Sport Zeezwemtocht lijkt op een sprintrace Geen spelers meer Dik 1500 volleyballers bij Breezand Na twaalf jaar einde dresuurcompetitie 36 Woensdag 6 augustus 2008 PZC Elfde ronde van Beach Volleyball Circuit op Walchers strand. 'Van der Vaart is bijna zeker enige nieuweling' Koen Florijn wint race over 3,8 kilometer met neuslengte verschil. KNHS en Rabobank zetten er na zaterdag een punt achter. HZ-schaaktoernooi in Vlissingen heeft nog veel favorieten. GOES - Beachvolleyballers kunnen het komende weekeinde hun hart ophalen in Vrouwenpolder. Want net als in voorgaande jaren strijkt het Palm Beach Life Beach Volley ball Circuit vlakbij strandpaviljoen Breezand in de Walcherse bad plaats neer. Op honderd velden spelen dik 1500 volleyballers en -halsters za terdag en zondag hun wedstrijden. Het gaat om de strijd in de eredivi sie voor vrouwen, de eerste divisie voor mannen en vrouwen en een breedtesporttoernooi. De Neder landse mannen uit de eredivisie zijn afwezig, omdat zij op de Olympische Spelen in Peking in ac tie komen. Het toernooi begint beide dagen om 10.00 uur. Uiterlijk 19.00 uur zijn de wedstrijden klaar. Het Beach Volleyball Circuit be slaat vijftien weekeinden. De fina les zijn eind deze maand in Scheve- ningen. In Vrouwenpolder staat de elfde ronde op het programma. Daarna is op zaterdag 16 en zon dag 17 augustus Vlissingen aan de beurt. Eerder was er ook al een beachvolleybalweekeinde in het ka der van het Beach Volleyball Cir cuit in Renesse. Fanatiekelingen die er na het toer nooi in Vrouwenpolder nog geen genoeg van hebben, kunnen zich volgende week uitleven tijdens het zogeheten Rondje Walcheren. Voorafgaand aan het beachvolley balweekeinde in Vlissingen wordt ■er dan gespeeld in Zoutelande (dinsdag), Domburg (woensdag), Oostkapelle (donderdag) en Vlis singen (vrijdag). Aanmelden voor de toernooien in Vrouwenpolder is nog mogelijk. Meer informatie is te vinden op www.beachvolley.nl "MADRID - Rafael van der Vaart is waarschijnlijk de enige aankoop van Real Madrid voor het komen de seizoen. Dat vertelde Ramon Calderon, voorzitter van de Spaan se kampioen, gisteren tijdens de presentatie van de aanvallende middenvelder in de hoofdstad. „Van der Vaart is een uitstekende speler met veel visie en kwaliteit. Hij is een speler die onze sterke se lectie compleet maakt. Hij is bijna zeker de enige nieuweling deze zo mer", aldus de preses, die daarmee liet doorschemeren dat de komst .-wan Cristiano Ronaldo van Man chester United steeds onwaar schijnlijker wordt. Zoals gebruikelijk bij nieuwe spe lers werd Van der Vaart op het speelveld van het Bernabeu aan de supporters voorgesteld. Ruim vier duizend fans woonden de presen- -tatie bij. De Nederlander hield een balletje hoog en sprak de fans kort in het Spaans toe. „Het is een .droom voor mij en mijn familie dat ik hier kom te spelen." 3 De verschillen aan het einde van de zeezwemtocht zijn aan het einde nog net zo klein als aan het begin. Koen Florijn wint maar nipt. foto Lex de Meester door Koen de Vries DOMBURG - De zevende editie van de zeezwemtocht van Oostkapelle naar Domburg ging gisteravond over 3,8 kilometer, maar bij de fi nish leek het wel of het een wed strijd over honderd meter was ge weest. Vier zwemmers stoven bijna gelijk tijdig over de finish. Koen Florijn uit Dordrecht had de beste sprint en versloeg Charles Potin (Middel burg), Remy Vasseur (Vlissingen) en Carmen de Ridder (Zuiddorpe) met klein verschil. Florijn won vorig jaar het klasse ment van de drie Zeeuwse zwem wedstrijden, maar dat hij ook giste ren won was een