Jong Zeeland is een helft fris Sport Rolstoeltennissers verkassen naar Goes Vermoeidheid en naïviteit breken team op tegen Jong Sparta. Mark van Bommel in voorlopige selectie Kenneth Perez gooit kont tegen de krib Oranje klimt plaats zonder zelf te spelen Anderlecht sneuvelt in Champions League Andere gezichten op verplaatst Zeeland Open Rolstoeltennistoernooi. 36 Donderdag 7 augustus 2008 PZC door Barry van der Hooft a MIDDELBURG - Na één helft fris en aanvallend voetbal zakte Jong Zee land gisteravond na rust door zijn hoeven. Vermoeidheid en naïviteit braken het team in de tweede helft op, nadat de stand in het oe fenduel met Jong Sparta bij rust nog in evenwicht was geweest. De jeugdige Rotterdammers braken snel de ban en liepen vervolgens uit naar een zege met geflatteerde cijfers: o-6. In de eerste 45 minuten liet Jong Zeeland zien dat er behoorlijk wat talentvolle voetballers in deze pro vincie rondlopen. Rick Wieg- mans, doelman van Zeelandia Mid- delburg, keepte sterk en communi ceerde goed met de vier verdedi gers voor hem. Alfaro Pentury (Zaamslag) fungeerde als rustpunt op het middenveld, met Etienne Mallie (Kloetinge) en Raymond Wolf (Vlissingen) vlak voor hem. In aanvallend opzicht beschikten de coaches Edwin Kriens en Dolf Roks over snelle buitenspelers en een balvaste centrumspits. De lan ge Jerfey Booij (Zeelandia Middel burg) was het aanspeelpunt, Jona than Constancia (Terneuzen) en Josimar Pattinama (Hoek) zorgden voor de creatieve impulsen. Tegen Jong Sparta, dat zeven A-junioren herbergde, ontbrak het alleen gere geld aan een eindpass met preci sie. Het is een belangrijk onderdeel van het voetbal, net als het verzil veren van de kansen. Booij kreeg na amper vijf minuten een uitgele zen mogelijkheid maar schoot te snel. Het wat plichtmatig spelende Jong Sparta kreeg vervolgens via Jeffrey Rijsdijk twee prima kan sen, maar de middenvelder mikte te hoog. Aan de andere kant ver zuimde Constancia voor 1-0 te zor gen. Wiegmans hield vervolgens met een uitstekende reflex de 0-0 in stand. Zes wissels aan Zeeuwse kant kwa men het spel in de tweede helft niet ten goede. Een snelle tegen treffer bleek de inleiding tot een ruime nederlaag. Breskens-doel- man Brian de Waele, vervanger van Wiegmans, legde een Spartaan neer, waarna Jami Jaliens vanaf elf meter raakschoot (0-1). Jong Zeeland verliest in Middel burg met 0-6 van Jong Sparta. Al le doelpunten vallen in de twee de helft, vier daarvan in het laat ste kwartier. Naïef opstellen bij een snel geno men vrije trap betekende de 0-2. Nadat Constancia oog in oog met de keeper de 1-2 had laten liggen, ging het snel. Bij de spelers van Jong Zeeland begon de vermoeid heid een rol te spelen. Een frisser Jong Sparta profiteerde daarvan en scoorde nog vier keer. Ramazan Kesikbas (Terneuzense Boys) en Guus Toornstra (RCS) ontbraken vanwege blessures. Tim Mechelink liet het duel eveneens schieten, vanwege het drukke programma tijdens de voorbereiding met zijn nieuwe club Hoek. Jong Zeeland-Jong Sparta 0-6 (0-0). 50. Jami Jaliens 0-1 (strafschop), 58. Michiel van de Berg 0-2, 75. David Ab dul 0-3, 78. Robin Mac Taggert 0-4 (ei gen doelpunt), 85. David Abdul 0-5, 87. Anthony Piqué 0-6. Scheidsrechter: C. Bos (Vlissingen). Aantal toeschou wers: 180. ZEIST - Bondscoach Bert van Mar wijk heeft Mark van Bommel opge nomen in zijn voorlopige selectie voor de oefenwedstrijd tegen Rus land. In totaal selecteerde Van Mar wijk, die op 20 augustus in Mos kou debuteert, negentien spelers. De overige achttien waren met Oranje actief op het EK in Oosten rijk en Zwitserland. Clarence See- dorf behoort dus niet tot de spe lersgroep. Van Bommel kwam twee jaar lang niet uit voor Oran je. Hij speelde zijn laatste inter land op het WK van 2006. AMSTERDAM - De Ajacied Kenneth Perez meldde zich gisteren niet op de training van Jong Ajax. In plaats daarvan had hij een gesprek met Ajax' manager technische za ken Danny Blind en algemeen di recteur Henri van der Aat. Ook stelde hij een boze brief op (te le zen op (www.firstartist.dk) waarin hij Ajax laakt en met klem meldt dat hij niet vanwege een dwarse houding uit de selectie is gezet. ZÜRICH - Het Nederlands elftal is één plek gestegen op de maande lijkse ranglijst van wereldvoetbal bond Fifa. Oranje kwam zelf niet in actie, maar zag Brazilië twee plaatsen zakken. Nederland staat nu vierde, de Brazilianen zesde. Europees kampioen Spanje voert de ranglijst aan, gevolgd door Duitsland (tweede) en wereldkam pioen Italië (derde). Het Rusland van bondscoach Guus Hiddink steeg een plaats en sluit de top tien af BORISOV - Anderlecht doet dit voet balseizoen niet mee aan het hoofd toernooi van de Champions Lea gue. De Belgische club kwam giste ren in de voorronde niet verder dan (2-2 bij BATE Borisov. De Wit-Russen hadden het eerste duel in Brussel met 2-1 gewonnen. Standard Luik is de tweede Bel gische club in de Champions Lea gue dit seizoen. De kampioen treft in de derde voorronde Liverpool. door Roeland van Vliet GOES - Het Zeeland Open Rolstoel tennistoernooi wordt komend weekeinde voor het eerst in Goes gehouden, 't Halve Maantje heeft de organisatie overgenomen van het Koudekerkse LTC De Stoof. „Maar voor de rest veranderd er niet zo veel", zegt toernooidirec teur Chris Versteeg. 't Halve Maantje heeft 32 inschrij vingen binnen. „Daarmee doen we het goed in vergelijking met an dere relatief kleine toernooien voor rolstoelers", weet Chris Vers teeg. „Er komen zeven Belgen, die er in Koudekerke niet bij waren. En we hebben voor een deel ook andere Nederlanders dan bij voor gaande edities van het Zeeland Open." LTC De Stoof en 't Halve Maantje, de enige twee rolstoelvriendelijke tennisverenigingen in de provin cie, vaardigen samen zes deelne mers af: Linda Hulstein, Yolanda van Raaij-Barends, Leonne Mast boom, Eline Eenhoorn, Johan Koo- man en Paul Martens. De eerste wedstrijden beginnen morgen om 13.30 uur. Zondag wor den de laatste duels gespeeld in Goes. Jong-Zeeland-aanvaller Jonathan Constancia wordt fel op de huid gezeten door Sparta's linksback Jeffrey Schenk. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38