Zeeland Vervuiling Val van de Julianabrug moet toch verwijderd Gijzeling: forse straf Westdorpenaar moet cel in voor aanranding Deels vrijspraak Terneuzenaar Celstraf voor inwoner Sas van van Gent en Belgische handlangers. Speciaal Isoleren verontreiniging op Spamix-terrein niet voldoende. 22 Donderdag 7 augustus 2008 PZC Z MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft twee Belgen uit Eeklo en Zelzate en een 31-jarige inwoner van Sas van Gent veroor deeld tot fikse celstraffen wegens ontvoering, gijzeling, mishande ling en afpersing. Een 32-jarige Belg kreeg conform de eis drie jaar cel. De Sassenaar moet twee jaar het gevang in, plus een maand die hij van een eerder vonnis nog tegoed had. De man uit Zelzate kreeg een gevangenis straf van zes maanden. Beide laat ste straffen waren iets milder dan De Canadese logé Jessica wordt al tijdens de eerste dag van haar ver blijf getrakteerd op snacks, zoals een kaassoufflé en een frikadel spe ciaal. Kortom de crème de la crème van de Nederlandse keuken. Vooral de frikadel kan Jessica's waardering wegdragen, 's Anderen daags doet ze in Amsterdam zelf een bestelling bij een snackbar. de eis. De Sassenaar had van een kennis in Goes nog 1600 euro te goed van een pokerschuld en wil de die op 21 december innen. De twee anderen gingen mee. Op het moment dat ze de Goesenaar za gen, deelde de 32-jarige een flinke klap uit en werd de Goesenaar in de auto geduwd. Het stel reed naar Sas van Gent. Telefonische werd van de moeder van de Goesenaar 14.000 euro losgeld geëist. Maar in plaats van te betalen belde die de politie. Intussen was het slachtof fer naar Zelzate gebracht, waar hij in de woning van de 27-jarige nog wat klappen kreeg en met een zwaard werd geprikt. De volgende ochtend werd hij over de grens ge zet. Tip? redactie@pzc.nl „For me a kaassoufflé special, met uitjes, mayo en curry, please". Ant woord van de jonge snackbakker: „Die hebben wij niet". De Canadese blijft echter bij haar bestelling, ze wil een kaassoufflé special. De jongen doet zijn ring af en zegt: „Wil je met me trouwen?" Hij vond het in ieder geval heel spe ciaal! MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 23-jarige inwoner van Westdorpe veroordeeld tot een gevangenis straf van 54 maanden (waarvan achttien voorwaardelijk) en toe zicht door de reclassering. Ook moet hij een voorschot van zesduizend euro aan schadevergoe ding betalen. De ouders van de Westdorpenaar fungeerden als pleegouders. In de periode 2000 tot en met mei van dit jaar werden er vier meisjes in de leeftijd van acht tot en met veertien jaar bij het gezin ondergebracht. De meis jes werden vrijwel dagelijks door de Westdorpenaar aangerand. Een van hen werd verkracht. Regelmatig gaven ze duidelijk aan dat ze niet van de seksuele hande lingen waren gediend, maar dat was tegen dovemansoren gericht. Een van de meisjes meldde het te vergeefs bij Jeugdzorg. Een moe der van een van de misbruikte meisjes stuurde een e-mail naar Jeugdzorg, maar kreeg geen reac tie. De zaak kwam pas aan het rol len toen een van de meisjes werd verdacht van een mishandeling. Tijdens het verhoor zei ze terloops iets over het misbruik. De agent kwam daarop in actie. De man is veroordeeld volgens het volwassenenstrafrecht. Er was een jaar jeugddetentie, vijf jaar cel en ro.ooo euro smartengeld geëist. MIDDELBURG - Een 36-jarige inwo ner van Terneuzen moet van de rechtbank in Middelburg 28 dagen de gevangenis in. Tegen de man was een celstraf van zeven maan den geëist wegens cocaïnebezit en her witwassen van zo'n 16.000 eu ro. Volgens de computer van de poli tie genoot de Terneuzenaar een uitkering. Toch deed hij aangifte n van de diefstal van een duur Ro- lex-horloge en reed hij in een Mer cedes. Volgens de rechtbank gaf de man echter een plausibele verkla ringen voor de herkomst van al zijn spullen. Daarom werd hij vrij gesproken in de zaak van het wit wassen. Wel achtte de rechtbank hem schuldig aan het bezit van 3,5 gram cocaïne. ZEEUWSE U l 3 door Eugène Verstraeten PHILIPPINE - De bodemverontreini ging op het Spamix-terrein in Phi lippine moet toch worden verwij derd. Aanvankelijk was het plan de vervuiling te isoleren en in de bodem te laten zitten, maar dat lijkt bij nader inzien niet voldoen de. „Het risico is te groot dat de vervuiling zich dan in de toekomst toch verder over het terrein ver spreidt", zegt wethouder Co van Schaik van de gemeente Terneu zen. Het terrein van de voormalige pal- letfabriek Spamix werd tot in de ja ren zestig gebruikt als vuilstort plaats en is later toegedekt met zand. Projectontwikkelaar Credo wil in samenwerking met de ge meente huizen bouwen op het ter rein. De gemeente wil dan meteen ook de oude stadswallen in ere herstellen en de vestinggracht uit graven, die is gedempt met zand en klei met hout, plastic, auto-on derdelen, puin, slib, slakken, meta len vaten, asfalt en huisvuil. De al les bij elkaar meer dan negendui- 1*5 Voordat er woningen mogen verrijzen op het Spamix-terrein in Philippine moet een deel van de bodemvervuiling toch worden verwijderd. zend kubieke meter rommel is ver ontreinigd met zware metalen, po lycyclische aromatische koolwater stoffen en olie. Het grondwater in en onder het stortmateriaal is ern stig verontreinigd met olie en ben zeen. Op het terrein bevindt zich naast de gedempte gracht nog bijna tweeduizend kubieke meter sterk met asbest verontreinigde puinverharding. Omdat het perceel werd gebruikt als bedrijfsterrein was de prioriteit om wat aan de vervuiling te doen laag. Het onderzoek naar de bo demkwaliteit geraakte in een stroomversnelling nadat het pallet- bedrijf failliet ging en omdat de schuldeisers het terrein willen her- ontwikkelen. De projectontwikkelaar heeft een bodemsaneringsplan gemaakt dat uitging van het isoleren van de ver vuiling. „Maar daar zijn we niet mee akkoord gegaan akkoord van wege het risico op verspreiding", zegt Van Schaik. „We hebben ge zegd dat er een beter plan moet ko men, waarbij bepaalde vervuiling op het terrein wordt verwijderd. Dat is ook in belang van de toe komstige bewoners." De uitgebreidere sanering zal de projectontwikkelaar aanzienlijk meer geld kosten, maar volgens Van Schaik is er inmiddels al over eenstemming. De projectontwikke laar kan ook weinig anders. „Het is of akkoord gaan, of er wordt niet gebouwd." De Julianabrug op Curasao stortte op maandag 6 november 1967 in. De oorzaak is nog steeds niet achterhaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58