Trucker rijdt gevaarlijk ANDALUSIE Hulp Bin Laden krijgt j,5 jaar KRAS.NL Te hard rijden en te weinig afstand houden leidt tot ongelukken. www.interieLir-paauwe.nl Duyvendak: deuk geloofwaardigheid Stortbuien zetten Botlektunnel onder water Morgen in de PZC SOESTERBERC - Gevaarlijk rijgedrag van vrachtwagenchauffeurs speelt een rol bij negen van de tien onge lukken die (mede) door truckbe stuurders worden veroorzaakt. Dat bleek gisteren uit de resultaten van onderzoek dat is uitgevoerd door het bureau verkeershandha ving van het Openbaar Ministerie (BVOM). Belangrijke oorzaken van ongevallen met vrachtwagens zijn te hard rijden, te weinig af stand houden en wisselen van rijstrook, aldus BVOM. Het bureau onderzocht 351 ongelukken met trucks die in 2006 en 2007 zijn ge beurd. De meeste ongelukken zijn kop-staartbotsingen (44 procent). In 41 procent van de gevallen was sprake van het wisselen van rijstrook. Binnen de bebouwde kom gebeuren veel 'dode-hoekon- gevallen' (34 procent). Ongeveer een kwart van de ongelukken wordt veroorzaakt doordat de vrachtwagenchauffeurs worden af geleid, moe zijn of niet goed oplet ten. Vorig jaar vielen 115 doden door ongevallen waarbij trucks betrok- W. De meeste ongelukken waarbij vrachtwagens zijn betrokken zijn volgens het BVOM het gevolg van het gevaarlijk rijgedrag van truckchauffeurs. ken waren. Daarbij vielen buiten de vrachtauto drie keer zoveel slachtoffers als onder de truckrij ders. Op de snelweg is juist de vrachtwagenchauffeur zelf extra kwetsbaar. BVOM wil samen met de politie een proef doen met specifieke con troles op de snelweg. De bestaan de controles op bumperkleven, rij en rusttijden en snelheid worden voortgezet. pagina 3: commentaar ROTTERDAM - De zware buien die gisteren over Nederland trokken, hebben vooral in Rotterdam en omgeving huisgehouden. Tussen 9.00 en 15.00 uur viel volgens het KNMI 44,6 millimeter regen. Een dergelijke hoeveelheid in zo'n korte tijd komt slechts eens in de twee jaar voor. In Vlissingen stopte de regenmeter op 26,7 millime ter. Vooral het verkeer had last van het overtolli ge hemelwater. Zo liep de Botlektunnel in de A15 tussen Europoort en Rotterdam onder wa ter. De tunnel was in beide richtingen urenlang af gesloten, waardoor lange files ontstonden. Pas om 21.15 uur ging de tunnel weer open. Op de A20 bij Schiedam kwam zo veel water op de weg dat slechts een rijstrook beschikbaar was. In Schiedam zelf stortte het dak van een loods in door de hoeveelheid regenwater die er op lag. foto Ed Oudenaarden/ANP STELLING Er moet een algemeen inhaal- verbod voor vrachtwagens komen reageer op www.pzc.nl- Duyvendak moet opstappen jon^ins 16% aantal reacties: 208 en 212023" BSlill Ui Zeeland: 2,3, 21 t/m 27; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 14; Economie: 15; Cultuur: 17; Sport: 32 t/m 37. De opruiming bij Interieur Paauwe is begonnen met kortingen tot 50%. Bekijk nu de online-opruimingscollectie op: luidweg 20- Zonnemgire 0111401318 En de lekkerste boerenkaas van Zeeland is CUANTANAMO BAY - De militaire ju ry in het eerste terreurproces op Guantanamo Bay heeft de Jeme- niet Salim Hamdan, voormalig per soonlijk chauffeur van Osama bin Laden, tot 5,5 jaar celstraf veroor deeld. Hamdan werd woensdag al schul dig bevonden aan steun aan terro risme. Hij heeft zijn persoonlijke diensten als chauffeur en lijfwacht aangeboden aan een man van wie hij wist dat hij de leider was van een internationale terroristische or ganisatie. Met aftrek van de tijd die hij al heeft vastgezeten sinds hij werd aangeklaagd in 2003, hoeft hij nog maar vijf maanden van zijn straf uit te zitten. HILVERSUM - GroenLinks-Tweede Kamerlid Duyvendak kan zich de 'haren wel uit het hoofd trekken' dat hij over zijn inbraak in 1985 pu bliceerde zonder op de context in te gaan. Hij zei dat gisteren in tv-programma Nova. Eerder ver stuurde Duyvendak een invitatie voor de presentatie van zijn boek Klimaatactivist in de politiek. Hij meldde dat het werk de erkenning bevat dat hij betrokken was bij de inbraak door milieuactivisten bij Economische Zaken in 1985. Duy vendak zegt nu dat hij in het boek afstand neemt van zulke acties en erkent dat zijn geloofwaardigheid als Kamerlid is beschadigd. 711688 ïfïf! Ifjg Vertrek 28/8 100 IN PRIJS VERLAAGD! Met 4 diners en excursies! www.kras.nl/35056 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1