Binnenland lastig te bestrijden' Politie brengt risico's Hoevense sekte in kaart Straatfoto's Google mag KRAS.NL Aanhouding dankzij YouTube BOEK ONLINE of bel 0900-9697 X Orde krijgt dreigbrieven maar zou zelf ook dreigementen uiten. Heerlijk genieten net over de grens bij Nijmegen! PZC Woensdag 6 augustus 2008 I 5 Call operators aan het werk in de 112 alarmcentrale van het KLPD in Driebergen. foto Jeroen Jumeiet/GPD ministerie van Binnenlandse Za ken. De ouders worden gebeld of krijgen een brief waarin wordt ver teld wat hun zoon of dochter uit spookt. Wekelijks gaat het om drie berispingen. Een boete of celstraf krijgen ze niet. Wel moeten kinderen een ex cuusbrief schrijven. „We hebben op de alarmcentrale in Driebergen een wand vol kindertekeningen", aldus de KLPD-woordvoerder. „Dat is hun manier om sorry te zeggen. Uiteraard hebben we ook uitgelegd waarom je niet zomaar 112 mag bellen." Ondanks alle waarschuwingen en boetes die justitie uitdeelt en de talloze voicemail- en sms-bom- men waarmee de telefoon van een veelbeller onbruikbaar wordt, is het misbruik lastig te bestrijden. Daarom vestigt minister Guusje ter Horst dit najaar haar hoop op een nieuwe voorlichtingscampag ne. Daarnaast wil het KLPD met een nieuwe alarmcentrale veelbel lers en andere grappenmakers snel ler en beter kunnen opsporen. „Het misbruik via de vaste tele foon is al gedaald", aldus een woordvoerster van Binnenlandse Zaken. „Nu de mobiele telefoons nog." Voor Claudia komt de cam pagne te laat. In haar agenda zal ze een datum moeten vrijhouden om opnieuw voor de rechter te ver schijnen. Haar hangt een celstraf van maximaal drie maanden bo ven het hoofd. „Ze heeft al boetes gekregen", zegt persofficier De Groot. Nu moet de rechter maar oordelen. Bovendien bestaat de kans dat ze moet betalen voor die keren dat politiewagens uitrukten. De Groot: „Dat risico loopt iedereen die misbruik maakt." door Florence Imandt hoeven - De burgemeester van de West-Brabantse gemeente Halder- berge, André Osterloh, heeft de po litie opdracht gegeven een risico analyse te maken van de Orde der Transformanten (OdT). Die analy se moet binnen enkele weken dui delijk maken hoe groot het risico is dat leden van deze sekte lopen en of dat eventueel aanleiding is voor maatregelen. Het besluit tot risicoanalyse werd genomen vanwege de landelijke publiciteit rond de 'nieuwe christe lijke beweging', waarvan de leden in een soort commune samenwo nen in Hoeven. De leefgemeen schap die in 2003 is opgericht, voel de zich onveilig door discussies op den haag - Het College Bescher ming Persoonsgegevens (CBP) heeft vooralsnog geen bezwaar te gen de komst van de applicatie Street View in de Europese versie van het programma Google Maps. Met Street View krijgen bezoekers via driedimensionale beelden het idee dat ze door een straat lopen of in een straat staan. Google maakt al een maand foto's van stra ten in Amsterdam en Rotterdam. De dienst is niet onomstreden om dat critici de foto's als inbreuk op de privacy zien. Het is daarbij on vermijdelijk dat ook mensen en kentekens van auto's op straat wor den gefotografeerd. internet en dreigbrieven en trok daarover de afgelopen maanden aan de bel bij diverse media. De publiciteit kreeg afgelopen weekeinde een impuls, doordat de orde in een krantenartikel in ver band werd gebracht met een schietpartij afgelopen zaterdag in Rotterdam. Het slachtoffer, zaken man Frits Bebelaar (56), zou vóór de schietpartij bedreigd zijn vanuit de Hoevense geloofsclub, vanwege een vroegere relatie met een van de leden. De man, die een adviesbureau in Rotterdam runt, raakte zwaarge wond, maar is inmiddels wel ge hoord door de politie Rijnmond. Over de inhoud van dat gesprek wil de politiewoordvoerder niks kwijt. Evenmin of er al verdachten in beeld zijn. Wel is duidelijk dat het slachtoffer nooit aangifte van bedreiging heeft gedaan. Waarom niet, is onbekend. leiden - Een opsporingsfilmpje van de politie Hollands Midden op de populaire videosite YouTube heeft ervoor gezorgd dat een ver dachte van een overval op een tankstation is aangehouden. Dat maakte de politie gisteren bekend. Bijna 40.000 mensen keken naar het filmpje over de overval op een pompstation aan de Lammen- schansweg in Leiden. Dat leverde verschillende tips op, waarvan vier in de richting van een 27-jarige Lei- denaar wezen. De man is aange houden. De politie plaatst sinds juli op haar eigen YouTube-kanaal onder de titel Gesnapt! opsporingsfilm pjes om de pakkans van overval lers en inbrekers te vergroten. Wilt u er voordelig tussenuit naar onze oosterburen? Dat kan! KRAS.NL heeft voor u een prachtige aanbieding naar de natuurrijke streek Niederrhein net over de grens bij Nijmegen! In deze omgeving kunt u heerlijk wandelen en fietsen o.a. over de prachtige route de Zeven Heuvelen! Wij selecteerden voor u het 3-sterren Parkhotel Schweizerhaus in Kleve. U verblijft hier al 3 dagen vanaf slechts 49 inclusief ontbijt! Bovendien profiteert u in augustus van de prijsverlaging van 10 per persoon! Wacht niet langer, boek snel! Wij wensen u alvast een heerlijke vakantie! TIPS VOOR UITSTAPJES U verblijft in het plaatsje Kleve met het indrukwekkende Slot Schwanenburg en histo rische tuinen en parken. Ook kunt u in Kleve prima shoppen! In de omgeving is er genoeg te beleven! Een echte aanrader is Xanten, hier kunt u een kijkje nemen in Trojana, een archeologisch park waar het Romeinse verleden tot leven is gebracht. Ook Nijmegen is zeker een bezoek waard. Deze stad staat bekend als 'Keizer Karelstad' en één van de bekendste monumenten is de Waalbrug. In het gezellige oude centrum vindt u winkeltjes en vele terrasjes. In deze streek kunt u bovendien heerlijk fietsen en wandelen door de mooie natuur. Genoeg te doen dus! PARKHOTEL SCHWEIZERHAUS Het 3-sterren Parkhotel Schweizerhaus is even buiten het stadscentrum van Kleve gelegen. Het gebouw is in de loop der jaren geheel vernieuwd en beschikt o.a. over een lift, restaurants, Schweizer Stube, biergarten, kegelbaan 7,50 per uur) en een bar met terras. Tevens is er gratis parkeergelegenheid en een gratis fietsenstalling. INCLUSIEF: verblijf in Parkhotel Schweizer haus, in een 2-persoonskamer met ontbijt. Aankomstdata: maandag, dinsdag, woensdag en zondag van 17/8 t/m 29/10 3 dagen 4 dagen 5 dagen Aug. v.a. 59 v.a. 75 v.a. 99 Sept. v.a. 59 v.a. 75 v.a. 95 Okt. v.a. 49 v.a. 59 v.a. 89 Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Res.kosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/26179 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5