Spc rt met honderd procentscore Hoek heeft geen enkel probleem met Terneuzen Duiveland vlijmscherp in eerste oefenwedstrijd tegen SSV'65 Hulsterloo neemt verrassend de leiding Jong RBC is met 5-1 te sterk voor Terneuzense Boys. Zierikzee en Bruse Boys op eigen veld onderuit, gelijkspel voor ZSC'62. Elftal uit Nieuw-Namen trakteert Steen op een 2-0-nederlaag. Boonen doet met Eneco Tour Terneuzen aan PZC Woensdag 6 augustus 2008 37 HOEK - Hoofdklasser Hoek won gis teravond met ruime 5-0-cijfers van Terneuzen. Toch acteerde de ploeg beslist niet de hele wedstrijd in de sterkst denkbare opstelling. Zo kre gen Tijn Tielemans en Kenneth Ockerley speelminuten. Ook Ter neuzen speelde niet in de sterkste samenstelling. Een aantal spelers deed mee aan de GTI Suez Cup. De thuisclub draaide aanvankelijk niet best, al kwam het elftal door Ferry Alfons na een kleine 10 mi nuten al op voorsprong. Net voor rust was het opnieuw raak. Josima Pattinama schoot een vrije trap dwars door de muur binnen. Na een karrenvracht aan wissels in de tweede helft, duurde het tot de tachtigste minuut voor Hoek ver der afstand nam. Stijn Mahieu zorg de uit een scrimmage voor 3-0. Kort daarop kreeg Pattinama een haast niet te missen kans. Hij kop te de bal rakelings naast het doel. Enkele minuten later deed Maar ten van Roosevelt het beter. Vanaf de rand van het strafschopgebied zorgde hij met een streep voor de 4-0. Regilio Pinas liet vlak voor het einde van de wedstrijd ook nog eens zien waar hij tot in staat is. Zijn stiftbal betekende 5-0. Hoek-Terneuzen 5-0: Ferry Alfons 1 -0, Josima Pattinama 2-0, Stijn Mahieu 3-0, Maarten van Roosevelt 4-0, Regilio Pi nas 5-0. Terneuzense Boys gaf Jong RBC goed partij. Met de einduitslag (1-5) mocht de tegenstander uit Roosendaal meer dan tevreden zijn. Het begin van de wedstrijd was duidelijk voor Jong RBC. Vanaf de twintigste minuut gingen de Boys goed meedoen. Toch keek de thuis ploeg na een halfuur tegen een 3-0 achterstand aan. Abubakar Kou- rouman (ex-Vlissingen wist er 1-3 van te maken na een onder schepping door nieuwkomer Ra- mazan Kesikbas. Hij bereikte met een diepe voorzet Gokhan Ersa- hin, die de bal pasklaar voor de voeten van Kourouman bracht. Na rust kreeg Terneuzense Boys volop kansen op een tweede tref fer. Kesikbas kwam zelfs oog in oog met de keeper van Jong RBC te staan, maar miste. Daarna voer de Jong RBC de score wel verder op. Terneuzense Boys- Jong RBC 1-5: Ralf Seunjens 0-1Jurgen Cijzen 0-2, James Dahanai -0-3, Abubakar Kourouman 1-3, James Dahanai 1-4, Mickey van Hooft 1-5. Steen 2-Hoofdplaat 3-3: Kevin Burky 0-1, Danny Nachtegael 1-1, Geert van Houte 2-1, Ricardo van Trappen 3-1, Ralph Baumgarte 3-2, Loek Thomas 3-3. Hoek en Jong RBC boeken over- winningen in oefenwedstrijden in Zeeuws-Vlaanderen. De 'slacht offers' zijn Terneuzen en Terneu zense Boys. door Klaas Verspoor GOES - Vier eilandelijke