PZC over leegstand winkels Eerst de koekoeksklok, dat oude dametje komt straks wel I 21 Uitgedroogd fretje in doos in bos [rijen op Oesterdam bestraft 28 27 iamer van Koophandel Iroept op tot actieve houding gemeente. m Brasseriemenu met paprikasoep, zalm uit de oven of trekking 10 augustus U heeft nog 3 dagen om een Staatslot te kopen! Speciaal Film by the Sea opent met sterrencast in film van gebroeders Coen [Donderdag 7 augustus 2008 Provincie wil in klein deel van Oosterschelde kitesurfen toestaan Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting j zierikzee - Het winkelaanbod in Zierikzee loopt terug. Vooral in de straten die net iets buiten het cen trum liggen is veel leegstand. „Zorgelijk", zegt voorzitter Cees Legemate van ondernemersvereni ging Neptunus. „De middenstand heeft het moeilijk en de zwakke broeders redden het dan niet." De problemen doen zich vooral voor in de straten die direct rond om het centrum liggen zoals de Korte Sint Janstraat, Sint Domus- straat en Visstraat. Een schoenmaker, een dierenwin kel, een winkeltje met bijzondere olie- en azijnproducten, een slager maar ook een winkel voor woonac cessoires. Het is slechts een greep uit de winkels die in de afgelopen periode om uiteenlopende rede nen vertrokken zijn of binnenkort gaan sluiten. Door de leegstand worden de straten echter steeds minder aantrekkelijk voor het win kelend publiek en krijgen de ach terblijvers het moeilijker. Legemate betwijfelt of daar iets aan te doen is. „Het is een beetje de trend van deze tijd. Je ziet het ook in Goes. De overheid kan daar denk ik weinig aan veranderen." De Kamer van Koophandel denkt daar anders over. Zij is van me ning dat de gemeente wel degelijk een rol heeft in het aantrekkelijk houden van het winkelgebied. „De binnenstad van Zierikzee profi teert onvoldoende van de toeris ten en dagjesmensen", zegt Mark Volleman, woordvoerder. „Wij hebben dat ook aan het gemeente bestuur geschreven. Het beheer van de openbare ruimte kan beter, het parkeerbeleid kan beter, de be reikbaarheid kan beter. Concen treer de detailhandel in de binnen stad. Zorg dat de straten vanaf de Veel winkels net buiten het cen trum van Zierikzee staan leeg. Volgens de ondernemersvereni ging Neptunus een zorgelijke ont wikkeling. jachthaven de mensen naar de bin nenstad trekken." Volleman constateert dat het be langrijk is dat mensen vanaf hun boot of parkeerplaats duidelijk de weg wordt gewezen naar de bin nenstad. Mede door de vele leeg stand van winkels heeft de ge meente inmiddels de regels versoe peld en is toestemming gegeven om in de Korte Sint Janstraat win kelpanden te verbouwen tot wo ningen.De Kamer van Koophandel heeft zich hierover in het verleden ook al eens kritisch uitgelaten. Upejcenta9e vanavond vanaf 17.30 uur filodeeg gevuld met geitenkaas en bosvruchtenparfait 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl Markt51 I Malburg U.C I J l\ V l\ l\ r, l\ T T0118886886 OOSTERLAND - Misschien kunnen ze het over vier jaar invoeren op de Olympische Spelen: rommel- marktrennen. Een combinatie van een hardloopwedstrijd en een pot- e rugby. Wel alleen voor geweten- oze deelnemers, trouwens. Want wie oude dametjes tegen de grond loopt, moet gewoon verder hollen. Het is een jaarlijks terugkerend fe nomeen op de rommelmarkt in Oosterland: om te voorkomen dat bezoekers al ver voor aanvangstijd (over de markt struinen, moeten ze eerst achter een hek gaan staan. Om klokslag drie wordt dat wegge haald. Een ware veldslag volgt. Een groep mensen die bang is een koopje te missen, spoedt zich al duwend en trekkend naar met na- jne de antiek- en boekenkramen. Een oude mevrouw met wandel stok wordt onder de voet gelopen. )e voorste bezoekers malen er piet om; de antieke koekoeksklok 5ie voor maar zestig euro wordt langeboden, is veel belangrijker, foeterend op 'die idiote handel zen' helpt een man de dame over- pd. kan er de humor nog wel van rien. „Ach, moet ik ook maar pt zo ver van voren gaan staan." loopt probleemloos verder, ter een rommelmarkt waar de ïstorm al is gaan liggen en die snel I simpelweg gezellig wordt. Na een stormachtige start wordt de sfeer op de rommelmarkt in Oosterland gemoedelijker. Druk blijft het wel. foto Marijke Folkertsma Tip? redactie@pzc.nl De Canadese logé Jessica wordt al tijdens de eerste dag van haar verblijf getrakteerd op snacks, zo als een kaassoufflé en een frika del speciaal. Kortom de crème de la crème van de Nederlandse keu ken. Vooral de frikadel kan Jessi ca's waardering wegdragen, 's Anderendaags doet ze in Amster dam zelf een bestelling bij een snackbar. „For me a kaassoufflé special, met uitjes, mayo en cur ry, please". Antwoord van de jon ge snackbakker: „Die hebben wij niet". De Canadese blijft echter bij haar bestelling, ze wil een kaassoufflé special. De jongen doet zijn ring af en zegt: „Wil je met me trouwenHij vond het in ieder geval heel speciaal! Staatsloterij Alles kan VLISSINGEN - Een medewerker van de gemeente Vlissingen vond giste ren een uitgedroogd fretje in het Nollebos. Die zat, zonder eten en drinken, in een kartonnen doos. Het beestje is naar dierenopvang De Mikke in Middelburg gebracht. Volgens Coby Louwerse van De Mikke worden regelmatig fretjes gebracht omdat mensen zo'n mar terachtige niet lang als huisdier willen. Dumpen op een manier zo als in het Nollebos maakt ze 'geluk kig' zelden tot nooit mee. Fretten worden over het algemeen als gezelschapsdier gehouden, hoe wel ze soms ook gebruikt worden voor de jacht. £N - De politie heeft gisteren Oesterdam een stel bekeurd et aan het doen was' in het kiar. Eén melder had foto's p als bewijs. Op verzoek van de agenten zijn deze verwij derd van de camera. De twee kon den zich nog aankleden voordat zij een bekeuring kregen. Die konden ze vervolgens in hun zak steken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45