Meningen KPN Business Center verhuist! Openingsaanbod Vanaf donderdag 7 augustus is ons nieuwe adres: TomTom One Europe bij ALLE mobiele telefoons eBusiness Center kpn Verslaafden Campers Verkeersveiligheid Albert Plesmanweg 1 4462 CC GOES Ook op zaterdag open van 10.00 tot 16.00 uur! Misbruik Burgemeester Streekproduct Karadzic Karadzic 2 Commissie Nijpels Beeldvorming Gay Pride 8 Woensdag 6 augustus 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl De gemeenteraad van Vlissingen vergadert 7 augustus voor de zo veelste keer over de verhuizing van het huiskamerproject voor drugsverslaafden van de Coosje Buskenstraat naar de Staverman- straat. Wie hier mee te maken krijgt, kan dan zijn mening ken baar maken. Zoals al eerder is ge beurd. Dat bleek vruchteloos. De gemeente kan zich niet bemoeien met de verhuizing, maar wel met de overlast die zich zal verplaat sen. Daarbij helpt praten weinig. Er moet een voor beide partijen aanvaardbare oplossing komen. Zo'n oplossing is bijvoorbeeld ver plaatsing van de opvang naar bui ten de bebouwde kom. Dan heb ben de gebruikers dagelijks een flinke gezonde wandeling voor de boeg. Verder zou het raadzaam zijn dat de betrokkenen in de Coosje Buskenstraat de bewoners van de Stavermanstraat steunen in hun protest. Ph. J. Izeboud Westsingel 7, Borssele Campinghouders spreken al snel over concurrentievervalsing als een gemeente camperaars facili- teert, zoals Tholen (PZC 02-08). Maar de camperaar die liever op een camping staat, weet zo'n plek echt wel te vinden. De camperaar betaalt geen toeristenbelasting als hij op een vrije overnachtings plaats staat, maar wat hij bij de plaatselijke middenstand uitgeeft is veel meer. Bovendien heeft een camper een hoge aanschafprijs. Daarin zit een flinke portie BPM. Verder betaalt men voor een cam per een hoge wegenbelasting. Die hoge kosten heeft de camperaar over voor een stukje vrijheid. Nu hoor ik bij herhaling dat het toeris me een nieuwe impuls nodig heeft. Maar de campermarkt be nut men niet. De campers worden juist naar andere gebieden verdre ven en naar de buurlanden die de ze kunst wel verstaan. M.A.J. Schijf Torenstraat 4, Baarland We maken ons - terecht - zorgen over het grote aantal verkeers slachtoffers. Maar ik vraag me af of er niet te lang gewacht wordt op en te veel verwacht van onderzoek naar de oorzaken. Sinds lang ge bruik ik, als automobilist en als fietser, de weg Middelburg-Grijps- kerke-Aagtekerke. Ik zie het daar elk jaar gevaarlijker worden en voel me daar zeker als fietser onvei lig, vooral in deze periode waarin het toeristisch verkeer zich mengt met het landbouwverkeer. En wat wordt ertegen gedaan? Naar het lijkt niets. De belijning ontbreekt op enkele weggedeelten of is aan verbetering toe. Nergens is te lezen welke maximum snel heid buiten de bebouwde kom •i.c.m. een nfeuw 2-jarig Business Bundel of Business Select. Aanbieding is geldig op 7,8 en 9 augustus 2008 bij KPN Business Center Goes. De van oorlogsmisdaden verdachte Karadzic. foto Jerry Lampen/ANP geldt. Nooit bespeur ik enige vorm van controle. Een inhaalverbod an ders dan voor landbouwverkeer ontbreekt. Toegegeven: ik zie geen ongelukken; wél vrijwel dagelijks bijna-ongelukken. De toekomst laat zich voorspellen. Wachten tot er echt ongelukken gebeuren, om dan te constateren dat de weg le vensgevaarlijk is. Een nieuw, recht en efficiënt tracé zal ons uiteinde lijk voorgespiegeld worden als de enige oplossing. Maar wel een heel dure en voor het landschap nood lottige. Ging het zo ook niet met die andere weg, de N57? A.P. de