Vlissingen en Middelburg Studentenleven is minder Anton voelt zich 'perfect' na 12.000 Prettige dag PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Gobi-woestijn was het zwaarste gedeelte van fietstocht naar Peking. 2 I Donderdag 7 augustus 2008 PZC WILLEM VAN DAM Zo, zuchtte de man. Met een vermoeid gebaar zette hij zijn boodschappenmandje op de band van de kassa; een halfje volkoren, een zakje bolussen, een fles prikli- monade, een diepvriespizza en een traytje bier. „Zegeltjes?", informeerde de caissière vriendelijk. „Moet ik nou met zegeltjes." „Voor uw vrouw misschien?", hield het aardige meisje achter de kassa vol. „Een volle kaart is goed voor een mooie hand doek." „Ik heb geen vrouw en handdoeken heb ik genoeg", norste de man. Jaartje of zestig, korte broek, ver schoten T-shirt over een bollen de buik, blote voeten in een san- dalenpaar gestoken. Hij tilde zijn boodschappen in een doos en liep naar buiten, naar de par keerplaats waar zijn rode Opel- tje wachtte. Daar gebeurde het. Een voltreffer was het; met zijn linkervoet zakte hij in een verse, ferme hondendrol. Ik geef toe, het duidt niet op een mooi karakter, maar ik kan in tens genieten van een dergelijk tafereel. Verbouwereerd staar de de man naar omlaag om de aangerichte schade op te ne men. Die was groot. De kleffe bruine derrie had zich tot tus sen zijn tenen geperst. Getver! Hulpeloos keek hij om zich heen, gespte - heel omzichtig - met duim en wijsvinger zijn sandaal los, tastte vergeefs in zijn broekzak naar een zakdoek. En op dat hele parkeerterrein ook geen papiertje te vinden natuurlijk. Met een van woede vertrokken gezicht hinkelde hij de super markt weer in, rukte een pak toiletpapier uit de schappen en rekende af. „Prettige dag nog", riep het meisje van de kassa hem stralend na. 'De bruine derrie had zich tot tussen zijn tenen geperst' COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Aan het eind van deze maand keren de studenten weer terug naar Vlissingen en Middelburg. Zij zullen kennismaken met elkaar, de school en de stad. door René Schrier De leerlingen van de Roose velt Academy zijn na drie jaar toch een beetje ver knocht aan Middelburg. In het be gin reageren ze wel een beetje zo van: we komen in een provincie stadje terecht. Maar het histori sche karakter en de sfeer van Mid delburg spreken hen toch wel aan. De ervaring leert dat ze na hun studie graag nog eens naar de Zeeuwse hoofdstad terugkeren. De voorzitter van de studentenver eniging Rasa, Matthias Ploeg, heeft er nu twee jaar in Middelburg op zitten. Het is weliswaar vakantie- tijd maar hij is nog steeds actief op de Roosevelt Academy. Hij is druk bezig de introductieweek voor de nieuwe lichting studenten voor te bereiden. De nieuwe studenten kunnen dan kennismaken met de school en met de stad. De introductieweek wordt gehouden van 18 tot en met 22 augustus. Op het programma staat onder meer een soort vossen jacht door Middelburg. Ploeg gaat uit van ongeveer 230 nieuwe stu denten, van de Roosevelt Aca demy en van het Middelburg Cen ter for Transatlantic Studies dat dit schooljaar onder de paraplu van de Roosevelt Academy begint. Na een officiële opening op maan dag volgen zaken als registratie en onderlinge kennismaking. Per groep van tien nieuwe studenten treden twee ouderejaars op als 'pa rents'. Zij begeleiden de nieuwe ge zichten. Ook worden de nieuwe studenten gewezen op het zogenaamde furni ture fiind. De afgelopen maanden heeft de studentenvereniging meu belen verzameld van Middelbur gers en studenten die hun oplei ding in Middelburg afgerond heb ben. Dat is inmiddels een pakhuis vol. Ploeg: „Sommige buitenland se studenten hebben alleen maar de koffers bij zich, waarmee ze naar Middelburg zijn afgereisd. Die kunnen wel een kledingkast of een tafel met stoelen gebruiken. Ze kunnen die meubelen tegen mi nimale prijzen van het furniture fund kopen." De studenten van de Roosevelt Academy hebben ook verschillen de comités opgericht, om te debat- Het studentenleven in Vlis singen wordt minder de