Econ Handel in kunst floreert Nederlander is ruim verzekerd KPN Business Center is verhuisd! Openingsaanbod 'Bazen discrimineren op leeftijd' Eigenaar SBS ziet winst dalen Vanaf donderdag 7 augustus is ons nieuwe adres: TomTom One Europe bij ALLE mobiele telefoons eBusiness Center kpn Veilinghuis Sotheby's heeft geen last van economische malaise. Rentelasten drukken Hema in rode cijfers Meer overslag erts en schroot in Rotterdam KPN breidt netwerk uit naar Turkije Adverteren? Bel: 0113 - 315 500 IMF: verslechtering van Britse economie Mijnbouwer Lonmin verwerpt overnamebod Freddie Mac lijdt weer kwartaalverlies www.zwartepoorte.nl Invoering nieuwe zorgstelsel heeft uitgaven opgedreven. Albert Plesmanweg 1 4462 GC GOES Ook op zaterdag open van 10.00 tot 16.00 uur! I infc ifirïï PZC Donderdag 7 augustus 2008 1 3 DEN HAAG - De internationale kunsthandel heeft vooralsnog geen last van de kredietcrisis en de malaise op de beurzen. Het Ameri kaanse veilinghuis Sotheby's pre senteerde gisteren uitstekende half jaarcijfers. Sotheby's verkocht in de eerste helft van 2008 voor 2,2 miljard eu ro aan kunst en antiek, de op een na hoogste omzet in de geschiede nis van het huis. Vorige maand kwam de Britse concurrent, Chris tie's, ook al met fraaie halfjaarcij fers. Volgens een woordvoerder van So theby's Nederland lijkt een deel van de beleggers liever in kunst dan in de beurs te willen investe ren. „Vooral de vraag naar echte topstukken is groter dan ooit en dat leidt tot steeds hogere prijzen." De iets teruglopende animo van Amerikanen om te beleggen in kunst en antiek wordt volgens So theby's meer dan gecompenseerd door het stijgende aantal rijke Chi nezen en Russen dat biedt op top stukken. Het duurste stuk dat So theby's in de eerste helft van 2008 verkocht, was het schilderij Trip tiek van Francis Bacon uit 1976. Dat bracht 55,6 miljoen euro op, te vens een record voor een heden daags kunstwerk. AMSTERDAM - Hema heeft in het af gelopen boekjaar een nettoverlies geleden van 18,8 miljoen euro. Dat werd vooral veroorzaakt door ren telasten. De investeringsmaatschap pij Lion Capital nam Hema vorig jaar over van Maxeda, moederbe drijf van onder meer De Bijenkorf Lion Capital betaalde de overna me met geleend geld, waardoor het verzelfstandigde Hema voor ruim 1 miljard euro schuld heeft. ROTTERDAM - De overslag van erts en schroot in de haven van Rotter dam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 13 procent toegeno men ten opzichte van een jaar eer der. Dat maakte Havenbedrijf Rot terdam gisteren bekend. De door zet nam toe van 18,8 miljoen naar 21,4 miljoen ton. De groei is wel af gezwakt dit jaar. In het eerste kwartaal was er nog sprake van een stijging van 15 procent. AMSTERDAM - Telecommunicatiebe drijf KPN heeft zijn telecomnet- werk uitgebreid naar Turkije. Dat maakte het bedrijf gisteren be kend. KPN heeft daarmee een Eu ropees netwerk dat een gebied van het noorden van Europa tot aan Istanbul bestrijkt. Naar eigen zeg gen is KPN een van de eerste inter nationale leveranciers met een li centie voor de gedereguleerde Turkse telecommunicatiemarkt. ROTTERDAM - Werkgevers discrimi neren vaker op leeftijd dan op ge slacht of afkomst, denken werkne mers. Bijna een kwart van de werknemers zegt dat bij hun be drijf wel eens mensen zijn afgewe zen vanwege hun leeftijd. Slechts 6 procent denkt dat mensen wel eens worden afgewezen op grond van hun geslacht of afkomst. Dit blijkt uit het Arbeidsmarkt Ge dragsonderzoek van de Intelligen ce Group, waarvoor in juni 737 werknemers zijn ondervraagd. De leeftijdsdiscriminatie begint vanaf 36 jaar, denkt bijna een derde van de ondervraagden. Leeftijdsdiscriminatie speelt niet al leen bij het aannemen van perso neel, maar ook bij promotie kan leeftijd een rol spelen, denkt een op de tien ondervraagden. WASHINGTON - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht dat de Britse economie in de twee de helft van dit jaar verder ver zwakt. Het IMF voorziet het diep tepunt in het laatste kwartaal van dit jaar, waarna de economie vol gend jaar opkrabbelt. De groei van de economie komt volgens het IMF dit jaar uit op 1,4 