Zeeland dwingen respect al bii publiek striktoptijden Oogstfeest met veel activiteiten WLJ 1 j_ r 1 1 1 1 Hulst treedt Vestingdagen Schoondijke steekt handen uit de mouwen Optredens in Gentsestraat Milk Inc. geeft extra concert beetje bijklussen deze zomer? PZC Woensdag 6 augustus 2008 I 23 O X /X Vpctinorlaopn 'j. v-/ 1 '~V '•vT'sï' - ■St- - )^MHR Êfei VHT' Lotus-medewerkers aan het werk na de 'ontploffing' van een gasfles. foto's Peter Nicolai door Frank van Cooten HULST - In Hulst geldt van vrijdag 22 tot maandagmorgen 25 augus tus een noodverordening. Op deze dagen staat het centrum van de stad in het teken van de Neder landse Vestingdagen. Burgemeester Jan-Frans Mulder heeft besloten de noodverorde ning af te kondigen om tijdens de Vestingdagen snel en doeltreffend op te kunnen treden als dat nodig mocht zijn. Het gaat bijvoorbeeld om zaken die op de straat in de weg staan of om een kraam die te groot is. „Normaliter moet je zo'n eigenaar van een kraam eerst aanschrijven. Daar is tijdens de Vestingdagen echter geen tijd voor", vertelt Mul der. „Met de noodverordening kunnen we de eigenaar direct verplichten zijn kraam onmiddellijk te verklei nen of iemand zijn of haar spullen op straat te laten opruimen. Doet hij of zij dat niet, dan laten we dat doen. Uiteraard op de kosten van de veroorzaker." door Frank van Cooten SCHOONDIJKE - Door het ontbre ken van een dorpsraad in Schoon dijke roept de gemeente Sluis in woners op zich als vrijwilliger te melden om samen de handen uit de mouwen te steken. De gemeente houdt op vrijdag 26 september een opplusdag in Schoondijke. Tijdens de opplusdag knapt een team van vrijwilligers kleine karweitjes op, zoals het rechtleggen van trottoirtegels, het opvullen van putten in het weg dek en het rechtzetten van ver keersborden. De inwoners van Schoondijke worden uitgenodigd aan te geven wat op korte termijn in hun dorp opgeknapt moet wor den. In andere dorpen wordt de opplusdag georganiseerd in samen werking met de stads- of dorps raad. Schoondijke heeft sinds vo rig jaar geen dorpsraad meer. Inwo ners kunnen ideeën en aanmeldin gen doorgeven tot en met 29 au gustus bij de gemeente Sluis. HULST - De 'Nederlandse Piraten- zangers' Henk Damen, Wesley en Frans Duijts treden zaterdag gratis op bij de Free Record Shop in Hulst. Waarschijnlijk verzorgen ze ook een optreden buiten in de Gentse straat. Het optreden begint zaterdag om 13.00 uur. Henk Damen is bekend van de hit 'Zij valt op de DJ'. We sley scoorde met 'Ik voel me echt te gek' en Frans Duijts zingt het Andre Hazes repertoire. De zangers geven naast hun gratis optreden ook een signeersessie. De Hulster fans hebben dan de mogelijkheid op een handteke ning van hun favoriete artiest. Ook mogen ze met de zangers op de foto. KLOOSTERZANDE - Op en rond het terrein van de Hof te Zande kerk in Kloosterzande wordt zaterdag 16 augustus het eerste Internatio nale Bernardus Festijn gehouden. Dit oogstfeest waarin de land bouw in heden, verleden en toe komst centraal staat is georgani seerd door Stichting de KIK in sa menwerking met de ZLTO. Het feest begint om 9.00 uur met een ontbijt voor de kinderen van de basisschool en eindigt met een optreden van de Koninklijke Har monie Sint Cecilia rond 17.00 uur. Het brood voor het ontbijt wordt gebakken door een molenaar en er zijn demonstraties van oude am bachten. Bezoekers kunnen meedoen aan een 'gewassenquiz' en er rijdt een gps-gestuurde tractor op het ter rein. Kinderen kunnen een ritje maken met paard en wagen. Volks dansgroep Hava Naguila treedt 's middags twee keer op. Op het feestterrein staan kraam pjes met streekproducten als ho ning, geitenkaas en ambachtelijk ijs. Een tapwagen met abdijbieren maakt het festijn compleet. Het jaarlijkse feest is genoemd naar Bernardus van Clervaux wiens gedenkdag 20 augustus is. Bied je diensten aan in een rubrieksadvertentie in deze krant! Bel: 0900-0PGEVEN of plaats zelf via www.kleintjesmarkt.nl ANTWERPEN - Aan de drie concer ten van Milk Inc. in het Antwerp se Sportpaleis is een extra concert toegevoegd. Dat wordt gegeven op vrijdag 10 oktober om 20.30 uur. Voor de derde Sportpaleisconcer tenreeks van Milk Ine zijn inmid dels al meer dan 45.000 kaartjes verkocht. Vandaar dat een extra da tum is geprikt. Milk Inc. heeft op dit moment een zomerhit met het nummer 'Fore ver'. Het gelijknamige album staat al vier weken op 1 in de Ultratop- albumlijst en is inmiddels met goud bekroond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47