Binnenland identiteit is erg lucratief BED AF Burgemeester wil extra straf voor pedofielen Hagenaar overleden na val in toilet Van Beers: gemeenten moeten verleden van misbruikers kennen. Man raakte onwel en kreeg toiletrolhouder in zijn oog. Woningen ontruimd na instorting deel balkon Acht jaar cel voor vermoorden vader Voorwerp vanaf viaduct door autoruit gegooid Dure vluchten naar Suriname onderzocht Plan om autokraken fors te verminderen Balkenende toch naar opening Spelen Paardenboxen Stallen PZC Donderdag 7 augustus 2008 5 Pas op met weggooien Hoe kunnen consumenten voorkomen dat hun identiteit wordt gestolen? Gooi in elk geval geen gevoeli ge informatie, zoals sofinum- mers, bankrekeningnummers en creditcardinformatie in de vuilniszak. Met dergelijke gege vens is het vrij eenvoudig om bijvoorbeeld een telefoonabon nement voor een mobieltje af te sluiten of om aankopen via het internet te doen. Met sofi- nummers is het mogelijk om il legaal werknemers in dienst te nemen. Uit eerder onderzoek van het papiervernietigingsbedrijf Fello- wes bleek dat zeven van de tien huishoudens informatie weggooien die fraudegevoelig is. Zorg er bij het pinnen boven dien voor dat je het pinbonne- tje meeneemt. Of zelf vernie tigt. Hier kan volgens adviseur Jan Grijpink van het ministerie van Justitie ook gevoelige infor matie op staan. Wees ook voorzichtig met het verstrekken van informatie via het internet. Criminelen probe ren vaak op slinkse wijze, zoals misleidende mails, achter bij voorbeeld bankgegevens te ko- Identiteitscontrole aan de hand van vingerafdrukken bij de vreemdelingenpolitie in Eindhoven. foto Vincent van den Hoogen/GPD teitsfraude is een veelkoppig mon ster en het zal onmogelijk blijken alle varianten te bestrijden, zegt hoogleraar Chris Verhoef, deskun dige op het gebied van ID-fraude. ROERMOND - Rechters zouden ver oordeelde pedofielen een extra straf moeten opleggen waarin be paald wordt dat burgemeesters van gemeenten waar ze wonen of gaan wonen over hun verleden worden geïnformeerd. Dat zei bur gemeester Henk van Beers van Roermond gisteren na afloop van een overleg met bewoners van de Roermondse Planetenbuurt. De buurt eist het vertrek van een bewoner die vorige week werd op gepakt op verdenking van ontucht met kinderen. De man is eerder veroordeeld wegens pedofilie in Gelderland. Van Beers was niet geïnformeerd over het verleden van de man, toen die vanuit Gel derland naar Roermond verhuis de. Burgemeester Henk van Beers van Roermond vindt dat gemeen ten op de hoogte moeten zijn van het verleden van een pedo fiel die er woont of komt wonen. De meeste slachtoffers van ID-frau- de vallen tegenwoordig op inter net. Vooral jongeren zijn scheutig als het gaat om verstrekken van persoonlijke gegevens. Verhoef: De 45-jarige vrouw en het achtjari ge dochtertje van de 44-jarige ver dachte, die in voorarrest zit, krij gen slachtofferhulp. Dat gebeurt op verzoek van de buurtbewoners. Ook deze hulp is het resultaat van het overleg, waarbij ook de GGD, politie, justitie en corporatie Wo nen Zuid aanschoven. Burgemeester Van Beers liet de be woners weten geen bevoegdheid te hebben de verdachte uit de wijk te laten vertrekken. Maar gemeen te en corporatie zullen alles in het werk stellen de man, mocht die vrijkomen, ertoe te bewegen zich elders te vestigen, aldus een woord voerster van de Planetenbuurt. „We hebben goede hoop dat hij niet meer terugkomt." De burgemeester complimenteer de de bewoners dat ze in actie wa ren gekomen om escalatie te voor komen. Volgende week organi seert de gemeente een bijeen komst voor de hele wijk. Volgende week donderdag wordt de verdach te voorgeleid. Het Openbaar Minis terie eist dan negentig dagen ver