Smit krijgt tik op beurs na teleurstellende cijfers De zakelijke gezinsauto. Chinees geld voor Fortis blijft nog uit Overheidsopdracht Boskalis en Van Oord Aegon krijgt flinke klap van kredietcrisis EU verwacht grotere oogst gewassen Oud-bestuurders CSS wacht een megadaim PCM wil belang in AD terug van Wegener Lufthansa schrapt 360 vluchten door staking Hogere afschrijvingen door volledige overname van URS. De Ford C-MAX Flexifuel Titanium met Business Pack. Nu met 4.450,- voordeel. Feel the difference w PZC Vrijdag 8 augustus 2008 j 1 5 ROTTERDAM - De baggerbedrijven Van Oord en Boskalis hebben van Rijkswaterstaat een opdracht ge kregen voor de versterking van de Zuid-Hollandse kust tussen Hoek van Holland en de haven van Sche- veningen. Met de opdracht is een bedrag van 120 miljoen euro ge moeid, waarvan beide bedrijven de helft opstrijken. De baggeraars gaan onder meer het strand verbre den en extra duinen aanleggen. DEN HAAC - Verzekeraar Aegon heeft in het tweede kwartaal van dit jaar een flinke klap moeten ver werken van de internationale kre dietcrisis. De nettowinst daalde met bijna zestig procent tot 276 miljoen euro. Vooral in de Verenig de Staten heeft Aegon verliezen moeten incasseren op 'subpri me-hypotheken', de rommellenin- gen die aan de wortel liggen van de huidige financiële crisis. BRUSSEL - De Europese Commissie verwacht voor dit jaar fors hogere oogsten van granen en andere ge wassen. De oogst komt naar ver wachting uit op 300 miljoen ton, 16 procent meer dan vorig jaar en 9 procent hoger dan het gemiddel de van de afgelopen vijf jaar. De grotere oogst komt door het goede weer en doordat er meer land was ingezaaid. Er wordt 20 procent meer maïs geoogst dan vorig jaar. AMSTERDAM - Oud-bestuurders van de failliete automatiseerder CSS krijgen mogelijk een claim van tientallen miljoenen euro's aan hun broek van aandeelhou ders. Financieel speurder Pieter La- keman stelt dat op basis van een tussenvonnis in een zaak tegen de oud-bestuurders. CSS ging begin deze eeuw snel over de kop, nadat het kort daarvoor nog positief was over zijn financiële resultaten. APELDOORN - De uitgevers Wegener en PCM praten over de verkoop van een belang van 37 pro cent in AD Nieuwsmedia aan PCM. Ook wordt gesproken over een eventuele overname van PCM Lokale Media door Wegener. Dat meldden beide uitgevers gisteren. De beoogde transacties zijn afhan kelijk van onder meer goedkeu ring van de Nederlandse Mededin gingsautoriteit. FRANKFURT - De Duitse luchtvaart maatschappij Lufthansa heeft giste ren ongeveer 360 vluchten ge schrapt wegens een nieuwe sta king door de piloten van de regio nale dochter CityLine. Zij zijn in de nacht van woensdag op donder dag met een staking van 36 uur be gonnen om een hoger loon te ei sen. De staking duurt tot vanmid dag twaalf uur. ROTTERDAM - Maritiem dienstverle ner Smit Internationale kreeg giste ren op de beurs een flinke tik na dat het bedrijf met teleurstellende cijfers was gekomen over het eer ste halfjaar. Topman Ben Vree zei desondanks tevreden te zijn. Hij bleef bij de ambitieuze groeidoel stellingen die Smit vorig jaar for muleerde. Smit boekte in de eerste helft van 2008 een nettowinst van 47,7 miljoen euro. Dat is nagenoeg evenveel als in dezelfde periode vo rig jaar. De meeste analisten reken den op een winststijging. Die bleef uit. De waardedaling van de Ame rikaanse munt drukte de winst van Smit in het eerste halfjaar met 2,5 miljoen euro. Voor de tweede jaarhelft verwacht