procent. In 2007 groeide de Britse economie nog met 3,1 procent. LONDEN - De Britse platinaprodu- cent Lonmin heeft gisteren het overnamebod ter waarde van 6,45 miljard euro van het Brits-Zwitser- se Xstrata verworpen. Volgens de op twee na grootste platina-ontgin- ner ter wereld is het bod van Xstra ta 'opportunistisch en volkomen onwelkom'. Xstrata, 's werelds op vier na grootste mijnbouwbedrijf, bracht eerder op de dag een over namebod uit op Lonmin. MCLEAN - Freddie Mac, de op een na grootste hypotheekverstrekker in de VS, is in het tweede kwar taal op een groter dan verwacht nettoverlies uitgekomen van 821 miljoen dollar. Een jaar eerder boekte het bedrijf een winst van 729 miljoen dollar. Het is het vier de kwartaalverlies op rij voor Fred die Mac, dat net als zijn grotere zusterbedrijf Fannie Mae in zwaar weer zit door de kredietcrisis. Bij Zwartepoorte 129 BMW modellen met Groen Label. BMW EfficientDynamics f Minder verbruik. Meer rijplezier. V DEN HAAG - De uitgaven van Ne derlanders aan verzekeringen zijn de afgelopen jaren fors gestegen. Gaven we vijf jaar geleden nog minder dan 10 procent van het in komen uit aan premies voor zorg-, schade- en levensverzekeringen, in middels is dat opgelopen tot bijna 13 procent. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Verbond voor verzekeraars. Vooral de invoering van het nieu we zorgstelsel in 2005 heeft de uit gaven aan verzekeringen flink op gedreven. In Internationaal per spectief gooien Nederlanders ook hoge ogen. Alleen inwoners in Groot-Brittannië geven nog meer uit aan verzekeringen. „Nederlanders zijn trouwe verzeke raars, dat is altijd zo geweest", zegt een woordvoerder van het ver bond van verzekeraars. Maar volgens Edmond Hilhorst, di recteur van vergelijkingssite Inde- pender, speelt het provisiesysteem De Consumentenbond heeft de indruk dat veel consumenten dubbel verzekerd zijn. Veel verze keringen zijn niet nodig, denkt de bond. in Nederland ook een rol bij de ho ge uitgaven aan verzekeringen. „Verkopers lopen hier een stap har der door de excessieve beloningen bij de verkoop van sommige pro ducten." Dat is onder meer het ge val bij de woonlastenverzekering. Daarmee verzekert iemand zich te gen inkomensverlies bij arbeidson geschiktheid of werkloosheid. Ook nieuwe producten zoals een huis dierenverzekering winnen aan po pulariteit en verder verzekeren consumenten zich vaker aanvul lend sinds de invoering van het nieuwe zorgstelsel. Independer ziet daarnaast meer vraag naar uitvaartverzekeringen. Volgens Hilhorst doen consumen ten er slim aan die verzekeringen goed onder de loep te nemen. „De premies lopen enorm uiteen. De verschillen kunnen oplopen tot 6000 euro over de hele looptijd." De Consumentenbond en Inde pender stellen dat het altijd goed is naar de voorwaarden en de kos ten van verzekeringen te kijken. Veel verzekeringen zijn niet nodig. De bond heeft de indruk dat veel consumenten dubbel verzekerd zijn. „Het gebeurt regelmatig dat mensen een reisverzekering afslui ten terwijl ze de benodigde dek king al in hun ziektekostenverzeke ring hebben zitten", zegt een woordvoerder. UNTERFOHRING - ProSiebenSat.i, de grootste commerciële televisie maatschappij van Duitsland, heeft in het tweede kwartaal een netto winst van 59,5 miljoen euro ge boekt. Dat is 32 procent minder dan een jaar eerder. Vooral op de Duitse markt vielen de inkomsten uit advertenties tegen, zo maakte het bedrijf gisteren bekend. Het Duitse mediabedrijf nam vo rig jaar voor 3,3 miljard euro SBS Broadcasting over, waardoor het nu ook eigenaar is van de Neder landse zenders SBS6, Nets en Vero nica. Door de overname van SBS Broad casting steeg de omzet van ProSie- ben in het tweede kwartaal met 45 procent tot bijna 802 miljoen euro. Vorige week vrijdag bleek dat de Telegraaf Media Groep, als gevolg van de verkoop van zijn aandelen SBS aan ProSieben, gedwongen is voor 377 miljoen euro een belang van 12 procent in het Duitse be drijf te nemen. *i.c.m. een nieuw 2-jarig Business Bundel of Business Select. Aanbieding is geldig op 7, 8 en 9 augustus 2008 bij KPN Business Center Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13