Schepping van zes creatieve geesten Beachboom breidt uit met zomers winterfeest op strand Concert voor viool en piano Figuranten voor Nazomerfestival Zes wanden, zes plus één weken en veelheid aan talent. PZC Vrijdag 8 augustus 2008 1 7 De jonge kunstenaar Stefan Kasper werkt als laatste van de zes deelnemers aan de Tekenestafette van het CBK in Middelburg aan zijn muurschildering, die hij de titel Cocon heeft gegeven. foto Lex de Meester door Ali Pankow MIDDELBURG - De muren bepalen de grenzen, maar thematisch was alles mogelijk bij de Tekenestafette De Schepping in 6+1 weken in het Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland (CBK) in Middelburg. Zes jonge kunstenaars kregen ie der een week de tijd voor het ma ken van een muurtekening in het monumentale pand aan de Ba lans. Zij waren volledig vrij in de keuze van uitvoering. Vanavond wordt een finissage gewijd aan het eindresultaat. Beeldend kunste naar Arno Kramer verzorgt daar een inleiding. Het publiek heeft vervolgens nog een week de tijd de wanden te komen bekijken. Daarna gaat er een laag latex over de muren en wordt alles weer ge woon wit. Stefan Kasper uit Amsterdam werkte deze week als laatste van de zes kunstenaars - drie van bin nen en drie van buiten de provin cie - aan zijn muurtekening. „Ik ben wel gewend op dit soort grote oppervlakten te werken, maar één week is wel kort. Nor maal doe ik er 5 a 6 weken over. Dan begin ik met één tafereel en 'Het publiek móet er wel langs lopen om een totaalindruk te krijgen' daarna ontwikkelt de tekening zich verder in de loop van die pe riode. Nu heb ik wat meer voor werk gedaan en had ik de volledi ge tekening al in mijn hoofd", ver telt de jonge kunstenaar. Jeugd herinneringen, dagelijkse impres sies en de actualiteit mengen zich als een soort smeltkroes in zijn hoofd en bieden hem een rijke bron aan inspiratie. Stefan Kasper heeft bewust geko zen voor de bolle wand in het mid den van de ruimte. „Ik vind het wel mooi dat het publiek aan de ene kant van de tekening de ande re kant nog niet kan zien en er dus wel langs móet lopen om een to taalindruk te krijgen. Ik had alleen geen rekening gehouden met die houten pilaar, waar de mensen VEERE - De talentvolle violiste Fre- derieke Saeijs geeft zondag 10 au gustus samen met Nino Gvetadze (piano) een concert bij Muziekpo- dium Zeeland. Het programma is een mix van klassiek en mo dern-klassiek, met werken van Beethoven, Brahms, Prokofiev en Strawinsky. Het optreden in de Grote Kerk in Veere begint om 15.30 uur. Frederieke Saeijs won al veel presti gieuze prijzen, onder meer de In ternational Jacques Thibaud-Mar- guerite Long Competition in Pa rijs. Dat was aanleiding tot concert tournees over de hele wereld. Pianiste Nino Gvetadze is afkom stig uit Georgië. Momenteel volgt ze masterclasses aan het Haagse Conservatorium. zich langs moeten wringen en daardoor letterlijk met hun neus op de tekening worden gedrukt. Wel mooi, zo zien ze ook duidelijk het verschil in materialen." Hij werkt veelal met krijt in combi natie met nagellak, lipstick en glit terlij m. Onder zijn handen groeit een figuratief tafereel waarin absur diteiten en humor elkaar afwisse len: een zittende man met zijn hoofd letterlijk in zijn schoot, een gedode eend met sprankelende in gewanden, gedragen door een 'hol le' man, een vrolijke banjospeler en een liggende vrouw die door boord lijkt te worden door bana nen. Stefan vertelt er een eigen ver SCHARENDIJKE - Dancefeest Beach- boom bij de Brouwersdam breidt uit. Naast de inmiddels traditione le zomereditie krijgt