voetbal ploegen werkten gisteravond een oefenduel af. Duiveland was het meest succesvol met een 3-1-zege op SSV'65. ZSC'62 speelde gelijk bij Nieuwland en Bruse Boys en Zierikzee verloren. Duiveland-SSV'65 3-1: Duive- land-trainer Henk Schouten was zeer te spreken over de eerste wedstrijd in de voorbereiding. Te gen klassegenoot SSV'65 kwam zijn ploeg via Barry Steenpoorte, op aangeven van Ronald Zwager, op 1-0. Vlak voor rust maakte Dennie le Comte er, opnieuw op aangeven van Zwager, 2-0 van. Ruim een kwartier voor tijd schoot Robbert de Bruine Duiveland naar 3-0. Jan Baaijens hielp SSV'65 daarna nog aan de 3-1. Bruse Boys-Xerxes DZB 0-3: Edwin Kriens sprak van een ge flatteerde nederlaag en zag dat zijn ploeg tegen de eersteklasser van collega Aad Andriessen toch weer een stapje voorwaarts zette. De kansen die Bruse Boys gedu rende het oefenduel kreeg, wer den echter niet verzilverd. Voor rust kwam Xerxes via Job-Jan Blink op 0-1. Daniël Munoz en Sherwin Londt tilden na rust de stand naar 0-3. Zierikzee-Arnemuiden 1-2: Via Robbert Jan van de Genugten kwam Zierikzee, nadat Wesley Quist in het strafschopgebied aan zijn shirt werd getrokken, uit een strafschop op 1-0. Via Thijs Roovers kwam Arnemuiden voor rust op gelijke hoogte. In de twee de helft stuurde Zierikzee-trainer Terneuzense Boys-voetballer Dennis van de Broecke (links) zoekt het duel op met James Dahanai van Jong RBC. foto Peter Nicolai door Peter Snelders GRAAUW - Zondag-vijfdeklasser Hulsterloo verraste gisteravond in poule B van het GTI Suez toer nooi. Op het sportpark van Graauw versloeg de voetbalploeg uit Nieuw-Namen derdeklasser Steen met 2-0. De vreugde van Hulsterloo werd wel iets getemperd. Tegen het thuisspelende Graauw kwam het elftal daarna niet verder dan 0-0. Graauw viel toch op door degelijk heid, want ook in de eerste wed strijd tegen Vogelwaarde kreeg het geen doelpunt tegen. In poule D, waarvan de wedstrij den in Schoondijke werden ge speeld, won een combinatie van Terneuzen 2 beide duels. Eerst werd Corn Boys met 4-0 opzij ge zet, vervolgens was Oostburg met 2-aan de beurt: 2-0. De ploeg is nu al verzekerd van de kwartfinales. Vanavond spelen de teams in pou le A (HW'24, Hontenisse, Terhole en SDO'63) hun slotwedstrijden in Graauw. De elftallen in poule C werken de slotwedstrijden af in Schoondijke. Poule B. Vogelwaarde-Graauw 0-0; Hulsterloo-Steen 2-0 (Jelle van Damme 1 -0 (strafschop), Dave de Booy 2-0); Steen-Vogelwaarde 4-0 (Stijn Dobbe- laer 1-0, Gert-Jan Martens 2-0, Sigi Leest 3-0, Maarten Seghers 4-0); Graauw-Hulsterloo 0-0. Stand: 1. Hul sterloo 2-4, 2. Steen 2-3, 3. Graauw 2-2, 4. Vogelwaarde 2-1. Poule D. Oostburg-Spui 2-0 (Thomas Henry 1 -0, Bas Casteieijn 2-0); Corn Boys-Terneuzen combinatie 0-4 (eigen doelpunt Joris Neijt 0-1, Janos Vinck 0-2, Sinan Coban 0-3, Sinan Coban 0-4); Terneuzen combinatie-Oostburg 2-0 (Dwight van Hulle 