en de schapen als gezelschap Ondernemers naar rechter ISwefor Gluren naar de vogels Middelburgse bedrijven eisen dat gemeente iets doet aan sportzaken. Auto in sloot door overstekend konijn Bond tegen vloeken houdt fietstocht Fluiten in het orgel centraal bij concert Twee gewonden bij kantelen vuilniswagen S PZC Donderdag 7 augustus 2008 23 Internet: www.salsaparados.nl Email: info@salsaparados.nl Telefoon: 06 414 538 48 Merenque - Salsa - Bachata - Zouk Piet van der Pijl en Lex van der Tuin bij de gluurmuur. foto PZC Eigenlijk zijn we helemaal geen echte vogelaars", zegt Piet van der Pijl. „We vin den het gewoon leuk." Hij en Lex van der Tuin zijn helemaal vanaf Voorne-Putten gekomen om bij Dijkwater naar vogels te kijken. Verrekijkers en fototoestellen met reusachtige telelens ontbreken niet. Dijkwater is de jongste polder van Schouwen-Duiveland, ingedamd na de watersnoodramp. Het ge bied herbergt veel vogelsoorten, en regelmatig zijn er ook roofvo gels te zien. „Zie je dat kleine vogel tje daar zitten?", vraagt Van der Pijl. „Ik zou niet eens weten wat voor eentje dat is. Weet je wat het door Emile Calon MIDDELBURG - De Vereniging On dernemers Middelburg (VOM) spant een gerechtelijke procedure aan tegen de gemeente Middel burg als er niet snel en daadkrach tig wordt opgetreden tegen twee sportzaken die sinds enige tijd ge vestigd zijn op Woonboulevard Mortiere. Die zaken, Perry Sport en Sport ooo, handelen volgens VOM- oorzitter Henk Boers tegen de re- els van het bestemmingsplan oor vooral sportkleding en choeisel te verkopen. Volgens die is, ik vergeet die namen steeds. We hebben wel een boek bij ons, en als we er dan eentje gezien heb ben, zoeken we dat op, maar de volgende keer ben ik het dan weer vergeten. Met insecten heb ik dat niet, daar weet ik wat meer van." Piet en Lex lopen ook nog even naar de 'gluurmuur', een speciaal voor vogelaars neergezette houten schutting aan de rand van het meertje. Daar kunnen ze vogels be spieden, zonder ze te storen of op te schrikken. Veel meer dan een zwaan is er vandaag niet te zien. „Het is eigenlijk niet het seizoen ervoor", zegt Piet. „Het beste is het in het voor- en najaar, dan is de grote vogeltrek." regels mogen ze met name volumi neuze goederen verkopen. Begin vorige maand klaagde de VOM al over de sportzaken. Via een brief liet de ondernemersvere niging toen weten dat de gemeen te snel in actie moest komen. Vol gens Boers heeft hij tot nu toe al leen een ontvangstbevestiging van zijn brief van de gemeente gekre gen en heeft hij verder nog niets gehoord. Een gerechtelijke proce dure, 'de administratieve recht spraak', moet volgens Boers nu soelaas bieden. Hij is ervan over tuigd dat via zo'n procedure het mogelijk moet zijn de gemeente te dwingen om stappen te onderne men tegen beide zaken op de Mor tiere. En dan doelt hij niet op het schrijven van brieven waarin aan gedrongen wordt op verandering van het assortiment. „De gemeen te kan die sportwinkels dwingen om zich aan de regels te houden. Gewoon eisen dat ze vanaf nu met name fitnessapparatuur en andere volumineuze goederen verkopen." De VOM is tegen de handelswijze van de de sportzaken omdat ze vol gens Boers de andere zaken in de binnenstad oneerlijk beconcurre ren. Voor de deur van die zaken kan bijvoorbeeld gratis geparkeerd worden, terwijl automobilisten die willen winkelen in de binnen stad parkeergeld moeten betalen. Boers geeft de gemeente nog enke le dagen om duidelijk te maken welke stappen ze gaat nemen. Hoort hij niets of onvoldoende dan stapt de VOM naar de rechter. WESTENSCHOUWEN - Vanaf Tram polinecentrum Westerschouwen bij de rotonde in Westenschou- wen zijn volgende week weer fiets- en skeltertochten te maken. Maandag kunnen fietsers een rond je Schouwen doen. Dinsdag is er de skelterspeurtocht Waar is Robi- nia en woensdag een skelterop- drachtenroute door het bos. Ook donderdag kan er geskelterd wor den: dan langs kluten. Planten ont dekken is het thema van de fiets- ontdekkingstocht op vrijdag de 15e, waarna op zaterdag een 56 ki lometer lange fietstocht langs de Oosterschelde op het programma staat. Zondag wordt er geskelterd of gefietst langs bezemkruiskruid. De routes zijn de hele dag vanaf 11 uur te rijden. GOES - Een 46-jarige vrouw uit Heinkenszand is gisterochtend rond half zeven met haar auto in de sloot beland toen ze uitweek voor een overstekend konijn. De vrouw reed op de Deltaweg in de richting van Zierikzee, toen ter hoogte van Goes het beestje de weg overstak. De Heinkenszandse verloor, in een poging het dier te ontwijken, de controle over haar auto en be landde vervolgens in de naastgele gen sloot. Ze raakte niet gewond. KERKWERVE - De werkgroep Schou wen-Duiveland van de Bond te gen het vloeken houdt aanstaande woensdag een fietstocht van 25 ki lometer over het eiland. Begin- en eindpunt is de gerefor meerde kerk aan de Beatrixstraat in Kerkwerve. De routebeschrijving is op te ha len tussen 10.00 en 13.00 uur. Deel nemers krijgen een prijsvraag mee. Meerijden kost drie euro. ZIERIKZEE - Rinus Verhage geeft woensdag een orgelconcert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het optreden is onderdeel van het Festival des Flutes, een con certreeks in de Nieuwe Kerk. Daar om richt Verhage zijn aandacht vooral op de 'fluiten' in het orgel. Die vormen, met bijvoorbeeld de 'tongwerken' en de 'strijkers' een reeks registerknoppen in het instrument. Het concert begint om 20 uur. Toe gang 7 euro. KOUDEKERKE - Een 22-jarige man uit Goes en zijn 23-jarige passagier uit Vlissingen raakten licht ge wond toen hun vuilnisauto giste ren aan het einde van de middag kantelde. De bestuurder verloor de controle over het voertuig op de kruising van de Vlissingsestraat met de Gerbrandystraat. Daardoor belandde deze op zijn zijkant. De mannen konden op eigen kracht uit de truck klimmen. Ze zijn naar het ziekenhuis in Vlissingen ge bracht. De Vlissingsestraat was tot 20.30 uur afgesloten. Bij NADER Het Watersnoodmuseum bij Ou- werkerk biedt dit seizoen geen kor ting op de toegangsprijs voor inwo ners van Schouwen-Duiveland. Be richtgeving hierover in de PZC van gisteren berustte op een mis verstand. Wel krijgen eilanders vijftig cent korting op deelname aan één van de Krekenwandeltochten, komen de zaterdag. -g igji De schapen op de dijk hebben een prachtig uitzicht op de nieuwe jachthaven, maar of ze er zelf zo blij mee zijn. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47