Zeeland PZCI21 Drugsopvang naar Stavermanstraat DGV Retail mag benzinetanks schoonmaken Rescue Vlissingen rekent op F16 en op beter weer in de middag WALCHEREN 27 Gedrag Emergis heeft concept buurtbeheersplan voor overleg met buurt al af. trekking 10 augustus U heeft nog 2 dagen om een Staatslot te kopen! Zomermarkt in Cadzand valt deels in het water Vrijdag 8 augustus 2008 Bouwleges in Zeeland uiteenlopend, maar lager dan gemiddeld Tip? redwalch@pzc.nl VROUWENPOLDER - DGV Retail in Alphen aan den Rijn moet toe gang krijgen tot het oude benzine station langs de N57 in Vrouwen polder om de ondergrondse op slagtanks schoon te maken. Dat heeft de rechter bepaald. DGV wilde dat graag, omdat de ge meente Veere zowel dat bedrijf als de voormalige exploitant van de benzinepomp, Exploitatiemaat schappij Veere, een dwangsom in het vooruitzicht heeft gesteld als de tanks niet snel worden schoon gemaakt. Nu verontreinigen ze het milieu. Omdat DGV en Exploitatie maatschappij Veere in langdurige en ingewikkelde juridische proce dures zijn verwikkeld en niet meer duidelijk is wie waarvoor ver antwoordelijk is, heeft Veere ze al lebei aansprakelijk gesteld. DGV wilde die dwangsommen voorkomen en spande daarom vo rige week een kort geding aan te gen de vroegere exploitant en de eigenaar van de grond. De rechter heeft nu bepaald dat als zij DGV geen toegang geven tot het terrein, ze per dag een dwangsom moeten betalen van minimaal duizend en maximaal 50.000 euro. Tip? redactie@pzc.nl Klanten gedragen zich soms on beschoft, zo meldde het radiopro gramma Kassa deze week. Win kelpersoneel kan zich wel eens bot manifesteren, maar vlak de consument dus ook niet uit. De voormalige winkelierster knikte instemmend bij het luiste ren naar de radio. Zij had er ge lukkig geen last meer van, maar de herinnering aan knarsetan dend achter de toonbank staan, drong zich op. Ooit was ze zelfs volledig sprakeloos. Hondenpoep op de stoep. Niet leuk voor haar noch voor de passant die erin trapte. De man stapte haar luxe speciaalzaakje binnen. Veegde zijn schoenen aan haar mat af en liep gewoon weer verder. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het huiskamerproject voor drugsgebruikers HKPD komt in de Dr. Stavermanstraat in Vlis- singen. Zowel Emergis als het Vlis- singse college van B en W houdt vast aan die locatie. Zij hebben dat gisteravond ondub belzinnig verklaard op een drukbe zochte extra commissievergade ring. Daarin konden mensen uit de buurt nog eens hun zorgen ui ten en konden raadsfracties ophel dering vragen aan zowel college als Emergis over de locatiekeuze. Rosette Wille, directeur versla vingszorg van Emergis, burgemees ter Wim Dijkstra en wethouder Frans Prins trokken gezamenlijk het boetekleed aan over de slechte communicatie met de buurtbewo ners. De keuze om hen persoon lijk (in een brief en een gesprek) te informeren was bewust gemaakt, stelde Wille. „We wisten ook dat het tot emoties zou leiden. Dat mensen het gevoel hebben dat ze niet serieus zijn genomen, betreur ik wel." Dijkstra en Prins deelden dat ge voel. De drie beloofden ook beter schap. Toch gingen veel buurtbe woners gisteravond naar huis met het gevoel dat zij met die extra ver gadering niets zijn opgeschoten. Zoals commissielid Jaap Koppejan (RPCU) de avond samenvatte: „De mensen zijn aangehoord, maar niet gehoord." Want wie de gedachte had dat de commissiever- Een extra commissievergadering heeft buurtbewoners niet veel geholpen: het HKPD komt toch in de Dr. Stavermanstraat in Vlissingen. gadering er nog toe kon leiden dat het HKPD toch niet in de Dr. Sta vermanstraat komt, kwam bedro gen uit. Emergis moet van de rechter voor 12 december van dit jaar uit de Coosje Buskenstraat weg zijn. De Stavermanstraat is volgens Wille ondanks een lange zoektocht naar alternatieven de (ook financieel) enig haalbare plek voor wat Emer gis in het HKPD wil bieden. En het Vlissingse college vindt die plek aanvaardbaar. „Er is geen nieuwe zoektocht nodig op basis van wat vanavond aan de orde is geweest", concludeerde Dijkstra. Wel nodig is beter overleg met de buurtbewoners, stelden zowel de commissieleden, het college als Wille vast. Zij wil zo snel mogelijk met de toekomstige buren in een buurtbeheersgroep praten over een buurtbeheersplan. „Bewoners krijgen een belangrijke rol." Volgens Dijkstra bestaat er al een concept-beheersplan, waarin ook opmerkingen staan die hij van be woners heeft gehoord en aan Emergis heeft overgebracht. De zorgen die bewoners direct bij Emergis hebben geuit, zijn er ook in verwerkt. Wanneer dat plan be sproken wordt, is nog niet bekend. MIDDELBURG - Het regende gistermorgen zelfs te hard om te gaan winkelen. En dat hebben de standwerkers en de kermisexploitanten in Middel burg gemerkt. Het werd pas wat drukker toen de buien ophielden, maar ook 's middags was de tra ditionele Dolle Donderdag een stuk minder dol dan in ander jaren. Het onweer en de regenbuien van gistermorgen hebben op Walcheren - afgezien van het treinver keer dat werd platgelegd door een blikseminslag - niet voor veel schade gezorgd. Bij de twee brandweerkorpsen bleef het relatief rustig. De brandweer Veere moest wel aan de slag in de Wilhelminastraat in Westkapelle: daar stond het water nogal hoog in de straat. Het overtollige water is weggepompt, er was geen schade aan de woningen. Begin vorig jaar is de riolering in de omgeving van de Wilhelmina straat nog aangepast, omdat de bewoners vaker last hadden van wateroverlast. Bij verpleeghuis De Vliedberg in Koudekerke sloeg de bliksem in. De brandweer is uitgerukt, maar hoefde niet in actie te komen. In Oost-Sou burg is een boom door de bliksem getroffen. foto Lex de Meester Pagina 27: Trein weer plat door koperdieven VLISSINGEN - De F16 van de lucht macht komt echt en ook de rest van het programma van Rescue Vlissingen 2008 gaat door zoals ge pland. Zelfs het slechte weer van gisteren heeft niet geleid tot aan passingen of afzeggingen. „De och tend begint nog bewolkt, maar 's middags klaart het op", voorspelt Mirjam Jongejan van Rescue. Tal van reddingsorganisaties presente ren zich vandaag tijdens Rescue Vlissingen op de boulevard van Vlissingen. Het evenement begint om 12.00 uur. Hoogtepunt wordt de demonstratie van de F16 van de luchtmacht, om 14.00 uur. www.rescuevlissingen.nl 1 pagina 23: infographic

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23