Zeeland En maar bierpullen schuiven Slaapkenner r Lippens noemt Zeebrugge 'monster van een haven' Zevende Oogstfeest IJzendijke OVER OPRUIMING GESPROKEN... mei koremje«*°l Rademakers Paardenshows met commentaar van Pol en Mark van de Vijver. Beachvolleybal en salsa in Hulst Vele rommelmarkten en warmte schaden Zuiddorpse feesten niet. TOONZAALBEDDEN »B0XSPRINGS KWALITEITSDEKBEDDEN DEKBEDOVERTREKKEN O.a. van Auping - Lattofiex - Optisleep - Swensen Texeler - Vandyck - Vroomshoop Kom vlug langs (weg weg) of kijk voor meer info op www.slaapkennerrademakers.nl Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7 - 13 4531 GA Terneuzen 0115 - 613 130 www.slaapkennerrademakers.nl Burgemeester Knokke hekelt verbreding van Schipdonkkanaal. Kikkerverzameling in bibliotheek Oostburg Antonius viert OLV Hemelvaart Zomerverkoop van handwerk in Antonius Boekenmarkt tijdens Vestingstedendagen Z PZC Donderdag 7 augustus 2008 25 IJZENDIJKE - Oude tractoren en 'ma jestueuze' trekpaarden vormen tra ditioneel de belangrijkste ingre diënten van het jaarlijkse Oogst feest in IJzendijke op 31 augustus. Het is de zevende aflevering van het evenement, dat met duizen den bezoekers inmiddels een vaste plaats op de toeristische kalender van West-Zeeuws-Vlaanderen heeft verworven. De opzet van het Oogstfeest aan de Zachariasweg is feitelijk simpel: trekpaarden, tractoren, een natje en een droogje en waar mogelijk deelname van het publiek. Want bezoekers kunnen om half tien al op één van de aanspanningen of oude trekkers springen voor een ochtendrit door de polders van IJ zendijke. Tussen de middag is eer een gezamenlijke maaltijd (been ham met friet) waarna om 14.00 uur het middagprogramma begint. Dat betreft eerst een trekpaarden show met aansluitend een spel zonder grenzen en tally-ho voor koud- en warmbloedpaarden. Ook zijn er kinderspelen. HULST - Voor het Hulster gemeen schapscentrum De Dullaert komt zaterdag 16 augustus een heus strand. Die dag staat in het teken van zomerse activiteiten, 's Middags is er tussen 13.00 en 19.00 uur beachvolleybaltoernooi. Aanmel dingen voor deelname is mogelijk via een mailtje naar info@dendullaert.nl of telefonisch via 0114 - 314351. Na afloop van het beachvolleybal schakelt de organisatie over op een Caribbean Night, waarin de salsa centraal staat. Dansschool Anneke Hamelink uit Zuiddorpe verzorgt de begelei ding. De Carribean Night begint om 19.00 uur. door René Hoonhorst ZUIDZANDE - De bierpulsjoelbak- baan scoort als nieuwe attractie di rect hoge ogen op het dorpsfeest van Zuidzande. Proberen een bier pul zo dicht mogelijk aan de rand van een tien meter lange, met zeep ingesmeerde, sjoelbak te brengen, is natuurlijk ook een uit daging voor iedereen: of ze nou bierliefhebber, sjoeler of gezellig- heidsdier zijn. Liefhebbers zijn er ook tijdens de tiende Zuidzandse dorpsfeesten volop. Er mogen dan de afgelopen weken al diverse grote rommel- en jaarmarkten geweest zijn, ook in Zuidzande staat de speciaal inge richte parkeerplaats enkele keren vol met vijf-, zeshonderd auto's. Lola Oostdam van de stichting De Zevendraaiers is dus dik tevreden. „We kennen geen plaatsensysteem bij de rommelmarkt, dus het is vanaf vier uur 's morgens wie het eerst komt, het eerst maalt. Levert nooit problemen op. Toen de brandweer en de politie hun duim opstaken, omdat de organisatie dik voor elkaar was, kon het al