H. Bekkers geen mensen te trap pelen van ongeduld om een wo ningen te kunnen huren. Hij con stateert wel dat er momenteel wat minder doorstroming is. door Emile Calon MIDDELBURG - Een dertienjarige Zuid-Bevelands meisje was straal verliefd op een 45-jarige man. Ze was zelfs zo verliefd dat ze eind vo rig jaar en begin dit jaar met ple zier enkele malen het bed met hem deelde. Nog steeds vindt ze dat dat niet verkeerd was. De man, een streekgenoot, schaamt zich echter enorm voor zijn daden, zo bleek gisteren tij dens een zitting van de Middel burgse rechtbank. Hij durfde zelfs de ouders van het meisje niet aan te kijken. „Ik ben stom geweest. Het is mij overkomen. Het had nooit mogen gebeuren", waren woorden die hij constant herhaal de. Rechtbankpresident R. Lameijer hield hem echter wel voor dat hij condooms op zak had toen hij met het meisje het bed deelde. Zo onverwacht was het hem dus niet overkomen, aldus de rechter. De man voerde aan dat hij wel vaker condooms bij zich had. Officier van justitie W. Smeenk stelde dat de man beter had moe ten weten. Zulke jonge meisjes moeten nu eenmaal tegen zichzelf in bescherming worden genomen, zei ze. „U was niet eens verliefd op haar. Zulke meisjes kunnen nog niet zelfstandig de emotionele ge volgen van een dergelijke seksuele relatie overzien." De officier voor spelde dat het niet lang meer duurt voor het meisje beseft dat een seksuele relatie met zo'n oude man echt niet kan. Vervolgens zal ze het heel moeilijk krijgen met wat ze heeft gedaan. Omdat de man zelf al therapeuti sche hulp heeft gezocht eiste de of ficier geen celstraf tegen hem. Wat haar betreft legt de rechtbank hem alleen een werkstraf van 180 uur op en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. Uitspraak 20 augustus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2