laatste jaren, vindt Pascal van Elteren. Hij is voorzitter van Trias Omega, een van de drie stu dentenverenigingen van de Hoge school Zeeland. Pascal studeert nu vier jaar in Vlissingen, maar als hij zijn huidige ervaringen vergelijkt met de verhalen over vroeger, dan lijkt het vroeger wel leuker. Al steekt hij meteen de hand in ei gen boezem. Naar zijn mening zouden de HZ-studenten wel eens wat meer aan allerlei activiteiten kunnen deelnemen. Hij heeft de ervaring dat vooral veel Zeeuwse leerlingen thuis blij ven als er wat te doen is. De stu denten die in Vlissingen op ka mers wonen, zijn eerder geneigd op stap te gaan. Pascal geeft aan dat Trias Omega geen studentenvereniging is waar bij zuipen en feesten op de eerste plaats komen. Het lidmaatschap, de vereniging heeft ongeveer 350 leden, moet volgens hem een meerwaarde bieden aan het stu dentenleven. Hij vindt het belang rijk dat een studentenvereniging dingen voor de leden organiseert. Dat zijn dan bijvoorbeeld een cul tural diningclub met buitenlandse studenten. Of filmevenementen, themafeesten en het jaarlijkse kerstgala. Verder hecht Trias Omega veel waarde aan het leggen van contac ten tussen studenten en het be- Geen ontgroening, wel spelen op het Bellamypark. foto Mechteld Jansen drijfsleven. Als het aan Pascal ligt, is de vereniging ook een platform voor de studenten. Hij is zelf bezig met de voorberei dingen voor de introductiedagen, 26, 27 en 28 augustus. De eerste dag wordt besteed aan een kennis making met Vlissingen en met el kaar. Daar hoort nadrukkelijk geen ontgroening bij, zegt hij. Dat is trouwens ook door de school ver boden. De activiteiten in de stad gebeuren onder begeleiding van ouderejaarsstudenten. De andere twee dagen brengen de nieuwe stu denten door op een introductie kamp. De introductieweek wordt besloten met een eindfeest, ge naamd Donderslag. Daarna volgt nog een afterparty in café Popeye, dat voor veel studenten van de Ho geschool Zeeland het stamcafé is. Pascal: „Het is de ultieme manier om met elkaar kennis te maken." Pascal laat nog niet het achterste van zijn tong zien als het gaat om de verschillende activiteiten tij dens de introductiedagen. Zo is de locatie van het kamp nog niet bij iedereen bekend. En zullen de nieuwe studenten uitgedaagd wor den in het Guiness Book of Re cords te komen. De deelnemers aan de introductie dagen van Trios Omega moeten daar - als ze zich tijdig inschrijven - 45 euro voor betalen. Maar daar zit dan wel alles bij inbegrepen, zo als entree voor het feest, lidmaat schap van de vereniging, overnach tingen, ontbijt, lunch en diner. Ja, Ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Cornelleke Blok PEKING - „Het is niet te bevatten. Ik ben vier maanden geleden thuis vertrokken. Als eenvoudige bewo ner uit Wilhelminadorp fietste ik door Rusland en tussen de kame len in de Gobi-woestijn. En nu, na honderd dagen, sta ik in Peking." Politieagent Anton Hagen bereikte gisteren samen met elf collega's de finish van een 'olympische' fiets tocht van Amsterdam naar Peking. Hij werd met de Zeeuwse vlag op gewacht door zijn vrouw en zoon. En door Prins Willem-Alexander. „Het was een geweldige ontvangst. We hebben een uur lang in ont spannen sfeer met hem gepraat!" Peking is wel even wat anders dan de gebieden die Anton tijdens de tocht doorkruiste. „Hier is alles tot in de puntjes geregeld, maar 700 kilometer geleden stond het vuil nis metershoog. Mensen moeten daar op 16 vierkante meter alles doen. Dat is het échte China." Het mooiste moment? „In Rusland werden we in dorpjes heel harte lijk ontvangen. Die mensen deden hun stinkende best om een maal tijd voor ons te maken, terwijl ze zelf heel weinig hebben. Ze voel den zich echt vereerd. Met gitaren en violen zongen ze lokale liedjes voor ons. Daar word je stil van." Twaalfduizend kilometer staat er op z'n teller, maar Anton voelt zich 'perfect'. „Ik heb geen pijntje gehad en ik ben niet ziek geweest. Gelukkig heeft mijn lijf me niet in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2