PZC Sponsors gezocht voor herstel schip Veertien landen naar WK bootvissen uitgezonderd <^3'H| 21 Alarm bij gevaarlijke stroming BEVELANDEN-THOLEN 23 27 Fondsenwerving voor mosselschouw begint op Monumentendag. Colijnsplaat staat eind oktober helemaal in teken van hengelsport. Therapeutisch Dwaalsporen Woensdag 6 augustus 2008 Klanktherapeute Lidia Koper gaat digitaal Plan voor Zilte Floriade in Zeeland Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende COES - Het bestuur van de stich ting (in oprichting) die de Zeeuw se schouw De Nieuwe Zorg laat restaureren, wil op Open Monu mentendag (13 september) begin nen met de fondsenwerving. De herrijzenis van de Philippine 67 vergt zo'n tweeënhalf tot drie ton. Eén van de ideeën is de uitgifte aan aandelen, die recht geven op vaartochten met de schouw. Eigenaar Wout Dijkstra uit Bruinis- se, die het wrak enkele jaren terug kocht, heeft inmiddels versterking gekregen van twee liefhebbers: Frank Dijkstra en Adri Verras. Dijkstra - geen familie van Wout - is één van de vorige eigenaren van De Nieuwe Zorg. Hij voer met de schouw toen die nog als jacht fun geerde. Adri Verras komt uit een scheepsbouwersgeslacht. Zijn va der en opa dreven de bekende werf van Verras in Paal. Daar is De Nieuwe Zorg in 1924 gebouwd. De bestuurstrojka wil op Open Monumentendag de deuren open zetten om sponsors te interesse ren. „Er is een folder in de maak, die we op Open Monumentendag uitdelen. We spelen met het idee aandelen uit te geven. Als tegen prestatie krijgen aandelenbezitters vaardagen met De Nieuwe Zorg. Ook kunnen we reclame maken voor bedrijven die ons sponsoren. Bovendien presenteren we ons in stijl, met historische kostuums en een draaiorgel", zegt Verras. De fondsenwerving voor het herstel van de laatste Zeeuwse mosselschouw De Nieuwe Zorg begint 13 september op Open Monumentendag in Goes. De restauratie van het schip kost tweeënhalf tot drie ton. Verras kan dat redelijk inschatten als be stuurslid van de voormalige Oos- terscheldewerf aan de Houtkade in Goes, waar de mosselschouw nu ligt. De Oosterscheldewerf was tot voor kort een reïntegratiepro- ject van de gemeente. Mijlpaal vormde de oplevering van de Zeeuwse schouw Betje. Restaura tiekosten: drie ton. Goes bouwt de Oosterscheldewerf momenteel om tot een nijverheids centrum. Scheepsbouw zou voor de meeste cliënten te moeilijk of te zwaar zijn. In de laatste vier maanden heeft de Oosterschelde werf nog behoorlijk veel werk ver richt aan De Nieuwe Zorg. „De bo dem is vernieuwd, de achtersteven zit er weer in, verschillende liggers zijn teruggeplaatst." De schouw mag op de Oosterschel dewerf blijven liggen en reïntegra- tiecliënten mogen hand- en span diensten verlenen als ze daar zin in hebben. Het meeste werk ge beurt nu door scheepsrestaurateur Michiel Verras - een neef van Adri - uit Walsoorden. Hij is twee da gen per week aan het werk, dank zij een provinciale subsidie van 47.000 euro. door Lilian Dominicus COLIJNSPLAAT - Zeker veertien lan den en landsdelen doen mee aan het WK Bootvissen, dat van 24 tot en met 31 oktober in Colijnsplaat wordt gehouden. Mogelijk sluiten zich nog twee internationale teams bij het toernooi aan. „Die la ten het nog weten", zegt Sjoerd Boomsma van Sportvisserij Neder land, dat de organisatie op zich heeft genomen. Nederland, Duitsland, België, Frankrijk, Wales, Kroatië, Ierland, Engeland, Portugal, Slovenië, Ita