1-0, Fabian Wilson 2-0); Spui-Corn Boys 1-2 (Mark Vernimmen 1-0, Stefan Burbach 1-1, Youri de Kint 1-2). Stand: 1. Terneuzen 2-6, 2. Oostburg 2-3 (2-2), 3. Corn Boys 2-3 (2-5), 4. Spui 2-0. I** In poule B van het GTI Suez toer- nooi verrast zondag-vijfdeklasser Hulsterloo met vier punten uit twee wedstrijden. Terneuzen do mineert poule D. Marco Groeneveld een compleet ander elftal het veld in. Via Leon Sinke (2x) en Robin in 't Hout kreeg Zierikzee wel kansen, maar door een goal van Maarten Bras ser ging de winst naar Arnemui den. Nieuwland-ZSC'62 1-1: Het eer ste optreden van ZSC'62 noemde Jan Heikamp zeer leerzaam, want de trainer zag een aantal jongens voor het eerst in wedstrijd verband. Na een o-o-ruststand opende Henk de Nood voor vier deklasser Nieuwland de score. ZSC'62 had daarna de hulp van Nieuwland-speler Michel Carol nodig om aan de gelijkmaker te komen. Duiveland wint de oefenwed- strijd tegen SSV'65 met ruim ver schil, Zierikzee en Bruse Boys gaan onderuit. ZSC'62 speelt ge lijk. ROERMOND - Tom Boonen, Danie- le Bennati en titelverdediger José Ivan Gutierrez zijn in de komende editie van de Eneco Tour de pu bliekstrekkers. De deelnemers aan de ronde die op 20 augustus van start gaat, werden gisteren in Roer mond gepresenteerd. Sprinter Boonen werd door een positieve test op cocaïne dit jaar ge weerd uit de Ronde van Frankrijk, maar in de Eneco Tour is de Bel gische wielrenner van Quick-Step welkom. Hij wordt bijgestaan door de Nederlander Steven de Jongh en landgenoot Gert Steegmans, die dit jaar de slotrit in de Tour won. De Italiaan Bennati start voor Liquigas. Onder de Neder landse deelnemers zijn onder an deren Joost Posthuma, Servais Knaven en Bram Tankink. Rittenschema. 20 aug: proloog Sittard- Geleen (4,4 km); 21 aug: Beek-Roer mond (173,8 km); 22 aug: Roermond- Nieuwegein (173,2 km); 23 aug: Nieu- wegein-Terneuzen (185,9 km); 24 aug: Terneuzen-Ardooie (213 km); 25 aug: Ardooie-Oostende (167 km); 26 aug: Maldegem-Brussel (186 km); 27 aug: tijdrit Mechelen (18,8 km). schakers hebben nog kans op de eindzege. Wel is duidelijk dat een aantal top pers niet in goeden doen is. Onder hen de Rus Landa, de nummer twee op de plaatsingslijst. Het zit Landa in Vlissingen meestal niet mee, ook dit jaar niet. Maandag liet hij zich lelijk in de luren leg gen door de Spanjaard Llanez Ve ga en op dezelfde dag gaf zijn lap top definitief de geest. Gisteren had hij het zwaar te verduren te gen Benjamin Bok uit Veldhoven. Jeroen Hekhuis mag zich sinds gis teren de beste Zeeuw noemen. De speler van Souburg versloeg na een slechte opening de Spaanse Womens International Master Pa tricia Llaneze Vega en staat op vier uit vijf. Vijfde ronde Belangrijkste partijen: Alexandr Fier (Bra)-Sipke Ernst remise, Llanez Vega (Spa)-Nijboer remise, Bruzon (Cub)-Di Berardino (Bra) 1-0, Amona- tov (Tadz)-Zaragatski (Dui) remise, Diamant (Bra)-lkonnikov (Rus) remi se, Van den Doel-De Jong remise, Genzling (Fra)-Mekhitarian (Bra) 0-1, Akesson (Zwe)-Afek (Isr) 1-0, Vanderhallen (Bel)-Gonzalez (Cub) 0-1, Spoelman-Van Assendelft 1-0, Sandipan (Ind)-Provoost 1-0, Van den Berg-Brandenburg 0-1, Sriram (Ind)-Tiggelman 1-0, Jerez Perez (Spa)-Go 1-0, Tan-Dek 1-0, Van Eijk-Grochal 1-0, Bach (Dui)-Riemens remise, Lla nez Vega (Spa)-Hekhuis 0-1, Van Gool-Duijker 0-1, Timmermans-Colijn 1-0, Reyniers (Bel)-Steenbekkers remise, Rademakers-Sprangers remise, Zelbel (Dui)-Van de Wynkele (Bel) 1-0, Bodicker-Orrtiz (Col) 0-1, Van Weersel-Schut 1-0. Stand aan kop: 1. Fier, Ernst, Llanez Vega, Nijboer, Bruzon, Mekhitarian, Akesson, Gonzalez, Spoelman 4,5; Diamant, Ikonnikov, Di Berardino, Sri ram, Van den Doel, De Jong, Sandipan, Brandenburg, Jerez Perez, Van Eijk, Hekhuis, Duijker, Timmermans, Tan, Amonatov, Zaragatski 4. VOETBAL Oefenwedstrijden. Energie Cottbus (Dui)-Willem II 2-1 (0-0). Doelpunt Willem II: Zijier. KVSK United (Bel)-Roda JC 1-1 (0-0). Doel punt Roda: Vormer. FC Volendam-Ergotelis (Cri) 0-1 (0-0). sc Heerenveen-Xanthi (Gri) 2-1 (2-0). Doelpun ten Heerenveen: Pranjic en Paulo Henrique. Bij zonderheid: officieel debuut van Bonaventure Kalou en El Younoussi. W Annen-FC Groningen 0-11 (0-6). Doelpun ten: Powel 4, Kahais en Holla 2, Garcia, Van de Laak en Svejdik. WIELRENNEN Villarcayo. Ronde van Burgos. Eerste etappe, Medina de Pomar-Villarcayo: 1. Koenitski (WRu) 150 km in 3.24.45, 2. Lou- bet (Fra) 0.18, 3. Zandio (Spa) 0.21, 4. Cha- toentsev (Rus) 0.33, 5. Landaluze (Spa), 6. Julian Sanchez (Spa), 11. De Kort 0.50, 47. Mollema 2.36, 70. Löwik, 71. Eltink, 91. En gels, 100. De Maar, 130. Van Dijk 3.55. Destelbergen. Waod-koers. Cat B: 6. Dennis Kerkhaert (Schoondijke). Cat E: 1. Wim de Waal (Axel). Cat F: 8. Rudi Lammens (Oost burg). Cat C: 8. Edward Batersby (Vlissingen). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG ATLETIEK Kreekloop. Aanvang 19.30 uur voor 2.7 km of 5.4 km lopen. Inschrijven: Ridderkerklaan te Westkapelle. TENNIS Drukkerij Verhage MLTC-toernooi. Locatie: tennisvereniging MLTC te Middelburg. Aan vang: 16.00 uur. Scaldistoernooi. Locatie: tennisvereniging Waarde. Aanvang: 16.15 uur. De Kroon Smashtoernooi. Locatie: tennisvere niging Smash te Sint Jansteen. Aanvang: 17.00 uur. Rabo Mauritshof Open. Locatie: tennisvereni ging Tiola te IJzendijke. Aanvang: 12.00 uur. VOETBAL GTI Suez Cup. Voorronden. Poule A: 19.00 uur: Hontenisse-Terhole en Koewacht-SDO'63. 19.45 uur: HW'24-Hontenisse en Terho- le-SDO'63. 20.30 uur: Koewacht-HW24. Loca tie: Sportpark De Boomwai in Graauw. Poule C: 19.15 uur: Schoondijke-Sluis en Bres- kens 2-Groede. Locatie: Sportpark De Molen kreek in Schoondijke. Vriendschappelijk: Jong Zeeland-jong Sparta (19.00 uur, Sportpark De Veerse Poort in Mid delburg), Zaamslag-Breskens (19.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39