Jong Zeeland is één helft fris Mark van Bommel in Groede en Sluis in kwartfinale voorselectie Oranje Vermoeidheid en naïviteit breken team op tegen Jong Sparta. Hermien Roggeband buiten podium op EK Kenneth Perez gooit kont tegen de krib Oranje klimt plaats zonder zelf te spelen Anderlecht sneuvelt in Champions League Van Marwijk brengt interlandcarrière van schoonzoon tot leven. Zaamslag wint met ruime cijfers van Breskens: 4-1. gps ,36 Donderdag 7 augustus 2008 pzc door Barry van der Hooft middelburg - Na één helft fris en aanvallend voetbal zakte Jong Zee land gisteravond na rust door zijn hoeven. Vermoeidheid en naïviteit braken het team in de tweede helft op, nadat de stand in het oe fenduel met Jong Sparta bij rust nog in evenwicht was geweest. De jeugdige Rotterdammers braken snel de ban en liepen vervolgens uit naar een zege met geflatteerde cijfers: o-6. In de eerste 45 minuten liet Jong Zeeland zien dat er behoorlijk wat talentvolle voetballers in deze pro vincie rondlopen. Rick Wieg- mans, doelman van Zeelandia Mid delburg, keepte sterk en communi ceerde goed met de vier verdedi gers voor hem. Alfaro Pentury (Zaamslag) fungeerde als rustpunt op het middenveld, met Etienne Mallie (Kloetinge) en Raymond Wolf (Vlissingen) vlak voor hem. In aanvallend opzicht beschikten de coaches Edwin Kriens en Dolf Roks over snelle buitenspelers en een balvaste centrumspits. De lan ge Jerfey Booij (Zeelandia Middel burg) was het aanspeelpunt, Jona than Constancia (Terneuzen) en Josimar Pattinama (Hoek) zorgden voor de creatieve impulsen. Tegen Jong Sparta, dat zeven A-junioren herbergde, ontbrak het alleen gere geld aan een eindpass met preci sie. Het is een belangrijk onderdeel van het voetbal, net als het verzil veren van de kansen. Booij kreeg na amper vijf minuten een uitgele zen mogelijkheid maar schoot te snel. Het wat plichtmatig spelende Jong Sparta kreeg vervolgens via Jeffrey Rijsdijk twee prima kan sen, maar de middenvelder mikte te hoog. Aan de andere kant ver zuimde Constancia voor 1-0 te zor gen. Wiegmans hield vervolgens met een uitstekende reflex de 0-0 in stand. Zes wissels aan Zeeuwse kant kwa men het spel in de tweede helft niet ten goede. Een snelle tegen treffer bleek de inleiding tot een ruime nederlaag. Breskens-doel- man Brian de Waele, vervanger van Wiegmans, legde een Spartaan neer, waarna Jami Jaliens vanaf elf meter raakschoot (0-1). NV Jong Zeeland verliest in Middel- burg met 0-6 van Jong Sparta. Al le doelpunten vallen in de twee de helft, vier daarvan in het laat ste kwartier. Naïef opstellen bij een snel geno men vrije trap betekende de 0-2. Nadat Constancia oog in oog met de keeper de 1-2 had laten liggen, ging het snel. Bij de spelers van Jong Zeeland begon de vermoeid heid een rol te spelen. Een frisser Jong Sparta profiteerde daarvan en scoorde nog vier keer. Ramazan Kesikbas (Terneuzense Boys) en Guus Toornstra (RCS) ontbraken vanwege blessures. Tim Mechelink liet het duel eveneens schieten, vanwege het drukke programma tijdens de voorbereiding met zijn nieuwe club Hoek. Jong Zeeland-Jong Sparta 0-6 (0-0). 50. Jami Jaliens 0-1 (strafschop), 58. Michiel van de Berg 0-2, 75. David Ab dul 0-3, 78. Robin Mac Taggert 0-4 (ei gen doelpunt), 85. David Abdul 0-5, 87. Anthony Piqué 0-6. Scheidsrechter: C. Bos (Vlissingen). Aantal toeschou wers: 180. ljubljana - Hermien Roggeband van Delta Sport is op het EK mas ters atletiek in Ljubljana net bui ten de prijzen gevallen. Op de 100 meter werd ze vierde in 13.12 se conden, een tijd die ze al drie jaar niet meer had gelopen. Op de 200 meter moest Roggeband genoegen nemen met de zevende plaats in 27.28. De Nederlandse estafetteploeg van Roggeband werd na een tumultu euze juryvergadering van drie uur gediskwalificeerd en beroofd van de tweede plaats. amsterdam - De Ajacied Kenneth Perez meldde zich gisteren niet op de training van Jong Ajax. In plaats daarvan had hij een gesprek met Ajax' manager technische za ken Danny Blind en algemeen di recteur Henri van der Aat. Ook stelde hij een boze brief