verrassing. Ten eerste omdat hij gewoon in zijn zwembroekje zwom, terwijl de concurrentie in peperdure, hyper- snelle wetsuits te water ging. Bo vendien had de Dordtenaar nauwe lijks trainingskilometers in de be nen. „Ik ben speciaal voor deze wedstrijd eerder van vakantie uit Kroatië teruggekomen", vertelde hij vooraf „Ik heb daar niets ge daan, dus ik zal vandaag zeker niet winnen." Koen Florijn zwom bijna de hele wedstrijd in het kielzog van Charles Potin, Remy Vasseur, Car men de Ridder en haar tweeling broer Niek de Ridder. Laatstge noemde verspeelde zijn kansen toen hij voor een route verder uit de kust koos. „Ik dacht dat daar meer stroming was", verklaarde hij na afloop. „Maar dat bleek niet zo te zijn. Ik heb gegokt en verlo ren." Pas in de slotfase kwam Florijn aan kop. „Toen ik de gele boei bij de finish zag, heb ik versneld. Ze wilden in de kopgroep steeds dat ik ook aan de leiding kwam, maar daar had ik geen kracht voor." De vierde plaats van Carmen de Ridder was minstens even knap als de eerste van Florijn. De twin tigjarige Zeeuws-Vlaamse gaf nog geen tien seconden toe op Florijn en bleef 48 andere zwemmers voor, onder wie haar broer. Een recordrace werd de zevende zeezwemtocht van Oostkapelle naar Domburg niet. Hoewel de start van de wedstrijd met drie kwartier werd uitgesteld omdat het tij later op de avond gunstiger was, bleek de stroming de zwem mers niet echt gunstig gezind. Flo rijn bleef ruim elf minuten boven het record dat vorig jaar gevestigd werd. GOES - De Rabo Top Dresuur competitie verdwijnt van de hippi sche kalender. Vrijdag en zaterdag is in Vlissingen voor de laatste keer een finale van deze serie wed strijden. De KNHS Zeeland en de Rabo bank, die de Rabo Top Dressuur- competitie in 1996 op poten zet ten, stoppen met de cyclus omdat er steeds minder belangstelling is van de Zeeuwse dressuurcombina- ties en er bij de verenigingen geen interesse is om de wedstrijden te organiseren. De iniatiefnemers 'denken nog wel na over een ande re manier waarop de paardensport in Zeeland gepromoot kan blijven worden'. Concrete plannen zijn er echter nog niet. De organisatie van de finale van de Rabo Topcompetitie is in han den van RSV de Scheldestad. De wedstrijden zijn bij Park West duin in Vlissingen, tijdens het eve nement Alfonds Hippique. Daar staan ook springwedstrijden op het programma. Op beide dagen beginnen de dres- suurwedstrijden om 10.00 uur. Het springen heeft op vrijdag als aanvangstijdstip 15.00 uur, op za terdag 13.00 uur. door Koen de Vries VLISSINGEN - Het HZ-toernooi kent na de vijfde ronde geen spe lers meer zonder puntverlies. Gis teren moesten ook de laatste vijf schakers hun honderd procentsco re vaarwel zeggen. Aan de hoogste twee borden ging het er vreedzaam aan toe. Ruim voor het sluiten van de markt werd bij de partijen Fier-Ernst en Llanez Vega-Nijboer de vrede gete kend. Aan bord drie werd de vijf de speler die de vier voorgaande partijen gewonnen had, de Brazili aan Di Berardino, hardhandig weg gezet door de Cubaan Bruzon. Door het puntverlies van de koplo pers schoof het hele veld flink in elkaar. Aan kop gingen vlak voor dat de laatste zetten waren gedaan zeven spelers. Ze worden op de hielen gezeten door ongeveer vijf- Het zit Landa in Vlissingen meestal niet mee, ook dit jaar niet tien achtervolgers. Wie de favoriet voor de eindzege is, durfde gisteren niemand te zeg gen. Er zijn geen schakers die tot nu toe een onvergetelijke indruk hebben achtergelaten. Niemand is dus favoriet, meer dan twintig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68