Zeeland PZC CDA wil openheid rond Mondragon Olympische prestaties van weleer op 'Olympisch blik' Sponsors nodig voor herstel schip 21 Zeven eilanders in megatocht SCHOUWEN-DUIVELAND 22 27 Raadsfractie pleit voor transparente procedure bij verkoop complex. Uitgegeven aandelen zijn vaartochtje met De Nieuwe Zorg waard. Therapeutisch Watersnoodmuseum biedt inwoners korting aan Woensdag 6 augustus 2008 Plan voor Zilte Floriade in Zeeland Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De CDA-fractie binnen de Schouwen-Duivelandse ge meenteraad blijft hameren op openheid rond de plannen voor huurontwikkeling van voormalig theater Mondragon in Zierikzee. De Christen-Democraten stelden het Schouwen-Duivelandse colle ge onlangs vragen over de gang van zaken rond Mondragon maar zijn niet bijster tevreden met de antwoorden. Voor herontwikkeling van het Mondragoncomplex - bestaande uit panden aan de Oude Haven en de Paardenstraat - hebben zich bij de gemeente meerdere gegadigden gemeld. Drie ervan mogen 'op ei gen risico' hun plannen verder uit werken. Op de vraag van het CDA om welke plannenmakers het gaat weigerde het college antwoord. Af gesproken is dat de namen 12 de cember bekend gemaakt worden en aan die afspraak houdt het col lege vast. CDA-woordvoerder Ad Schouw: „Dan is het heel raar als je een dag later notulen van een collegeverga dering krijgt waarin de gevraagde namen gewoon staan. Waarom dan zo ingewikkeld doen?" Een wat vreemde gang van zaken, vindt het CDA. „Vindt het college dat deze manier van informatiever strekking op schriftelijke vragen bijdraagt aan het vertrouwen tus sen college en raad?" Op een andere vraag zegt het CDA nog geen antwoord te hebben ge kregen. De fractie wil van het colle ge weten wat precies de procedure is geweest bij het zoeken naar geïn teresseerden voor het Mondra- gon-complex. Schouw: „Wij wil len niets meer of minder dan een transparante procedure. Tot nu toe is de procedure naar ons idee vol strekt ondoorzichtig. Nu en dan krijgen we wat fragmentarische in formatie. Het is de bedoeling dat wij als politiek de handel en wan- De CDA-fractie binnen de Scohu- wen-Duivelandse gemeenteraad wil helderheid over de plannen tot herontwikkeling van voorma lig theater Mondragon. del van het college kunnen contro leren en dat vraagt om openheid van zaken." Dat is niet alleen voor de politiek belangrijk, stelt Schouw: „Als hel dere informatie achterwege blijft gaat er al snel van alles en nog wat rondzoemen en dat is geen goede zaak." Schouw hoopt dat er met betrek king tot Mondragon snel spijkers met koppen geslagen worden. „Tenslotte speelt dit al jaren." Het college van B 8c W moet zich nog over de vragen van het CDA buigen. door Piet Kleemans RENESSE - Ter ere van de naderen de opening van de Olympische Spelen zijn in blikmuseum De Blikvanger in Renesse een drietal bijzondere blikken in de schijnwer pers gezet. De firma Albert Heijn bracht tachtig jaar geleden ter ere van de Spelen in Amsterdam een zeskantig oranje blik uit met daar op afgebeeld allerlei sporters. De firma Meyer - handelaren in koffie en thee - lieten een fors uit de klui ten gewassen blik vervaardigen in de kleuren blauw en oranje met ook hier sporters in actie. Snoepfa brikant Van Melle tenslotte wijdde eveneens een blik aan de Olympi sche Spelen van 80 jaar geleden. De Spelen werden destijds geo pend door Prins Hendrik. Zwem mer Johnny Weissmuller - later be roemd geworden als Tarzan - won er twee gouden medailles. Coca Cola was een van de belangrijkste sponsors en de Australische roeier Henry Pearce zorgde voor een spraakmakende prestatie. Tijdens