geXnmHndNoïieLs Val van de Julianabrug Vandalisme achter het NS-station Sjezenrijders op dreef in Oostkapelle 22 I Donderdag 7 augustus 2008 PZC Fietsen in de rekken vernield, tunnel beklad met hakenkruizen. Kleine ringen moesten bepalen wie beker mee naar huis mocht nemen. Een uitgedroogd fretje is ondergebracht bij De Mikke. foto Lex de Meester door Emile Calon VLISSINCEN - Coby Louwerse van dierenopvang De Mikke toonde zich zeer verontwaardigd over de 'onverlaat' die een fretje zonder eten en drinken heeft gedumpt in het Nollebos in Vlissingen. Het diertje werd gisterochtend door een medewerker van de ge meente gevonden. In een karton nen doos trof hij een kattenmand- je aan met daarin een volwassen fret. „Zonder eten, zonder drin ken." Het uitgedroogde diertje werd naar De Mikke gebracht waar het eerst water en daarna voedsel kreeg. Louwerse vindt het onbegrijpelijk dat mensen een dier zo durven dumpen. Volgens haar worden regelmatig fretjes bij haar gebracht omdat mensen zo'n marterachtige niet lang als huisdier willen. Dumpen op een manier zoals in het Vlis- singse Nollebos maakt ze 'geluk kig' zelden tot nooit mee. Fretten worden over het algemeen als gezelschapsdier gehouden. Maar er zijn ook fretten die wor den gebruikt voor de jacht. In dit geval gaat het volgens Louwerse om een huisdier. door Nadia Berkelder MIDDELBURC - Beschonken jonge ren vernielen bijna elk weekeinde geparkeerde fietsen achter het NS-station in Middelburg. Ook in de nacht van dinsdag op woens dag was het weer raak, vertelt een buurtbewoonster. In de tunnel on der het spoor zijn bovendien ha kenkruizen en andere neo-nazisti- sche symbolen gespoten. Jongeren trappen de fietsen in el kaar, gooien ze een stuk verderop of smijten ze van de trap, vertelt de vrouw die anoniem wil blijven. „Vanochtend zag ik weer iemand die naar zijn werk wilde bij zijn vernielde fiets staan. Wij slapen er niet van." Bij de politie zijn geen meldingen gedaan van vernielingen, laat een woordvoerster weten. „Wel zijn er sinds mei zeven aangiften gedaan van fietsendiefstallen achter het station. Ik weet natuurlijk niet of mensen wel aangifte doen als hun fiets vernield is." De buurtbewoon- RN Jongeren vernielen bijna elk weekeinde geparkeerde fietsen achter het station in Middelburg. Recent zijn er ook hakenkruizen in het tunneltje gespoten. ster vertelt dat de politie bellen geen zin heeft. „Die gasten zijn binnen vijf of tien minuten weer weg." Wijkmanager Karei van de Beek van de gemeente heeft ook geen klachten over vandalisme ge hoord. De gemeente is ook niet op de hoogte van de bekladdingen in de tunnel. Ze worden zo snel mo gelijk weggehaald, zegt een andere medewerker. In de beugels achter het station staat een aantal fietsen met krom me wielen. Een kinderfietsje heeft geen lucht meer in de banden, an deren missen een zadel of hebben wielen zonder spaken. In de rek ken aan de voorkant van het sta tion lijkt de schade minder groot. De medewerker van de betaalde fietsenstalling bij het station is be kend met de vernielingen. „Het ge beurt meestal in het weekeinde", zegt hij. Gedupeerden komen soms bij hem klagen, of brengen hun fiets ter reparatie. „Maar ik kan niets doen aan vandalisme of diefstal, die beugels horen niet bij ons." De oplossing is wat hem be treft simpel: je fiets bij hem neer zetten. „Ik heb plaats genoeg." Vandalisme achter het Middelburg se station is niet nieuw: de tele fooncel die er vroeger stond, werd regelmatig vernield. Een paar jaar geleden werden er op de parkeer plaats regelmatig auto's in de brand gestoken. De Julianabrug op Curasao stortte op maandag 6 november 1967 in. De oorzaak is nog steeds niet achterhaald. door Marlies Lampert OOSTKAPELLE - Maar liefst drie sje- zenparen staken bij het sjezenrij- den in Oostkapelle gisteren alle vij fenveertig ringen en nog eens drie koppels misten slechts één ring. Voor Esther Lous en Adrie Verfla ge, Joyce en )an Jobse en Desirée en Jaap Sturm kwamen de kleine ringen er aan te pas om te bepalen wie van hen met de eerste beker naar huis zou gaan. Door drie keer de 26 mm-ring te steken ging die beker uiteindelijk, evenals vorig jaar, naar Esther Lous en Adrie Verhage. Tussendoor werd tevens voor alle vijftien deelnemende sjezen twee ronden lang de 26-mm ring in de bus gehangen. Kim Boone en Mar cel Raats leverden de beste presta tie tijdens deze ronden op de klei ne ringen. In de boerenronde, waarin de boer de ringen probeert te steken en de vrouw het paard ment, na men Jan-Willem Poppe met Ever- dina Wisse en Wim en Kimberley Kodde vijf keer de 32 mm-ring mee. In de kamp op de 26 mm-ring ging deze eerste prijs naar Poppe en Wisse. Dinsdag werden in Vlissingen An gelina Kauffman en Bram Francke kampioen. Digna de Visser en Martin Brou wer wisten eveneens alle drieën zestig ringen te steken. In een kamp op de 20 mm-ring namen Kauffman en Francke echter beide ringetjes mee, terwijl De Visser en Brouwer er één lieten hangen. Daarmee wonnen Kauffman en Francke de eerste beker. Met één gemiste ring werden Es ther Lous en Hans Vos derde. De eerste prijs voor de mooiste sjezen- combinatie bij de koudbloedpaar- den was voor Rianne Francke en Wim Maljers. Bij de categorie Overige rassen was de eerste prijs voor Leny en Si mon Lous. Agenda Donderdag 7 augustus sjezenrijden in Vrouwenpolder van 15.00-20.00 uur en ringrijden in Zoutelande (folkloris tische dag) van 14.00-21.00 uur. Vrijdag 8 augustus sjezenrijden in Bigge- kerke, Kerkplein van 15.30-20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24