Zomer GRATIS Iraanse vrouwen bereiken Spelen op eigen kracht Living Magazine 5 38 3 98 HALVE PRIJS BETALEN HALVE PRIJS KORTING het nieuwste nummer! 4 HALEN BETALEN Z BETALEN* 1 Q 74 Ruim 11.000 atleten in Peking Drietal sport met een hoofddoek om en in een lange jurk. 3 HALEN 32 I Woensdag 6 augustus 2008 PZC bij besteding van minimaal 20.00 Nivea Shampoo en Crèmespoeling Alle soorten, alle combinaties mogelijk. Bijvoorbeeld: 4 x Shampoo Droog en Beschadigd haar 250 ml. 0óc mdaq* 0daqs - Always/Alldays Maandverband en Inlegkruisjes Alie soorten, alle combinaties mogelijk. Bijvoorbeeld: 3 x Alldays Normal 32 stuks. Bourjois Douche Alle soorten, bijvoorbeeld: 3 x Douchegel Teder geluk 200 ml. Compeed Lipblaasjes Patch De meest discrete manier om lipblaasjes snel te behandelen 15 stuks. (ompeed* Aanbiedingen geldig van 6 augustus t/m 12 augustus 2008 en zolang de voorraad strekt. Gamier Skin Naturals Gelaatsverzorging Alle soorten, alle combinaties mogelijk. Bijvoorbeeld: UltraLift Pro-X Dagcrème 50 ml Pure SOS Stick 10 ml. 2A&Ï I O Gamier Nutrisse Haarkleuring en Fructis Haarverzorging Alle soorten, alle combinaties mogelijk. Bijvoorbeeld: Nutrisse Haarkleuring Fructis Shampoo Color Resist 250 ml. 1169 Wel is het enige vliegtuig dat het landje bezat onlangs verkocht aan Amerikanen. De Nauruanen runnen nog wel het enige hotel op het eiland van 21 vierkante kilo meter in de Stille Oceaan, dat zich in 1968 losmaakte van Australië. Een onderzoekje naar deze opvallen de olympiër brengt meer heerlijke weetjes aan het licht. Zo schijnt het nationaal voetbalelftal het enige team te zijn dat al zijn interlands (één) heeft gewonnen. De bonds coach heeft het niet eenvoudig, want van de 13.770 Nauruanen (waarvan 1120 Chinezen) kampt 94,5 procent met overgewicht. De helft van de bevolking heeft diabe tes. Als Itte Detenamo over 39 jaar zes tig wordt, is het feest, want dan heeft hij de gemiddelde levensver wachting op zijn eiland met vier maanden overtroffen. Peter van der Meeren PEKING - Het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) verwacht dat 11.128 sporters in China aan de Spe len deelnemen. Nog nooit eerder in de geschiedenis van de Olympi sche Spelen verschenen zoveel atle ten aan de start. In Sydney acht jaar geleden zagen ruim tiendui zend sporters hun olympische droom in vervulling gaan. De atleten hebben over aandacht niet te klagen. Naar verwachting 30.000 journalisten berichten de komende weken over de Spelen en de situatie in China. Nog meer cijfers: de organisatie leunt op 400.000 vrijwilligers, voor de evenementen zijn 7 mil joen kaartjes verkocht en 4 miljard mensen zullen via de televisie de Spelen volgen. 1 - m m De Iranese taekwondoka Sara Khoshjamal bereidt zich voor op haar olympische deelname, foto Vahid Salemi/GPD Het wordt met de dag drukker in het Olympisch Dorp. Geruis loos verliep de binnenkomst van Itte Detenamo. Wie? Itte Detenamo, de 152 kilo zware trots van Nauru. Hij is gewichtheffer (+105 kilo) en verte genwoordigt in z'n eentje de kleinste republiek ter wereld. Niets om te la chen: Itte is de opvolger van Peter Yukio, die namens Nauru knap achtste werd op de Spelen van Athe ne. Nauru is een apart verhaal en dat maakt Itte - zijn vader is voorzitter van het nationaal olympisch comité - tot mijn favoriet in Peking. Nauru, voor de vierde keer vertegen woordigd op de Spelen, is niet alleen de kleinste republiek, maar ook het kleinste land met een luchthaven. wel de mouwen van haar jurk knippen. Hosseini is niet de enige die het er lastig mee heeft. Wat te denken van de elf Iraanse journalisten en de dertig radio- en tv-reporters? Volgens hun geloof mogen zij niet zomaar naar schaars geklede vrou wen kijken. En dat zal toch gaan gebeuren als Hosseini haar wed strijd roeit. „Ze doen het liever niet, maar wat moet, moet", aldus Valizadeh. „Het is 'part of the job'." De 1.80 meter lange Horna Hossei ni maakt zich niet druk om de te verwachten aandacht. „Ik doe mijn best, voor mijn land, maar vooral voor mijn twee broers", verklaart de Iraanse, die tot twee jaar geleden nog nooit een roei boot had gezien. „Ik basketbalde, tot mijn coach zei dat het olym pisch comité sterke vrouwen zocht voor een roeiteam. Ik dacht: dat is mijn kans om de Spelen te bereiken." De broers kunnen Horna overi gens niet in actie zien. Zij zijn ge storven in de oorlog die Iran van 1980 tot en met 1988 voerde tegen het Irak van Saddam Hussein. niet tot een vloedgolf aan Iraanse sportvrouwen, die in eigen land nu eenmaal niet frank en vrij over straat kunnen, laat staan sporten. „Maar dat we er hier nu drie heb ben, toont aan dat er groei in zit", zegt Khosrow Valizadeh, lid van het Iraans olympisch comité. „En we zijn er erg trots op dat we voor het eerst geen wildcards nodig hadden om onze vrouwen in Chi na te krijgen. Alledrie hebben ze zich via kwalificatietoernooien ge plaatst." Horna Hosseini zal in Peking de meeste aandacht krijgen. De Hosseini: 'Ik doe mijn best, voor mijn land, maar vooral voor mijn twee broers' twintigjarige Hosseini doet in de skiff mee aan het roeien, maar zal daarvoor geen 'strak' sportpakje aantrekken. De Iraanse zal in ver band met de islamitische wetge ving een hoofddoek dragen, als mede een tot haar enkels reikende jurk. Om de roeispanen goed te kunnen bewegen, mag ze echter ■Crn:joed Cold Sore Patch door Peter van der Meeren PEKING - Voor het eerst in de olym pische geschiedenis kwalificeer den Iraanse vrouwen zich op ei gen kracht voor de Spelen. Er doen er drie mee in Peking, een nationaal record. Het zal opzien baren: een roeister met hoofd doek en lange jurk. De Iraanse sportploeg in China telt 55 namen. Niet eerder sinds de revolutie in 1979 was de olym pische delegatie zo groot. Najmeh Abtin (boogschieten), Sara Khosh jamal (taekwondo) en Horna Hos seini (roeien) zijn de vrouwen. Hosseini mag vrijdag tijdens de openingsceremonie de Iraanse vlag dragen. Alsof het de gewoon ste zaak van de wereld is dat Iraan se vrouwen sporten op olympisch niveau. Dat is het zeker niet. Twaalf jaar geleden mocht een Iraanse in At lanta meedoen aan het boogschie ten en ook zij voerde de delegatie aan tijdens de opening. Dat leidde Lipblaasjes Patch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34