Zeeland Schatten zoeken op de vloedlijn In centrum Vlissingen is eeuwige roem te behalen met skaten Walcheren blokkeert ziekenhuisonderzoek 60 tot 70% Scaldis Naturalis neemt kinderen mee op strandjuttocht. Route van eerste Le Tour da Flush is circa twee kilometer lang. OPRUIMING ZOMERCOLLECTIE KORTING Duits tweetal geschopt en geslagen in Renesse Gemeenten willen op dit moment geen onderzoek naar locaties. B PZC Woensdag 6 augustus 2008 25 door Maartje Huijben SINT MAARTENSDIJK - De Flipland- se Eelco (10) struint over het strandje bij de Pluimpot in Sint Maartensdijk. Plots ziet hij weer een stuk plastic en stopt het zorg vuldig in zijn emmer. Die is inmid dels tot de rand toe gevuld met hout, blikjes en plastic. „Allemaal spullen die niet op het strand thuis horen", vindt Eelco. Samen met vriendjes doet hij mee aan de strandjutterstocht van Scal dis Naturalis. „Voor mijn verjaar dagsfeestje", zegt Harm. „Ik ben elf geworden. En ik vond dit wel leuk om te doen." Het is de eerste grote activiteit van Scaldis Naturalis, meldt Chris Koopman namens de stichting. „Eigenlijk is het idee spontaan ge boren. George Koenders, de gids, opperde zelf het idee. Het aantal deelnemers heeft al onze verwach tingen overtroffen." Deze middag zijn ruim veertig mensen op de been. Het meren- 'Dit zijn allemaal spullen die niet op het strand thuis horen' deel kinderen. Uitgerust met laar zen en emmertjes struinen ze over het strandje. De gids heeft ze een opdracht meegeven. De kinderen zoeken naar spullen die er wel en niet thuis horen. Koenders geeft uitleg aan de deelnemers. De to-ja- rige Cheyenne sjouwt met een groot voorwerp, een stok met daar aan een fietsband en een plastic bord gebonden. „Een stuk van een vlot", zegt de jongedame resoluut, daar oom is voorzichtiger. „Ik ver- aoed dat het een markering van De Fliplands Eelco struint de vloedlijn af op zoek naar schatten die zijn aangespoeld. vissers of iets dergelijks is geweest. Misschien is het met de spring vloed van maandag losgeraakt." Het voorwerp is vergeven van zee wier. „Dit is het Japanse bessen- wier." Koenders toont een bruin-groen wier met besjes er aan. „Oorspronkelijk komt dat uit Japan. Via de schepen is het hier terecht gekomen en het gedijt hier goed." Iets verderop vindt de gids het kadaver van een vogel. Nieuws gierig nemen enkele kinderen een kijkje. „Het is een stern", denkt Koenders. Dat zie je aan de vleu foto Chris van Klinken/het fotoburo gels." Veel is er echter niet van het beestje over. Het jutavontuur le vert vooral veel hout op. „Mis schien ga ik hier nog wel iets moois van maken", zegt Eelco. VLISSINGEN - Skateliefhebbers kun nen vanavond eeuwige roem verga ren door de eerste Le Tour da Flush te winnen. De Vlissingse stichting Palladium houdt deze ac tiviteit voor de eerste maal. De tour voert dwars door de binnen stad, vanaf de Badhuisstraat via de Walstraat en de Zeilmarkt naar het Arsenaalplein om vervolgens via diezelfde route terug te keren naar het Stadhuisplein. Volgens or ganisator Alain Vierhoud is de rou te circa twee kilometer lang. Er kan gestart worden in drie leef tijdsgroepen; acht tot en met twaalf jaar, dertien tot en met zes tien jaar en de ouderen. Maar als bijvoorbeeld een veertienjarige denkt dat hij sneller is dan alle se nioren mag hij of zij van Vierhoud ook in de laatste categorie starten. Wat hem betreft hoeven de deelne mers zich niet voort te bewegen op skeelers of skates. Skateboar ders mogen ook starten, evenals mensen die denken met hun step of in hun rolstoel kans te maken op de eeuwige roem en de bekers die Palladium beschikbaar stelt voor de winnaars. Inschrijven voor de wedstrijden kan vanaf 19.00 uur op het Stad huisplein. Daar worden ook skate- demonstraties gegeven De Vlis singse band El Combo zorgt voor de muzikale omlijsting. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Eerst starten de jongste deelnemers om te voorkomen dat zij van de sokken worden gereden door de ouderen. Rond 22.00 uur worden de prijzen uitgedeeld. Deelname is gratis en op vertoon van een geldig legitimatiebewijs is het mogelijk om skates en bescher mers te lenen. |"JJ Vanavond start in de Vlissingse binnenstad de eerste aflevering van Le Tour da Flush. Naast skaters en skeeleraars mogen ook skateboarders deelnemen. lange Vorststraat 73 - 4461 JN Goes RENESSE - Een vrouw (18) en een man (23) uit Duitsland zijn gister nacht op de Hogezoom in Renesse mishandeld door twee passerende fietsers. Een van hen stompte de vrouw in het gezicht. Ze viel en is daarna in de buik geschopt. De man is tegen de grond gewerkt. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De drie gemeenten op Walcheren blokkeren het on derzoek dat de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen wilden doen naar de nieuwe plaats voor het zie kenhuis Walcheren. RBOI, het ad viesbureau dat het onderzoek zou uitvoeren, heeft eerst toestem ming aan de gemeenten gevraagd. Die wijzen het af „De gemeenten gaven eerder aan het oneens te zijn met de verde ling van de zorg tussen Middel burg en Goes", zegt ambtenaar Jos Kouwer van de gemeente Middel burg. „Het zou vreemd zijn als we nu wel instemmen met dat loca tie-onderzoek." De gemeenten vin den ook dat het onderzoek te vroeg komt. In opdracht van het Walcherse gemeenten blokkeren onderzoek dat ziekenhuizen in Goes en Vlissingen willen doen naar de nieuwe lokatie voor het ziekenhuis Walcheren. dagelijks provinciebestuur wordt het besluit van de ziekenhuizen om te fuseren en het hoofdzieken huis in Goes te vestigen nog eens gewogen. Als de provincie eind september anders concludeert dan de ziekenhuisbesturen, is de stu die voor niets geweest, zegt Kou wer. Het adviesbureau voelde zich ge noodzaakt de gemeenten toestem ming omdat het ook zaken doet met die gemeenten. „Dat is netjes van RBOI", vindt Kouwer. Uit een brief van het bureau aan de ge meente blijkt dat dit een vaste werkwijze is. RBOI wilde gisteren geen toelichting geven. Directeur Hans Simons van de Oosterscheldeziekenhuizen wil er de vaart inhouden. „Als het onder zoek van de provincie onze conclu sies steunt, willen we de plussen en minnen van de locaties op een rijtje hebben." Volgens Simons wil het ziekenhuis 'drie of vier plaat sen' onderzoeken: de Mortiere in Middelburg, de sportboulevard tus sen Middelburg en Vlissingen en de oude locatie van ziekenhuis Walcheren. Andere plaatsen wor den niet uitgesloten, zegt Simons.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65