Zeeland PZC Sfeermakers houden stad schoon Voor tweede keer binnen week brand op Camping Groede deDRVKKERY 21 Klaverjassers nicotinevrij ZEEUWS-VLAANDEREN 28 27 Schoonmaakploeg van wijkraad Binnenstad in september aan de slag. Vuur veroorzaakt grote schade in en aan recreatietent. trekking 10 augustus U heeft nog 3 dagen om een Staatslot te kopen! Brasseriemenu met paprikasoep, zalm uit de oven of Film by the Sea opent met sterrencast in film van gebroeders Coen Donderdag 7 augustus 2008 Provincie wil in klein deel van Oosterschelde kitesurfen toestaan Tip? redtern@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - In de binnenstad van Terneuzen gaan komend najaar sfeermakers op pad. Dat gebeurt op initiatief van de wijkraad Bin nenstad. Daar waar de gemeente niet 'schoonmaakt' gaan de sfeer makers aan de slag. Ze hebben straks de beschikking over een veegmachine, grasmaaiers en ande re attributen. Met de oprichting van een eigen schoonmaakploeg speelt de wij kraad in op de roep van de binnen stadsbewoners om een schonere buurt. Ze vinden dat het een ben de is, zo bleek ook maandagavond weer tijdens de maandelijkse ver gadering van de wijkraad. Voorzit ter Hans Vlottes: „Ze ergeren zich aan alle mogelijke rommel, maar ook aan onkruid en bijvoorbeeld krakkemikkige schuttingen en der gelijke. De irritatie daarover groeit. Veel van die zaken kunnen wij als wijkraad niet oplossen omdat ze op het bordje van de gemeente of woonstichting Clavis horen, maar het schoonhouden van bepaalde straten, pleinen en brandgangen kunnen we wel voor onze reke ning nemen. Dat gaan we vanaf - als het aan mij ligt - volgende maand dan ook doen." Vlottes heeft overleg gepleegd met Clavis en de gemeente over moge lijke subsidies. De woonstichting De wijkraad Binnenstad Terneuzen start over een maand een schoonmaakproject in het westelijk woongebied. Uit valsbasis is een oude smederij. heeft de oude smederij tussen de Vlooswijkstraat en de Schoolweg beschikbaar gesteld als uitvalsbasis van de schoonmaakploeg. Op extra geld van de gemeente hoeft de wijkraad niet te rekenen. Vlot tes: „Er is een bepaalde strategie voor het schoonhouden van wij ken én een vastgesteld budget. Aan bepaalde gebieden wordt wel extra aandacht besteed uit repre sentatief oogpunt, maar dit stukje binnenstad hoort daar niet bij." Vlottes hoopt dat ondernemers in het stadscentrum, die het schoon maakproject toejuichen, wél in de buidel zullen tasten. Hij rekent bo vendien nadrukkelijk op de steun van de binnenstadsbewoners zelf „We zijn nu naarstig op zoek naar vrijwilligers, die op gezette tijden deel willen uitmaken van een schoonmaakploeg. Er heeft zich al een aantal aangemeld, maar we kunnen er nog heel wat gebrui ken." Daarnaast start de wijkraad komend najaar een campagne, die de bewoners ervan moet doordrin gen dat ze ook zelf iets aan ver fraaiing van hun woonomgeving kunnen doen, alleen al door hun stoep schoon te houden. door René Hoonhorst CROEDE - Vijf nachten na het uit branden van een toiletgebouwtje heeft een brand gisterochtend flin ke schade aangericht in de recrea tietent van Camping Groede. Een campinggast die de brand met een poederblusser te lijf ging, is ter observatie naar het ziekenhuis gebracht, omdat hij rook binnen had gekregen. De 19-jarige man, die een brandweeropleiding volgt, mocht na enige uren terug naar de camping. De brandweer kreeg om streeks vier uur de melding bin nen en was snel ter plaatse met twee wagens uit Breskens en Cad- zand. Het sein brand meester kon na een half uurtje al worden gege ven. „De camping heeft haar zaak jes goed voor elkaar, weten we van de periodieke controles. Het tent zeil was goed geïmpregneerd, de brand kon mede daardoor niet overslaan", zei officier van dienst Fred Moens. De politie vond geen sporen van kortsluiting of brandstichting en ziet geen aanleiding voor nader technisch onderzoek. Inspectie van de verzekeringsmaatschappij moet de oorzaak van beide bran den uitwijzen. „Hoewel het geen brandstichting lijkt, zijn we nog alerter bij de nachtelijke contro les", zei campinghouder Leo van Damme. Het verlies van de recrea tietent is op te vangen. „Met mooi weer gaan we naar het strand en op het terrein voor de tent hebben we ook nog wel ruimte." TERNEUZEN - De leden van de kla ver j as veren igi ng Terneuzen kun nen tijdens hun kaartbijeenkom- sten in wijkcentrum de Triangel voortaan geen sigaret of sigaar meer opsteken. De club had de ge meente gevraagd om een aparte rookruimte voor de kaarters aan de brengen in de Triangel. Burge meester en wethouders hebben het verzoek echter afgewezen. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 De schade van de brand aan de partytent zelf bleef beperkt. In het dak zitten twee gaten en er is ook roetschade Alles kan Staatslot» rij vanavond vanaf 17.30 uur filodeeg gevuld met geitenkaas en bosvruchtenparfait 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57