niet meer stuk. Met een band als Nightflyer zijn we ook verzekerd van een knallende afsluiter." Bierpul schuiven op een lange sjoelbaan vormde een van de publiekstrek kers op de jaarmarkt. foto Peter Nicolai door Wout Bareman KNOKKE-HEIST - De plannen voor verbreding van het Schipdonkka naal tussen Deinze en Zeebrugge stuiten, vooral in het Meetjesland in de grensstreek, op steeds meer verzet. Ook de kleurrijke burgemeester Le opold Lippens van Knokke-Heist heeft geen goed woord over voor de plannen om Zeebrugge een goe de aansluiting te bieden op de toe komstige Schelde-Seineverbin- ding. Volgens hem wordt Knok- ke-Heist geslachtofferd voor de ex pansiedrift van de naburige haven. Vooral het toerisme zou de dupe worden. Lippens: „Ons toerisme is goed voor één miljard euro omzet per jaar, maar niemand in Zeebrug ge die zich daarom bekommert." Volgens hem zal een breder kanaal onaanvaardbare visuele hinder op- Het verzet tegen de verbreding van het Schipdonkkanaal, dat Zeebrugge een goede aansluiting op de Schelde-Seineverbinding moet bieden groeit. leveren. Lippens, tijdens een dis cussie met haventopman Joachim Coens van Zeebrugge: „Vergeet niet dat er 220.000 mensen langs dat kanaal wonen, die stuk voor stuk tegen dat verbredingsplan zijn. Maar nee, alles moet wijken voor dat monster van een haven, dat miljoenen euro's aan investe ringen opslokt." Coens vond dat te ver gaan. Want ook Knokke-Heist profiteert van 'zijn' haven; twee duizend mensen uit de gemeente van Lippens werken er. En van de nieuwe snelweg, die wordt aange legd voor een betere afsluiting van de haven profiteert Knokke ook. OOSTBURC - Bijna twintig jaar ver zamelen van kikkers in alle soor ten, maten, materialen en uitdos singen leverde Corry Leen- houts-Kloosterman een aardige verzameling beeldjes en gebruiks voorwerpen op. De mooiste, leuk ste en meest opmerkelijke exem plaren uit landen als Finland, Grie kenland, China en Japan zijn tot en met dinsdag 30 september tij dens de openingsuren te zien in de Oostburgse bibliotheek. KLOOSTERZANDE - Ter gelegenheid van Onze Lieve Vrouwe Tenhemel opneming op vrijdag 15 augustus is er een viering in de kapel van woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande. De samenkomst, georganiseerd door de dienst Geestelijke Verzor ging en dienst Welzijn Curamus begint om 10.30 uur. Aansluitend is er, mits het mooi weer is, een processie naar de Mariagrot in de tuin van huize Antonius. KLOOSTERZANDE - De welfare houdt woensdag 27 augustus een verkoopdag. Dan zijn spulletjes te koop die bewoners van zorgcen trum Antonius in Kloosterzande de afgelopen maanden hebben ge maakt. De staaltjes van huisvlijt be staan vooral uit allerlei vormen van handwerk en worden ver kocht in de hal van Antonius van af 11.00 uur. De bezoekers kunnen vanaf 14.00 uur ook door vrijwilli gers gebakken wafels en koffie nut tigen. HULST - Tijdens de Nederlandse Vestingstedendagen in Hulst wordt op zaterdag 23 augustus een boekenmarkt voor Kenia gehou den in café De Ster in de Overdam- straat. De markt duurt van 9.00 tot 12.00 uur en is georganiseerd door de Stichting Buru Nyakwere Nederland. De opbrengst is voor de vijftien basisscholen waarvoor de Stichting zich inzet. De scholen hebben gebrek aan lesmateriaal en schoolbanken. Ook zijn de gebou wen vaak slecht onderhouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61