lië, Spanje, Luxemburg en San Ma rino hebben zich definitief inge schreven, de deelname van Zwit serland en Zuid-Afrika hangt nog. „Voor landen als Brazilië of Zuid-Afrika is het moeilijk om te komen, nu de koers van de euro zo hoog is. Was het WK hier drie jaar eerder gehouden, dan was het er heel andere situatie geweest." Boomsma is dik tevreden. „Het lijkt misschien wat weinig, met maar vijf deelnemers per team, maar het is toch een groot evene ment. We hebben het hier wél over het WK. De deelnemers vis sen op topniveau. Ze zijn weke lijks, zo niet dagelijks met hun hobby bezig. De meesten komen al een paar dagen van te voren om te trainen en aan de omstandighe den hier te wennen." Helaas is er voor eventuele belang stellenden van de waterkant wei nig te zien van de wedstrijden. Boomsma: „Ze mogen zelfs geen radiocontact hebben onderling. Maar de opening van het WK wordt wel spectaculair, als alle sportvissers met vlaggen door het dorp lopen." Wk bootvissen, Colijnsplaat, 24 t/m 31 oktober. Op 25 en 26 oktober is de beurs Zeehengelsport Totaal. www.sportvisserijnederland.nl en www.zeehengelsporttotaal.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De scheepvaart op de Westerschelde wordt voortaan spe ciaal gewaarschuwd voor een verra derlijke dwarsstroming in het Zui dergat tussen Perkpolder en Hans- weert. Dat gebeurde zondag en maandag voor het eerst. De stroming doet zich bij ieder springtij voor. Voorafgaand aan dat tij gaan voortaan altijd waar schuwingen uit via de verkeerscen- trale Vlissingen, de post Hans- weert en de centrale Zandvliet. Rijkswaterstaat heeft daartoe in overleg met de Belgische collega's besloten na de stranding van het containerschip Fowairet in septem ber 2005 vlak voor de voormalige veerhaven van Perkpolder. Onder zoek wees uit dat het schip uit de koers was geraakt door een zware dwarsstroom. Later werd die stro ming nog eens bevestigd door me tingen in het Zuidergat tussen de Platen van Ossenisse en de Plaat van Walsoorden. De centrales rich ten zich vooral op moeilijk ma- noeuvreerbare schepen, zoals con tainerschepen en bulkcarriers. Die worden ook aanbevolen elkaar niet te passeren. Tip? redactie@pzc.nl Die collega op dat Goese kan toor staat bekend als iemand met hart voor de zaak. Hij is er vaak als eerste en gaat niet zel den als laatste weg. Werkweken van vijftig uur of meer zijn eer der regel dan uitzondering. Toen hij onlangs dan toch vier weken vakantie opnam, werd er al aan getwijfeld of hij dat wel zou vol houden. En ja hoor: koud enkele dagen later kwamen de eerste mailtjes al weer binnen. 'Ter in formatie', was vaak het onder werp. Zo maar van de ene op de andere dag stoppen is ook niet goed, bedachten zijn collega's. Ze overwegen nu om hem te vra gen elke dag een halfuurtje te ko men. Op therapeutische basis. aan één paal. Lekker duidelijk. Ach, zoekende mensen, die één van deze straten proberen te vin den, weten in elk geval dat ze 'warm' zijn. foto's Dirk-Jan Gjeltema TT^- GOES - Het kan niet anders of verkeersgebruikers in de Goese wijk Oostmolenpark fronsen veelvul dig de wenkbrauwen. Neem nou de twee bordjes aan het begin van de Annie M.G. Schmidtlaan. Ze laten passanten weten dat de straat doodloopt, maar niet voor automobilisten, fietsers en brom fietsers. Mensen vragen zich af voor wie dan wel. Maar het kan nog gekker: vijf straatnaambordjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61