Smit een winst die 7 tot 12 procent hoger ligt dan in de eerste zes maanden. Dat betekent dat de winst over het gehele jaar waar schijnlijk rond de 100 miljoen eu ro uitkomt. Dat is minder dan in 2007, maar dat was volgens Vree een uitzonderlijk goed jaar. De topman zei verder dat de winst prognose voor het bergingsonder deel Salvage wegens het onvoor spelbare karakter van die activitei ten, wellicht aan de voorzichtige kant is. „Die schatting is gebaseerd op het langjarige gemiddelde. Vo rig jaar kwam het resultaat daar ver boven", aldus Vree. Smit Internationale kreeg giste ren op de beurs een flinke tik, na dat de maritieme dienstverlener teleurstellende cijfers presenteer de over het eerste halfjaar. Analisten noemden de cijfers te leurstellend en zakenbank Peter- cam gaf het aandeel zelfs een af waardering. Smit werd op de beurs in Amsterdam bijna 8 pro cent minder waard. Vooral de hijsactiviteiten van het onderdeel Transport 8c Heavy Lift stelden teleur. Een aantal projec ten werd uitgesteld tot de tweede helft van het jaar, met een lage be zettingsgraad als gevolg. Smit ge bruikte de orderluwe periode om reparatie- en onderhoudswerk zaamheden uit te voeren. Het be drijf zei dat de orderportefeuille voor de rest van het jaar goed ge vuld is. De havensleepdivisie (Harbour To wage) boekte eveneens een lagere nettowinst. Dat kwam door hoge re afschrijvingen als gevolg van de volledige overname van het Bel gische URS. AMSTERDAM - Chinese toezichthou ders hebben de goedkeuring voor een samenwerkingsverband tus sen Fortis en Ping An uitgesteld. Hierdoor kan Fortis 2,15 miljard eu ro van de Chinese verzekeraar nog niet ontvangen. Dat heeft Fortis gisteren bevestigd. Volgens eerdere afspraken zou Ping An voor 2,15 miljard euro een belang krijgen in Fortis Invest ments, het vermogensbeheerbe- drijf van Fortis. De Belgisch-Neder landse bankverzekeraar ging eer der uit van goedkeuring hiervoor in het tweede kwartaal. „Die ver wachting was gebaseerd op onze ervaring en gesprekken met de au toriteiten", aldus Fortis. Nu hebben de Chinezen de beslis sing om onduidelijke redenen uit gesteld. „We voeren continu een dialoog met de Chinese autoritei ten. We verwachten de goedkeu ring nu later dit jaar", aldus de For- tis-woordvoerster. Je wilt goed voor je gezin zorgen maar ook spelen met de high tech van een zakenauto, want autorijden moet ook een feest zijn. Daarom heeft Ford nu een geweldige aanbieding: de Ford C-MAX Flexifuel Titanium met Business Pack. Dat is voordeel op voordeel. Te beginnen met een Flexifuel 1.8 motor voor de prijs van een 1.6. Uw voordeel is dan 1.400,-. Vervolgens de Titanium uitvoering die garant staat voor hoogstaande snufjes. Nu tijdelijk van 2.900,- voor 1.500,-. Dat is nog eens 1.400,- voordeel. En last but not least: een Business Pack met parkeersensoren voor en achter, Bluetooth/ Voice control en 5" navigatiesysteem met kleurenscherm. Leuke hebbedingetjes. Normaal een meerprijs van 2.150,-, nu slechts 500,-. Tel uitje winst. Wie dus nu een Ford C-MAX Flexifuel Titanium met Business Pack koopt, betaalt geen 30.400,- maar 25.950,-. Een extreem zakelijk voordeel van niet minder dan 4.450,-. Doe daarom jezelf en je gezin een plezier en ga snel naar de Ford dealer. Kijk ook alvast even op ford.nl om in de stemming te komen. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 -61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 -41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15