Zeeland PZC Stuk Kuyperlaan wordt parkje deDRVKKERY 21 'Regeling Westerschelde is betutteling' BEVELANDEN-THOLEN 28 27 Gemeente Goes wil deel straat opheffen voor nieuw Erasmuspark. Speciaal Gifgroene soep in Goese westvest trekking 10 augustus U heeft nog 3 dagen om een Staatslot te kopen! Brasseriemenu met paprikasoep, zalm uit de oven of Film by the Sea opent met sterrencast in film van gebroeders Coen Donderdag 7 augustus 2008 Provincie wil in klein deel van Oosterschelde kitesurfen toestaan Tip? redgoes@pzc.nl i door Frank Balkenende I GOES - Een stukje van de Kuyper laan in de Goese Polder verdwijnt voor het Erasmuspark, het woon- zorgcomplex dat verrijst op en rond de plek van de huidige Eras- musflat. Doel is rond de vier ge- plande woontorens een openbaar park aan te leggen, waar de vijver bij de flat straks deel van uitmaakt. De gemeente heeft het vooront werp-bestemmingsplan en het in richtingsplan goeddeels klaar. De Erasmusflat, baken in de Goese Polder, maar volgens eigenaar wooncorporatie RWS over tien jaar verouderd, wijkt voor vier woonblokken. De hoogte van de torens verschilt: van 15 tot 35 me ter. De blokken herbergen straks tso ruime appartementen, waar van 50 in de koopsector. Toch vor men ze een eenheid. Onder het maaiveld komt een parkeergarage met 120 plaatsen. Een gangenstel sel verbindt de vier blokken, zodat bewoners bij regen en kou onder gronds van de naar het andere to ren kunnen lopen. Op het maai veld aan de Kuyperlaan blijven 24 vakken over voor bezoekers. De Kuyperlaan wordt aan de noordzijde een doodlopende straat. De gemeente haalt een stuk je straat weg, om de vijver met het Erasmuspark te verbinden. Rond de vier blokken worden bomen en struiken ingeplant. Het wordt een publiek toegankelijk parkje. Het woonzorgcomplex met vele FJ* Goes is van plan de Kuyperlaan te splitsen. Het deel bij de vijver verdwijnt ten gunste van een parkje bij het te bouwen woon zorgcomplex Erasmuspark. 2 4-uurs) zorgvoorzieningen vormt over enkele jaren de spil in de woonzorgzone, die zich uit strekt van de brede school in De Spinne tot de apotheek aan de Troelstralaan. Om een betere ver binding te maken tussen Erasmus park en winkelcentrum De Spinne (waar de brede school naast staat), richt de gemeente het kruispunt Troelstralaan/ Spinne opnieuw in. Een deel van het asfalt maakt plaats voor snelheidsremmende betonklinkers. De zebra schuift een stuk noordwaarts op. Zo ont staat een veiliger looproute diago naal door de Goese Polder. Vol gend jaar begint de sloop van een voormalige garage naast en de re creatieruimte van de serviceflat. Op die plek komen de eerste twee blokken met 88 appartementen. Aangezien de RWS nu een huur- stop toepast, is dat wellicht vol doende om alle huidige bewoners te verhuizen. Begin 2011 wordt de flat zelf gesloopt en worden nog eens twee torens gebouwd. De gemeente houdt 24 september van af 16.30 uur een inloopbijeenkomst in de brede school. Het ontwerpbestem- mingsplan komt 12 september in de commissie aan de orde. KRUININGEN - De CDA-fractie in Reimerswaal is niet te spreken over het onderzoek van de provin cie naar een eventuele buitendijk se betredingsregeling voor de Wes terschelde. De regeling zou, in navolging van de Oosterschelde, gaan gelden voor slikken, schorren en platen en het bevaren van ondiep water en geulen. Het CDA vindt zo'n re geling een 'voorbeeld van betutte ling van de lokale bevolking die al tijd, vooral recreatief, gewend is ge weest de slikken en schorren vrij te betreden'. 'Als we geen actie on dernemen', schrijft fractievoorzit ter Peter Koeman aan burgemees ter en wethouders van Reimers waal, 'vrees ik dat dit het zoveelste voorbeeld wordt waarbij de belan gen van onze inwoners weer on dergeschikt worden gemaakt aan de vermeende belangen van de één of andere diersoort'. De partij wil van het college we ten of dat bekend is met het onder zoek van de provincie en of het van plan is er op te wijzen dat in woners behoefte hebben om het huidige recreatieve gebruik voort te kunnen zetten. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 rjfjj Tip? redactie@pzc.nl De Canadese logé Jessica wordt al tijdens de eerste dag van haar verblijf getrakteerd op snacks, zo als een kaassoufflé en een frika del speciaal. Kortom de crème de la crème van de Nederlandse keu ken. Vooral de frikadel kan Jessica's waardering wegdragen, 's Ande rendaags doet ze in Amsterdam zelf een bestelling bij een snack bar. „For me a kaassoufflé spe cial, met uitjes, mayo en curry, please". Antwoord van de jonge snackbakker: „Die hebben wij niet". De Canadese blijft echter bij haar bestelling. De jongen doet zijn ring af en zegt: „Wil je met me trouwen?" Hij vond het in ieder geval heel speciaal! GOES - Een deel van de westvest in Goes ziet gifgroen. Vermoedelijk is er (acryl)verf gedumpt, maar het kan ook een meer onschuldige stof zijn. Rijkswaterstaat nam gisteren monsters op verzoek van waterschap Zeeuw se Eilanden. De rijksdienst was ingeschakeld omdat het vermoeden bestond dat de blauwalg de kop had opgestoken in de Goese vesten. „Het gaat ech ter niet om blauwalgen", zegt Piet de Rijke, specialist ecologie bij Rijkswa terstaat. „We onderzoeken nu of het een biologische of chemische stof be treft. Het kan ook zijn dat een andere algensoort aan het opbloeien is. Tege lijkertijd sluiten we niet uit dat er verf is gedumpt. Zo ja, dan geen emmer, maar een heel vat." De monster worden onderzocht in het laboratorium van het waterschap. Het is nog niet duidelijk of het blauwgroene stofje scha delijk is voor vissen en watervogels. foto Ronald den Dekker Staatsloterij Alles kan vanavond vanaf 17.30 uur filodeeg gevuld met geitenkaas en bosvruchtenparfait 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51