Zeeland Leuke mensen ontmoeten is het doel li Éii 111II1I iillidit iilimi Voor 79.95 VINTERSPORT ERIK Ongeluk door overstekend konijn parttime doktersassistente doktersassistente extra 1IHLI0I TH FC Dl 99,95 Duitser reist zonder geld met een zeilfiets dwars door Europa. Coese vest ziet groen door gedumpte verf Vrijen op Oesterdam eindigt met bekeuring Brandweer blust keukenbrand bniw-mab-Vtttv adidas W PZC Donderdag 7 augustus 2008 25 door Maurits Sep SEROOSKERKE - Er zijn gewone fiet sen, sportfietsen, ligfietsen, roei- fietsen en... een zeilfiets. Of zoiets. In ieder geval is het een frame op drie wielen met een zeil erop. De Duitser Andreas Gabriel rijdt erop van Noord-Denemarken via Zee land naar Zuid-Frankrijk. Zonder geld, ook dat nog. Dinsdagavond kwam hij aan in Serooskerke. Wim Tavenier bood hem met alle plezier een gratis plekje op zijn camping aan de Klei ne Putweg aan. „Tuurlijk, wat is nou één nachtje. Het is toch bij zonder wat hij doet. Drieduizend kilometer op windkracht van Ska gen naar Marseille. Da's een mooie prestatie hoor, en het komt ook nog het milieu ten goede." Niet dat het de 39-jarige Duitser daarom te doen is. Hij streeft geen hoger doel na dan in contact te ko- 'Nu is het zuidwesten wind, dat is dus precies wat ik niet kan gebruiken' men met aardige mensen. Daarom reist hij ook zonder geld. „Nee, ik heb niet stiekem ergens iets wegge stopt voor noodgevallen. Ik weet niet eens hoe ik straks van Marseil le weer terug moet naar Slees- wijk-Holstein, waar ik woon." Andreas Gabriel heeft onderweg al met vrachtwagenchauffeurs ge sproken om te proberen een lift te krijgen voor hem en zijn zeilfiets. Maar eerst moet hij nog maar eens aan in Marseille zien te komen. Op 23 juni is hij vertrokken en eind september of begin oktober hoopt hij te arriveren. Vorig jaar heeft hij een ronde door Noord-Duitsland gemaakt van achthonderd kilometer. „Ik dacht, ik word na twee dagen van straat gehaald. Maar nee hoor, iedereen vond het hartstikke leuk. Daarom doe ik nu deze grote tour. Het gaat nog veel beter dan verwacht zelfs." Overal waar hij komt, ontmoet hij vriendelijke mensen. Ze laten hem overnachten, voeren zelfs gratis re paraties uit en geven hem royaal te eten. „Ik vroeg in Papendrecht bij een bakker om een beetje brood. Kreeg ik elf broodjes, zeven crois sants en een groot brood mee. Dat ging allemaal in de opslagbox. Nieuw eten sla ik daarna even af Ik maak eerst op wat ik heb, want dat mag niet bederven." Geld slaat hij onherroepelijk af Want dat is nou net de clou van zijn reis: zonder geld door Europa trekken. Als het hard waait maakt hij dagen van tachtig tot honderd kilometer. De kortste afstand die hij op een dag aflegde, was twintig kilometer. „Soms neem ik de tijd. Als ik bij aardige mensen heb over nacht en ze willen wat langer met me praten, dan blijf ik wat han gen. Dat is immers wat ik wil, in contact komen met leuke men sen." Mogelijk rijdt Andreas Gabriel van daag door Zeeuws-Vlaanderen. Als hij tenminste weer wat van die vriendelijke Zeeuwen heeft ont moet die hem wilden helpen om zonder geld de Westerschelde over te steken met het fietsvoetveer Vlissingen-Breskens. En als hij de wind mee heeft. „Op het moment is het zuidwesten wind, dus dat is precies wat ik niet kan gebruiken." Q Meer informatie over de reis van Andreas Gabriel op www.der-mit-dem-wind-faehrt.de Gevraagd vanaf september a.s. i.v.m. zwangerschapsverlof een voor 2 dagen per week (bij voorkeur op woensdag en donderdag). Tevens gevraagd een voor 2 uur per ochtend, liefst 5 dagen per week. Schriftelijke sollicitaties aan: W.N. Osterman, huisarts De Kempenaerstr. 2,4384 KBVIissingen GOES - Een 46-jarige vrouw uit Heinkenszand is gisterochtend rond half zeven met haar auto in de sloot beland toen ze uitweek voor een overstekend konijn. De vrouw reed op de Deltaweg in de richting van Zierikzee. Ze verloor, in een poging het dier te ontwij ken, de controle over haar auto. Ze raakte niet gewond. GOES - Een deel van de westvest in Goes ziet gifgroen. Vermoedelijk is er verf gedumpt. Rijkswaterstaat nam gisteren monsters op verzoek van waterschap Zeeuwse Eilan den. De dienst was ingeschakeld omdat het vermoeden bestond dat de blauwalg de kop had opgesto ken in de Goese vesten. „Het gaat echter niet om blauwalgen", stelde Piet de Rijke, specialist ecologie bij Rijkswaterstaat. „Ik denk dat er verf is gedumpt. En niet zomaar een emmer, maar zeker een vat." THOLEN - De politie heeft gisteren op de Oesterdam een stel bekeurd dat 'het aan het doen was' in het openbaar. Verschillende min of meer geschokte burgers die op het stel waren gestuit belden naar de meldkamer in Middelburg. Eén melder had zelfs foto's gemaakt als bewijs. Op verzoek van de agenten zijn deze verwijderd van de came ra. De twee konden zich nog aan kleden voordat zij een bekeuring kregen. Die konden ze vervolgens in hun zak steken. VLISSINGEN - De Stadsgewestelijke brandweer heeft gisteravond in Westerzicht in Vlissingen een keu kenbrand geblust. De brand ont stond omstreeks 19 uur toen de vlam in de pan sloeg. De bewoon ster van het huis poogde vergeefs de brand zelf te blussen. Na het blussen ventileerde de brandweer de woning. De bewoonster is we gens het inademen van rook in het ziekenhuis onderzocht. Om trent de omvang van de schade was gisteren nog niets onbekend. Andreas Gabriel op zijn zeilfiets: hij rijdt ermee van het Deense Skagen naar Marseille in Zuid-Frankrijk. Zonder geld. „Ik heb niet stiekem ergens iets weggestopt voor noodgevallen. Ik weet niet eens hoe ik straks weer thuis moet komen." foto Lex de Meester Nieuwe Burg 22-28, Middelburg, tel: (0118) 61 17 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27