VOM: actie tegen sportzaken PZCI 21 Vuilniswagen valt op zijkant Speciaal Op kleine wieltjes Vlissingen door Sportwinkels zouden volumineuze goederen moeten verkopen. 27 28 trekking 10 augustus i U heeft nog 3 dagen om I een Staatslot te kopen! Brasseriemenu met paprikasoep, zalm uit de oven of KOUDEKERKE - Een 22-jarige man uit Goes en zijn 23-jarige passagier uit Vlissingen raakten licht ge wond toen hun vuilnisauto giste ren aan het einde van de middag kantelde. De bestuurder verloor de controle over het voertuig op de kruising van de Vlissingsestraat met de Ger- brandystraat. De mannen zijn naar het zieken huis in Vlissingen gebracht. De Vlissingsestraat was tot 20.30 uur afgesloten. Tip? redactie@pzc.nl De Canadese logé Jessica wordt al tijdens de eerste dag van haar verblijf getrakteerd op snacks, zo als een kaassoufflé en een frika del speciaal. Kortom de crème de la crème van de Nederlandse keu ken. Vooral de frikadel kan Jessi ca's waardering wegdragen, 's Anderendaags doet ze in Amster dam zelf een bestelling bij een snackbar. „For me a kaassoufflé special, met uitjes, mayo en cur ry, please". Antwoord van de jon ge snackbakker: „Die hebben wij niet". De Canadese blijft echter bij haar bestelling, ze wil een kaassoufflé special. De jongen doet zijn ring af en zegt: „Wil je met me trouwen?" Hij vond het in ieder geval heel speciaal! door Emile Calon MIDDELBURG - De Vereniging On dernemers Middelburg (VOM) spant een gerechtelijke procedure aan tegen de gemeente Middel burg als er niet snel en daadkrach tig wordt opgetreden tegen twee sportzaken die sinds enige tijd ge vestigd zijn op Woonboulevard Mortiere. Die zaken, Perry Sport en Sport 2000, handelen volgens VOM- voorzitter Henk Boers tegen de re gels van het bestemmingsplan door vooral sportkleding en -schoeisel te verkopen. Volgens die regels mogen ze met name volumi neuze goederen verkopen. Begin vorige maand klaagde de VOM al over beide sportzaken. Met name de opening door Perry Sport van een 'illegale' sportzaak, enkele dagen eerder, zette kwaad bloed bij de ondernemersvereni ging- De VOM is tegen de handelwijze van de sportzaken omdat ze vol gens Boers de andere zaken in de binnenstad oneerlijk beconcurre ren. Voor de deur van die zaken kon bijvoorbeeld gratis geparkeerd worden, terwijl automobilisten die willen winkelen in de binnen stad parkeergeld moeten betalen. Via een brief liet de VOM toen we ten dat de gemeente snel in moest optreden tegen de ketens, anders zou de ondernemersvereniging ac tie opeisen door middel van een kort geding. Volgens Boers heeft hij tot nu toe alleen een ontvangstbevestiging van zijn brief van de gemeente ge kregen en heeft hij verder nog niets gehoord. In de tussentijd heeft hij wel contact gezocht met andere ondernemersverenigingen in en buiten Zeeland die te maken hebben met soortgelijke proble men. Die hebben hem afgeraden om via een kort geding de gemeen te tot actie te dwingen. „Dat is vol gens hen juridisch niet het juiste middel." Een andere gerechtelijke procedure, 'de administratieve rechtspraak', biedt volgens Boers wel soelaas. Hij is ervan overtuigd dat via zo'n W* Volgens voorzitter Henk Boers van de Middelburgse onderne mers maakt de administratieve rechtspraak het mogelijk om de gemeente tot actie te dwingen. procedure het mogelijk moet zijn de gemeente te dwingen om stap pen te ondernemen tegen de bei de zaken op de Mortiere. En dan doelt hij niet op het schrijven van brieven waarin aangedrongen wordt op verandering van het as sortiment. „De gemeente kan die zaken dwingen om zich aan de re gels te houden. Gewoon eisen dat ze vanaf nu met name fitnessappa- ratuur, tenten en andere volumi neuze goederen verkopen." Boers geeft de gemeente nog enke le dagen om duidelijk te maken welke concrete stappen er worden genomen tegen beide zaken. Hoort hij niets of onvoldoende dan stapt de VOM naar de rechter. Wethouder Hannie Kool liet giste ren via haar secretaresse weten dat er geen nieuwe ontwikkelingen waren rondom de winkels. jXT^DTnZTZ'ED V Markt 51 Middelburg u.c 1 J j\ v lx lx r, J\. 1 T0118886886 Donderdag 7 augustus 2008 VLISSINGEN - Tal van jonge en oudere skaters namen gistera vond in Vlissingen deel aan Le Tour da Flush. Ze probeerden allen zo snel mogelijk op hun klein wieltjes van de Badhuis straat via de Walstraat naar het Arsenaalplein en terug te rij den. Daarbij werden ze niet gehinderd door auto's, scooters en fietsers want al die straten waar ze reden, waren afgesloten voor het andere verkeer. Op het Stadhuisplein werden skate- demonstaties gegeven en speelde El Combo. foto Lex de Meester Provincie wil in klein deel van Oosterschelde kitesurfen toestaan Tip? redwalch@pzc.nl Film by the Sea opent met sterrencast in film van gebroeders Coen Staatsloterij Alles kan ^5 9 vanavond vanaf 17.30 uur filodeeg gevuld met geitenkaas en bosvruchtenparfait 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23