op (te le zen op www.firstartist.dk) waarin hij Ajax laakt en met klem meldt dat hij niet vanwege een dwarse houding uit de selectie is gezet. zürich - Het Nederlands elftal is één plek gestegen op de maande lijkse ranglijst van wereldvoetbal bond Fifa. Oranje kwam zelf niet in actie, maar zag Brazilië twee plaatsen zakken. Nederland staat nu vierde, de Brazilianen zesde. Europees kampioen Spanje voert de ranglijst aan, gevolgd door Duitsland (tweede) en wereldkam pioen Italië (derde). Het Rusland van bondscoach Guus Hiddink steeg een plaats en sluit de top tien af borisov - Anderlecht doet dit voet balseizoen niet mee aan het hoofd toernooi van de Champions Lea gue. De Belgische club kwam giste ren in de voorronde niet verder dan (2-2 bij BATE Borisov. De Wit-Russen hadden het eerste duel in Brussel met 2-1 gewonnen. Standard Luik is de tweede Bel gische club in de Champions Lea gue dit seizoen. De kampioen treft in de derde voorronde Liverpool. zeist - Bondscoach Bert van Mar- wijk heeft Mark van Bommel opge nomen in zijn voorlopige selectie voor de oefenwedstrijd tegen Rus land. In totaal selecteerde Van Mar wijk, die op 20 augustus in Mos kou debuteert, negentien spelers. De overige achttien waren met Oranje actief op het Europees kam- pioenschap in Oostenrijk en Zwit serland. Clarence Seedorf behoort dus niet tot de spelersgroep. Van Marwijk maakt op 15 augustus zijn definitieve selectie bekend. Van Bommel kwam twee jaar lang niet uit voor het Nederlands elftal. Hij speelde in juni 2006 voor het laatst een interland, tijdens de met 1-0 verloren achtste finale tegen Portugal op het wereldkampioen schap in Duitsland. Marco van Bas ten riep de 31-jarige middenvelder van Bayern München na het WK niet meer op. Eind september be hoorde Van Bommel toch weer tot de selectie voor de EK-kwalifi- catieduels met Bulgarije en Alba nië. De oud-PSV'er liet daarop we ten niet meer onder Van Basten bij Oranje te willen voetballen. Van Marwijk besloot Van Bom mel, die zijn schoonzoon is, direct bij Oranje terug te halen. door Eddy van der Hooft GOES - De voetballers van Zaam slag boekten gisteravond een 4-1-oefenzege op Breskens. Ugur Kahveci en Peter Dieleman scoor den beiden twee keer voor de za terdag-eersteklasser. Groede heeft zich gisteravond moeiteloos geplaatst voor de kwartfinale van de GTI Suez Cup. In Schoondijke voegde de vijfdek- lasser een 2-0-zege op Breskens toe aan de eerdere zeges in groep C op Sluis en Schoondijke. Met Groede dwong ook Sluis een plaats in de kwartfinales af. Een 1-1-gelijkspel tegen Schoondijke was voldoende om de thuisclub op doelsaldo voor te blijven. In groep A kwam HW24 gistera vond niet tot winst. Twee gelijke spelen (0-0 tegen Hontenisse en 1-1 tegen Koewacht) waren niette min voldoende om als eerste te eindigen. Met HW'24 drong ook Koewacht tot de kwartfinales. De ploeg van Eric Rijckaert won, voor dat het HW'24 1-1 hield, met 3-0 van SDO'63. Groep C. Schoondijke-Sluis 1-1. Edwin van de Velde 1-0, Byron Bentley 1-1. Breskens-Groede 0-2. Metin Yavuz 0-1, Ilias Yavuz 0-2. Groep A. Hontenisse-Terhole 1-1. Sam deTheije 1-0, Bart Inghels 1-1. Koewacht-SDO'63 3-0. Arthur Bronk 1-0, Meivin Rijckaert 2-0, Danny Vlas- senrood 3-0. HW24-Hontenisse 0-0. Terhole-SDO'63 1-3. Rob Dhondt 0-1, Jeroen van der Heijden 0-2, Bram In- gels 1-2, Thomas Hoefeijzers 1-3. Koewacht-HW'24 1-1. Niek Ver- eecken 0-1, Jarmo Ciling 1-1. Zaamslag-Breskens 4-1: Halver wege het duel leidde zaterdag-eer steklasser Zaamslag al met 3-1. Jef frey Tanghe schoot de bezoekers weliswaar al vroeg in de wedstrijd naar een voorsprong, maar daarna dicteerde Zaamslag het spelbeeld. Via twee treffers van Ugur Kahve ci en één van Peter Dieleman werd het nog voor de rust 3-1. In de tweede helft maakte Peter Die leman er vervolgens ook 4-1 van. Daarna liet Zaamslag tal van kan sen liggen om nog verder weg te lopen. Jong-Zeeland-aanvaller Jonathan Constancia wordt fel op de huid gezeten door Sparta's linksback Jeffrey Schenk. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64