de kwartfinale stopte hij met roeien om een familie eenden te la ten passeren. Hij won de race als nog. De Blikvanger is te vinden aan de Capelweg 18 in Renesse. Open dinsdag (10-12 uur), woens dag (14-17 uur) en elke derde zon dag in de maand (13-17 uur). OOLTCENSPLAAT - Zeven Schou- wen-Duivelanders hebben zich op gegeven om 22 en 23 augustus mee te doen aan de wandeltocht Om loop van Goeree-Overflakkee. Daarnaast staan nog dertien ande re Zeeuwen op de startlijst van de megatocht over 110 kilometer. In totaal hebben zich nu 342 men sen en 16 estafetteteams aange meld. Wandelaars kunnen zich nog steeds opgeven. Vorig jaar de den 522 mensen mee. Onder hen waren negen Schouwen-Duivelan- ders. Vier van hen haalden de fi nish binnen de vereiste 24 uur, net als 351 anderen. De tocht, die onder meer door an ders gesloten natuurgebieden gaat, begint om 19.00 uur bij het Raad je huis in Ooltgensplaat. door Frank Balkenende GOES - Het bestuur van de stich ting (in oprichting) die de Zeeuw se schouw De Nieuwe Zorg laat restaureren, wil op Open Monu mentendag (13 september) begin nen met de fondsenwerving. De herrijzenis van de Philippine 67 vergt zo'n tweeënhalf tot drie ton. Eén van de ideeën is de uitgifte aan aandelen, die recht geven op vaartochten met de schouw. Eigenaar Wout Dijkstra uit Bruinis- se, die het wrak enkele jaren terug kocht, heeft inmiddels versterking gekregen van twee liefhebbers: Frank Dijkstra en Adri Verras. Frank Dijkstra - geen familie van Wout - is één van de vorige eigena ren van De Nieuwe Zorg. Hij voer met de schouw toen die nog als jacht fungeerde. Adri Verras komt uit een scheepsbouwersgeslacht. Zijn vader en opa dreven de beken de werf van Verras in Paal. Daar is De Nieuwe Zorg in 1924 gebouwd. De bestuurstrojka wil op Open Monumentendag de deuren open zetten om sponsors te interesse ren. „Er is een folder in de maak, die we op Open Monumentendag uitdelen. We spelen met het idee aandelen uit te geven. Als tegen in De fondsenwerving voor de res- tauratie van de laatste Zeeuwse mosselschouw De Nieuwe Zorg begint 13 september op Open Monumentendag in Goes. prestatie krijgen aandelenbezitters vaardagen met De Nieuwe Zorg", zegt Verras. De restauratie van het schip, dat nu in de voormalige Oosterschelde- werf in Goes ligt, kost tweeënhalf tot drie ton. De werf was tot voor kort een reïntegratieproject van de gemeente. Die bouwt het gebouw momenteel om tot een nijverheids centrum. In de laatste vier maan den heeft de werf nog behoorlijk veel werk verricht aan De Nieuwe Zorg. „De bodem is verniewd, de achtersteven zit er weer in, ver schillende liggers zijn terugge plaatst." De schouw mag op de Oosterschel- dewerf blijven liggen en reïntegra- tiecliënten mogen hand- en span diensten verlenen als ze daar zin in hebben. Tip? redactie@pzc.nl Die collega op dat Goese kan toor staat bekend als iemand met hart voor de zaak. Hij is er vaak als eerste en gaat niet zel den als laatste weg. Werkweken van vijftig uur of meer zijn eer der regel dan uitzondering. Toen hij onlangs dan toch vier weken vakantie opnam, werd er al aan getwijfeld of hij dat wel zou vol houden. En ja hoor: koud enkele dagen later kwamen de eerste mailtjes al weer binnen. 'Ter in formatie', was vaak het onder werp. Zo maar van de ene op de andere dag stoppen is ook niet goed, bedachten zijn collega's. Ze overwegen nu om hem te vra gen elke dag een halfuurtje te ko men. Op therapeutische basis. m Wfflï. flw foto Marijke Folkertsma Drie 'Olympische' blikken staan in De Blikvanger in de schijnwerpers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53