No limit XXL, beter en Zeeland langer dan seks Skaters en rolstoelers strijden Vooral Europese landen doen mee aan WK bootvissen Middelburgse jury kiest beste vermaakattractie. Colijnsplaat staat eind oktober helemaal in teken van hengelsport. Training voor jongeren als gevolg van moord Bestelbus botst op personenauto Keermanoeuvre leidt tot verkeersongeluk Fietser aangereden bij Nieuwdorp Nieuw skate-evenement staat open voor allerlei alternatieve vormen. S PZC Woensdag 6 augustus 2008 25 De No Limit XXL zwaait over de hoofden van kermisbezoekers op de Markt in Middelburg. foto Lex de Meestei door Emile Calon MIDDELBURG - Wat Jolanda, Win nie en Margo betreft kreeg No Li mit XXL gisteren terecht de prijs van de beste vermaakattractie van de Middelburgse kermis. De vrien dinnen vonden haar met voor sprong de leukste van de kermis. Na een aantal rondjes in die reus achtige propeller giechelde Jolanda dat een ritje beter is dan seks. „En het duurt ook langer", vulde haar vriendin Margo aan waarna de drie zeventienjarige meiden het uitproestten van het lachen. Wethouder Hannie Kool had kort daarvoor No Limit uitgeroepen tot Kermisexploitanten merken dat de consumenten wat minder geld uitgeven beste vermaakattractie. De suiker- spinnenkraam tot de lekkerste at tractie, Cartoonworld (grijpertjes) is volgens de jury de beste behen digheidsattractie en Jungle Adven ture (jeepjes) de beste kinderattrac tie. Tal van exploitanten waren aanwe zig bij de prijsuitreiking, waarbij ze lieten weten tot dat moment re delijk tevreden te zijn over het ver loop van de Middelburgse kermis. Wel stelden ze stuk voor stuk dat de gouden tijd voorbij is. Ze mer ken goed dat de consument wat voorzichtiger is met het uitgeven. Mensen kijken nu langer en kopen minder, vatte Jan Verwijk (Skeeball) het gedrag van de consu menten samen. „Kochten ze een paar jaar geleden nog vijf kaartjes, nu vinden ze drie genoeg." Maar volgens hem draait hij in Middel burg nog steeds een goede kermis. door Lilian Dominicus COLIJNSPLAAT - Zeker veertien lan den doen mee aan het WK Boot- vissen, dat van 24 tot en met 31 ok tober in Colijnsplaat wordt gehou den. Mogelijk sluiten zich nog twee internationale teams bij het toernooi aan. „Die laten het nog weten", zegt Sjoerd Boomsma van Sportvisserij Nederland, dat de or ganisatie van het evenement op zich heeft genomen. De landen Nederland, Duitsland, België, Frankrijk, Wales, Kroatië, Ierland, Engeland, Portugal, Slove nië, Italië, Spanje, Luxemburg en San Marino hebben zich definitief ingeschreven, de deelname van Zwitserland en Zuid-Afrika hangt nog. „Voor landen als Brazilië of Zuid-Afrika is het moeilijk om te komen, nu de koers van de euro zo hoog is. Als het WK hier drie jaar geleden had plaatsgevonden, Zijn achterneef Bob Verwijk (Jack pot) kon zich in die woorden vin den. Hij vertelde dat ouders met kleine kinderen nog steeds zijn beste klanten zijn. Als kinderen was het een hele andere situatie ge weest." Boomsma is dik tevreden. „Het lijkt misschien wat weinig, met maar vijf deelnemers per team, maar het is toch een groot evene ment. We hebben het hier wél over het WK. De deelnemers vis sen op topniveau. Ze zijn weke lijks, zo niet dagelijks met hun hobby bezig. De meesten komen al een paar dagen van te voren om te trainen en aan de omstandighe den hier te wennen." Helaas is er voor eventuele belang stellenden weinig van de water kant te zien van de wedstrijden. Boomsma: „Ze mogen