zijn niet echt studentensteden kilometer Kitesurfen zoekt u vakantiekrachten? EXTRA VOORDEEL! GALL® GALL PZC Donderdag 7 augustus 2008 3 COMMENTAAR Hertog Jan Pilsener 24 flesjes a 30cl •Exclusief statiegeld www.gall.nl Plaats dan nu een voordelige advertentie op de rubriekspagina's van deze krant! Bel: 0900-0PGEVEN of plaats zelf via www.kleintjesmarkt.nl de steek gelaten." Maar Anton heeft het wel zwaar gehad. „De Go- bi-woestijn was een verschrikking. We hebben er vijf dagen lang met z'n zevenen doorheen geploeterd. De andere vijf konden het niet aan. Het was 40 tot 52 graden Cel sius en er was geen mens te zien. De woestijn was heuvelachtig en 't voelde alsof je over het strand fiets te. Dat is het zwaarste dat ik ooit heb meegemaakt. Of ik trots ben? Tja, dat vind ik een beetje arro gant om te zeggen, maar dit is wel een jongensdroom die uitkomt." teren, sporten, en voor andere acti viteiten. Die presenteren zich ook aan de nieuwe studenten. Dat doen ook de gemeente, een bank, Woongoed en de provinciale bibli otheek. In de introductieweek wordt ook een activiteit gehouden waarvoor inwoners van Middel burg worden uitgenodigd. Dat is de Nederlandse première van een nog nader bekend te maken film. Die wordt donderdags vanaf 22.00 uur op de Markt in de openlucht vertoond. Matthias Ploeg: „We krij gen wel eens het verwijt vanuit de bevolking dat we te veel met onze eigen dingen bezig zijn en te wei nig richting de bevolking doen. Maar aan de andere kant, als we eens een openbare bijeenkomst houden, dan valt de opkomst van uit Middelburg ook nogal eens te gen. Toch proberen we echt de contacten met de Middelburgers aan te halen." En natuurlijk ont breken een kroegentocht en een rondje langs de restaurants ook niet tijdens de introductieweek. De studenten van de Roosevelt Academy beginnen hun kennismaking in Mi< Studenten over plus en min van studentenstad Middelburg Het knusse karakter en de historische sfeer zijn duidelijk een pluspunt. Middelburg beschikt - in ieder geval voor de Roosevelt Academy-studen- ten - over goede horecabedrijven. t- Een boekenwinkel als de Drukkerij is ook wel prettig. Minpunt is het ontbreken van een bioscoop. In de winter is er vrij weinig te doen, zegt Rasa-voorzitter Matthias Ploeg. Middelburg mist grote gelegenheden waar veel mensen terecht kunnen voor een feest of een viering. burg met een vossenjacht. foto Lex de Meester Studenten over plus en min van studentenstad Vlissingen Een sterk punt van Vlissingen is natuurlijk de nabijheid van het strand. De faciliteiten op de HZ zijn nog niet zo slecht geregeld. De school is kleinschalig en intiem, je kent elkaar sneller. Studenten zijn niet anoniem. De hogeschool mist een echte campus. - Vlissingen heeft niet de uitstraling van een studentenstad. Er zou wat meer voor studenten georganiseerd kunnen worden. (Zeeuwse) studenten zouden zelf ook wat meer kunnen participeren. Kitesurfen wint aan populariteit. Menigeen vindt het spannender dan gewoon windsurfen. Daardoor neemt de behoefte aan plekken om de sport te kunnen beoefenen snel toe. Niet alleen langs de kust. De provincie wil nu in de beschermde Oosterschelde - waar kitesurfen niet mag, maar wel sporadisch gebeurt - een locatie aanwijzen. Dat is een tijdige en verstandige daad. Ook in een natuurmonument, zeker als dat zo groot is als de Oosterschelde, moet ruimte zijn voor recreatieve en sportieve activiteiten. Altijd maar alles verbieden draagt weinig bij aan een royaal draagvlak voor de noodzakelijke bescherming van natuurwaarden. De provincie profileert zich graag als watersportprovincie bij uitstek. Daar hoort ook kitesurfen bij. Het is beter die tak van sport niet oogluikend toe te staan, maar te verwelko men. Een goede vorm om con flicten met het groen-blauwe Zeeland te voorkomen is 'zone- ren': plekken aanwijzen waar ki tesurfen mag. Uiteraard zodanig dat natuurwaarden - in deze vooral vogels en zeehonden - zo min mogelijk in de knel komen. Surfers weten dan waar ze te recht kunnen en de controle op illegale praktijken kan effectie ver worden uitgevoerd. -3/4 DAGEN GENIETEN IN DE ACHTERHOEK- Landgoederen arrangement Welkomst kopje koffie/thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2de avond 3-gangen dinerbuffet 99 per persoon Bij besteding van diner op de 3de dag, de derde nacht gratis! Prijs op basis van een 2-persoonskamer en excl. Boekingskosten en Milieu- Verblijfstoeslag. Best Western hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallec 14 - 7218 BS Almen 0575-431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3