Beachboom nu ook een wintereditie. „Gewoon op het strand en niet in een tent. Je moet het strandgevoel en de zee blijven ervaren", zegt Pat Brond- geest van de organisatie. Met de ambitie voor een zomers feest in de wintermaanden stelt de organisatie zichzelf wel voor een probleem. Want het evenement moet niet alleen op het strand plaatsvinden, het moet ook lekker warm zijn, zodat je in je T-shirt kunt lopen en dat betekent verwar men. „Ja, dat klopt maar ik kan daar nog haal over mens en dier in, maar biedt de toeschouwer volop ruim te voor eigen interpretaties. Joris Kuipers heeft de begrenzing van de muren weten op te rekken door gebruik te maken van een hoek voor het creëren van 'driedi mensionaal werk in het platte vlak'. Hij trok zich letterlijk terug uit de collectieve ruimte voor zijn Intensive Care: verschillende lagen geknipt papier die interne verstren gelingen, versmeltingen en transpa rante samenkomsten in het bin nenste van een lichaam weerge ven. Door de knappe constructie is er enerzijds de inkijk van buiten af, anderzijds lijkt het lichaam met niet zoveel over vertellen. We zijn in gesprek met een bedrijf hoe we dat gaan oplossen. In ieder geval moet de wintereditie dezelfde sfeer krijgen als de zomereditie met DJ's en acts en zo." Omdat het in februari vroeg don ker is zal - in tegenstelling tot de zomereditie - ook het strand deels uitgelicht worden om de zee te kunnen zien. Een exacte datum is nog niet bekend. „Maar dat zal eind februari, begin maart zijn. Op het moment dat de mensen de winter helemaal zat zijn." Naast de organisatie van de winter editie worden ook al weer plan nen gemaakt voor Beachboom vol gende jaar zomer. eigen ogen naar buiten te gluren. Op de wand 'van' Katrijn Verste gen is een magische wereld tot wasdom gekomen: Het oogt daar als een grimmig paradijs waarin exotische planten welig tieren en waartussen kwetsbare wezentjes zich moeten verschuilen voor bloeddorstige roofvogels. Verste gen bouwt haar taferelen op met tekeningen rechtstreeks op de muur en met op de muur geplakte tekeningen op papier. Thijs Persijn schetste een satire. Truttige burgerlijkheid lijkt zijn doelwit. Zijn wand biedt harde werkers met stenen, nostalgische badpakken, vrouw in kokerrok, Beachboom 2008. foto Bart van der Putten broodrooster en een stereotiep hondje dat zich afwendt en een ferme drol produceert. Ko de Kok prikkelt de bezoeker tot intensieve bestudering van zijn werk. Wie de blik wat langer op de collage van wit gekalkte docu menten richt, ontdekt een specifie ke beeldtaal door middel van schil derijen met een boodschap, visue le beeld- en tekstgrappen, rapport jes, staatjes en krantenberichtjes. Q Tekenestafette, finissage vanavond 17-19 u. met inleiding Arno Kramer, expositie t/m vrij. 15 aug., Middel burg, CBK, Balans 17, ma. t/m vrij. 09.00-17.00 uur. MIDDELBURG - Voor de locatievoor stelling Dodendans tijdens het Zee land Nazomerfestival zoekt Thea terproductiehuis Zeelandia nog en kele figuranten. De voorstelling gaat donderdag 28 augustus in pre mière, in een bunkerlandschap op Walcheren. In het stuk spelen drie acteurs on der regie van Karst Woudstra. Voor de voorstelling zoekt het festi val drie mannen die een figuran tenrol kunnen vervullen als 'sol daat'. Zij staan veel op het toneel, maar hebben geen tekst. Toneel ervaring is een pre, maar geen noodzaak. De repetities op locatie beginnen donderdag 21 augustus. Belangstellenden kunnen zich mel den via info@nazomerfestival.nl of telefonisch 0118-681100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17