zelfs geen radiocontact hebben onderling. Maar de opening van het WK wordt wel spectaculair, als alle sportvissers met vlaggen door het dorp lopen." Q Wk bootvissen, Colijnsplaat, 24 t/m 31 oktober. Ook vindt op 25+26 okt. de beurs Zeehengelsport Totaal plaats, www.sportvisserijnederland.nl en www.zeehengelsporttotaal.nl hun zinnen op één van zijn ca deaus hebben gezet, dan gaan de ouders ervoor, zo weet hij. Exploi tant Gijs de Haan (schiettent) toonde zich ook tevreden over de ZAAMSLAG - De jongeren in Zaam- slag krijgen een speciale training die hen sterk moet maken tegen groepsdruk. De verhoudingen tussen de inwo ners in het dorp werden ernstig verstoord nadat in de Koningin nenacht een inwoner bezweek aan klappen die hij op zijn hoofd kreeg. Een jongen van 16 jaar, die deel uitmaakte van een groep van ongeveer 20 jongeren, wordt ver dacht van de moord. De organisatie Indigo verzorgt de trainingen. HOEDEKENSKERKE - Een bestelbus reed gisteren in Hoedekenskerke in op een personenauto. De be stuurder van de bus, een 44-jarige man uit de gemeente Borsele, ver leende geen voorrang aan de auto die van rechts kwam op de krui sing Waanweg/Vrouwenweg. De inzittenden van de personen auto, een 43-jarige man uit de ge meente Goes, zijn vrouw en twee kinderen, zijn allen voor onder zoek overgebracht naar het zieken huis. Het letsel van de slachtoffers is nog niet bekend. Middelburgse kermis. En wat hem betreft lopen er heel wat goede schutters rond in de Zeeuwse hoofdstad. Hij is hier gemiddeld wat meer prijzen kwijt dan elders. MIDDELBURG - Twee personen auto's botsten gisterenmiddag op de Nieuwe Vlissingseweg tegen el kaar. Een 21-jarige automobilist uit Ridderkerk reed rond 14.00 uur richting Vlissingen. Toen hij pro beerde om te keren zag hij de auto van een 49-jarige Vlissingse over het hoofd. De Vlissingse werd voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis evenals een 17-jari- ge Rotterdamse die bij de man uit Ridderkerk in de auto zat. Er bleek geen sprake van letsel te zijn. Bei de auto's zijn weggesleept. NIEUWDORP - Een 73-jarige fietser uit 's Heerenhoek raakte gisteren middag rond 13.30 uur licht ge wond bij een aanrijding in Nieuw dorp. Een 48-jarige Oost-Souburger reed met een vrachtauto over de Polen- weg en verleende geen voorrang aan de 73-jarige op de kruising met de Europaweg Oost. De fietser is in het ziekenhuis in Goes behandeld voor een hoofd wond en diverse schaafwonden op zijn handen en benen. Zijn fiets werd geheel vernield. Alle exploitanten boften met het weer. Niet te warm, niet te veel re gen. 'Vrouwen bloot, handel dood', is niet voor niets een oude kermiswijsheid. VLISSINGEN - Skaters kunnen van avond eeuwige roem vergaren door de eerste Le Tour da Flush te winnen. De Vlissingse stichting Palladium houdt deze skate-activi- teit voor de eerste maal. De tour voert dwars door de binnenstad. Er kan gestart worden in drie leef tijdsgroepen; acht tot en met twaalf jaar, dertien tot en met zes tien jaar en de ouderen. Skateboar ders mogen ook van start gaan, net als mensen die denken met hun step of in hun rolstoel kans te maken op de eeuwige roem en de bekers die Palladium beschikbaar stelt voor de verschillende win naars. Inschrijven voor de wedstrijden kan vanaf 19 uur op het Stadhuis plein. Op dat plein is die avond ook van alles te doen, zoals skate- demonstraties en muziek. De wed strijden beginnen om 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57