lenging van voorarrest wegens aan randing en ontucht met minderja rige kinderen. „Daar maken criminelen gebruik van. Zij sturen bijvoorbeeld mas saal valse e-mails rond die lijken op elektronische post van een bank, het 'phishing'. Die mails ko- DEN HAAG - De 69-jarige Hagenaar die dinsdag ernstig gewond raakte door een val in zijn toilet is later die avond aan zijn verwondingen overleden. Dat maakte de politie gisteren bekend. De man kwam in zijn huis klem te zitten tussen de toiletpot en de muur toen hij onwel werd. Daarbij men vaak uit exotische oorden. Ze vragen om inlogcodes voor online bankrekeningen en creditcardinfor matie. Beter controleren door de politie op straat helpt hier natuur lijk niet tegen." Van Vemde geeft toe dat er altijd vormen van identiteitsfraude door heen zullen glippen, zoals pinpas fraude en phishing. „Maar politie en justitie zullen deze vorm van fraude wel degelijk afremmen." raakte de toiletrolhouder vast in zijn oog. Ambulancepersoneel kon de bewo ner niet loskrijgen. De brandweer bevrijdde hem uit zijn benarde po sitie door een stuk van de toiletrol houder af te zagen. Het slachtoffer werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht, waar het metalen voorwerp dat nog cen timeters uitstak, operatief werd verwijderd. Dit mocht echter niet baten. De complicaties van de ver wondingen werden de man fataal. AMSTERDAM - In Amsterdam- Noord heeft de politie gisteravond vier woningen ontruimd, nadat een steunbalk van een balkon op de tweede verdieping naar bene den viel. De losgeraakte balk viel op het balkon een verdieping la ger. Daarbij zijn geen gewonden gevallen. De dienst Bouw- en Woningtoe zicht onderzoekt de toedracht van het incident. DEN BOSCH - De rechtbank in Den Bosch heeft gisteren een 19-jarige vrouw uit Oploo veroordeeld tot acht jaar cel wegens de moord op haar vader. De rechtbank besloot het onderzoek tegen haar 24-jarige echtgenoot, die zou hebben mee geholpen met het plegen van de moord, te heropenen. Het 52-jari- ge slachtoffer werd mei vorig jaar in koelen bloede in zijn eigen huis in Oploo vermoord. HENGELO - Een gezin uit Hengelo schrok dinsdag flink toen de ach terruit van hun auto werd verbrij zeld door een hard voorwerp, dat door twee jongens vanaf een via duct werd gegooid. Het gebeurde op de snelweg At bij Deurningen. De 38-jarige vader zette de auto di rect op de vluchtstrook. Hij zag twee jongens over het viaduct weg rennen. Zijn zoontje dat op de ach terbank zat, bleef ongedeerd. DEN HAAG - De Vereniging van Rei zigers (WR) en de Socialistische Partij (SP) doen de komende we- ken onderzoek naar de ticketprij zen op de vliegroute Neder- land-Suriname. Volgens de organisaties maken de KLM en de Surinaamse luchtvaart maatschappij SLM 'op een schan dalige manier misbruik van hun machtspositie' op deze verbin ding. HOEVELAKEN - Brancheorganisaties en politie en justitie hebben een plan gemaakt om diefstal uit au to's binnen drie jaar met een kwart terug te dringen. Ze denken aan maatregelen als metalen anti- diefstalkoffers, loklaptops en lokna vigatiesystemen, een veiligheids keurmerk voor parkeerplaatsen en opbergkluisjes in parkeergarages. Vorig jaar is 243.000 keer ingebro ken in een auto volgens het CBS. DEN HAAG - Een laatste poging om te voorkomen dat premier Balken ende morgen de openingsceremo nie van de Olympische Spelen bij woont, is mislukt. Christen- Unie-Kamerlid Joël Voordewind krijgt onvoldoende steun in de Tweede Kamer. Voordewind vindt dat Balkenende niet naar China moet gaan, omdat de mensenrech tensituatie daar niet is verbeterd. Buntweg 2 4885 KT Achtmaal Tel. 076-5984885 Fax 076-5985951 www.bedafstallenbouw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5