Klerk Park Overwater 5, Middelburg Verbaasd lees ik over het seksuele misbruik van een vierjarige door een leeftijdgenoot. Waar hebben we het over? Waar wordt door in stanties energie ingestoken? Kom kommertijd alom? Zelf ooit mis bruikt als vijftienjarige, mijn vrouw zeer ernstig door een vol wassene misbruikt op haar vierde. Wij begrijpen deze berichtgeving niet. Spel van kinderen, zelfs als dat voor de een te ruw is, hoort bij opgroeien. We hebben allemaal, of bijna allemaal, wel 'doktertje' ge speeld: een onschuldige ontdek kingsreis op seksueel gebied voor kinderen. Óp het moment dat we dit spel gaan beoordelen, en ver oordelen, als gedrag tussen volwas senen, dan zijn we echt goed de weg kwijt. Die energie zou zo goed gebruikt kunnen worden om echt misbruik te voorkomen en echt misbruikte mensen verder te helpen. Waar ik vooral voor pro beer te waarschuwen, is dat trau ma's ook gecreëerd kunnen wor den; zowel bij het slachtoffertje als bij het dadertje of dadertjes. Emiel Mostert Dierkensteenweg 3-006, Oostburg Noord-Beveland is blij met de bur gemeester, meldt de PZC. Hij is 100% bij de wethouders meegeval len. Is dat omdat hij op zondag het startschot gegeven heeft voor de weilerronde? Bij ondergetekende valt het 100% tegen; het is als SGP' er geen goede zaak deze dingen op Gods dag te doen. De partij in dis krediet brengen op zo'n manier is onwaardig. Ik hoop dat deze man op zijn vingers getikt zal worden over deze gang van zaken. Waar blijven wij als beginselpartij die Gods woord en zijn geboden wil naleven. W. van Belzen Nieuwstraat 22a, Arnemuiden Onder de titel 'streekproduct' in de PZC van zaterdag 2/8-2008, houden vele culinaire journalisten ons voor wat er in Zeeland te koop is en lekker om te eten. En vooral waar het te koop is. Altijd fijn voor de bakker in kwestie, minder leuk voor de even vakkun dige collega's die niet worden ge noemd. Soms zijn het, zelfs voor een bakker, verhalen om van te smullen, zoals het artikel over het Palingbroodje. Perfect! Over het profetenbrood zullen we kort zijn. Ik kan u gratis aan recepten hel pen, jammer voor de investering van bakker Arkesteyn. Hoewel, de naam kan ons op het verkeerde spoor zetten. Bijvoorbeeld: Zwolse blauwvingers bakte ik vroeger ook, maar dan onder de naam: Rouwkoekjes! En natuurlijk be stemd voor bij de koffie bij de mensen thuis, na een begrafenis- Zeeuws speculaas smaakt in elk dorp anders, net zo verwarrend als Zeeuws dialect. Misschien iets meer huiswerk maken, beste Mar gootje? Piet Karman Jonkerstraat 11, 's-Heer Arendskerke Op de foto PZC 1/8) dacht ik even een paar tranen te ontwaar den in de uitdrukkingsloze ogen van Radovan, maar nee hoor, in de afspiegeling van zijn 'stenen hart' zag ik wederom die verstarde blik van de meedogenloze 'veld heer' van weleer. Zijn onzichtbare adviseur, doelend op god, zal waar schijnlijk wél een flink aantal tra nen hebben moeten wegpinken tij dens het 'trugkieke' op zijn levens wandel. Het proces kan volgens deskundigen wel eens heel lang gaan duren, ondanks alle informa tie, vastgelegde beelden en een groot aantal getuigen. In minder dan een jaar tijd werden geduren de het Neurenberger proces 22 kop stukken van het "Derde Rijk" be recht en veroordeeld. Vanuit zijn vijfsterren appartement zal de ge stoorde psychiater ongetwijfeld denken: 'Laat de boeren maar dor sen'! Voor velen is het te hopen dat de 'slager van de Balkan' ook juridisch nog eens flink geknipt en geschoren wordt in Den Haag. Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg In de PZC van 31 juli wordt in het redactioneel commentaar gezegd dat het Joegoslavië-Tribunaal een reputatie van traagheid en incom petentie heeft opgebouwd. Het ver wijt van incompetentie is onge grond. Het tribunaal heeft gere geld uitspraken van hoge juridi sche kwaliteit gedaan. Onder meer verwijs ik naar het indertijd uitge sproken vonnis - een van de eerste vonnissen - inzake de Serviër Dus- ko Tadic, een concentratie kamp-moordenaar, die tot 20 jaar cel werd veroordeeld. Wie de in houd van dit uitvoerige vonnis leest, kan niet anders dan onder de indruk komen van de kwaliteit, met name wat het feitenonder zoek en de uitgebreide motivering betreft. Traagheid kan - in het ge val Milosevic - wel eens worden ge constateerd, maar dit werd veroor zaakt door diens gezondheidstoe stand en vooral door de manier waarop hij zijn eigen verdediging voerde. Het is inderdaad te hopen dat het tribunaal in de zaak-Karad- zic erin zal slagen deze valkuil te vermijden. mr J.J. van der Weel Europalaan 66, Middelburg 'Geen nieuwe ideeën natuurher- stel' meldt de PZC van 1/8 na een gesprek met de heer Nijpels. In dat artikel wordt niet gesproken over het onderzoek van de commissie zelf. Dat is vreemd, want de com missie moet zélf onderzoeken wel ke alternatieve natuurherstelmoge- lijkheden er zijn voor ontpolde- ring. Dat is ook wat de Tweede ka mer nadrukkelijk wil. De commis sie is er niet voor de evaluatie van ideeën van de bevolking. Met de 'carte blanche', die minister Ver burg gegeven heeft om ook moge lijkheden buiten de Westerschelde te onderzoeken, ligt er een enor me uitdaging voor professor Heip en professor Hulscher om met al ternatieven te komen. Het zijn dus de deskundigen in de commissie en niet de Zeeuwen die met alter natieven moeten komen. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee In de PZC van zaterdag 2 augustus staat: Pleegouder opgepakt voor verwaarlozing. Als je vervolgens het artikeltje leest, blijkt het te gaan om de partner waar de moe der mee samenleefde. Het zou erg prettig zijn als er niet zo lukraak geschreven wordt. Het is de part ner van, niet de stiefvader en al he lemaal geen pleegvader! Het is niet de eerste keer dat het woord pleegouders en/of pleegkind ver keerd gebruikt wordt. Een tijdje ge leden, ook in de PZC, over het Aus- talische schandaal van seksueel misbruik onder kinderen die in te huizen woonden. Dit zijn ook geen pleegkinderen, zoals er in het artikel vermeld stond. In deze tijd, waarin organisaties juist op zoek zijn naar pleegouders, lijkt mij dit niet goed voor de beeldvorming van de pleegzorg. Jammer genoeg hoor ik de organisaties hier zelf nooit over, terwijl het voor hen toch van belang is dat de beeldvor ming van en over pleegouders/ pleegzorg positief is. Freja de Mooij Stichting Pleegoudersupport Zeeland, Wil lem Alexanderstraat 9, Oost-Souburg Homo's hebben ook hun rechten en plichten, maar ik vind het schandelijk dat ministers, staatsse cretarissen en burgemeester mee doen aan de Gay Pride. Walgelijke optredens waren te zien in het nieuws. Als ik in mijn blote kont over straat loop, word ik opgepakt voor schennis der openbare eer baarheid. Dit wordt door voor noemde ambtenaren getolereerd en toegejuicht. Dit zou bij de vol gende verkiezingen moeten wor den afgestraft. M.van Lagen Liesbethstraat 12, s-Heer Arendskerke In deze rubriek is zaterdag 2 augustus een brief gepubliceerd van mevrouw Martha Rosier uit Vlissingen. Daarbij is een verkeerd adres vermeid. Het juiste adres is bij de redactie bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8