Hij zei Jehova's zoeken verrijking De krant 5 weken voor 15 euro! PZC i 2 Woensdag 6 augustus 2008 PZC De loverboy Hoe werkt een loverboy? Organisatie verwacht vierduizend mensen in de Zeelandhallen. ANSICHTKAART ERNST JAN ROZENDAAL Ci diefde, broeder, De. hartelijke.groeten uit een zonnig Scheveningen. Het mooie.gebouw i/o or op deze. kaart is het Kurhaas. Van het appartementencompdex u/aar ik. nu. verblijf had. de. kiosk, helaas geen ansichtkaart. Al stond, het, heb ik. me. laten vertellen) ooit bekend, als het Oranjehotel. De. service, is hier in ieder geval ook. vjf sterren Zj het dat ik. niet zomaar het strand, kan oplopen dat je. ook. op de. ansichtkaart ziet. Maar daaraan heb ik.geen behoefte.. M jngladgeschoren wangen hebben zolang geen zongezien Ze. zouden prompt verbranden Nee, je. kunt van de. Nederlanders zeggen wat je. wil, maar ons principe, 'oog om. oog, tand. om. tand.' onderschrjven ze. niet. Het ontbrak, er nog aan dat onze. vriend. Karremans me. bj het inchecken met eenglas champagne stond, op te wachten Eigenlijk, heb ik. spijt dat ik. niet eerder hier naartoe bengekomen. Grappig natuurlijk, dat niemand, doorhad, dat ik. me. als Panoramlx had vermomd) maar dertien jaar long in achterafkamertjes wonen is wel erg lang. Moet je kijken hoe ik. er nu. bj zit. Misschien zou.jj eveneensje vermomming - hoegoedhj ook. is - moeten afleggen. Gewoon weerjezelfworden Goeie mop natuur Ijk., datje vorigjaar het songfestival wist te winnen zonder dat iemand je herkende) maarje bent nu. een eendagsvlieg op de vlucht. Neem je daarentegen je eigen identiteit weer aan) dan ben je voortdurend wereldnieuws. Echt, wat ik. hier ook. verzin) elke dag schrjven ze er opiniepagina.'s over vol. Mjn beste Ratko, ken je de titel nog van dat vakantieprogramma, waar die Dutchbatters destjds zo graag naar kekenHet is hierfantastisch! Je Radovan COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Een loverboy is een jongen of jongeman die een meisje inpalmt door heel lief voor haar te zijn, haar veel aandacht te geven en vaak dure cadeaus te kopen. Na een tijd verleidt hij haar om met mannen naar bed te gaan voor geld. Hij gebruikt vaak geweld en zorgt ervoor dat ze helemaal van hem afhankelijk is. Stap 1ontmoeten Loverboy spreekt meisjes aan of wordt aan ze voorgesteld. Bijvoor beeld op school, in een discotheek, coffeeshop, café, in de trein, in de stad, op het station of via internet. Er worden afspraakjes gemaakt en contacten gelegd. Stap 2: indruk maken Hij geeft mooie cadeautjes, een mobieltje bijvoorbeeld, of mooie sieraden en parfum. Hij neemt meisje mee uit eten in een duur restaurant. Hij rijdt in een mooie auto of op een scooter. Hij draagt dure kleren en ziet er goed uit. Stap 3: verkering De loverboy gaat nu veel samen met zijn slachtoffer doen. Hij gaat met de auto overal naartoe. Hij probeert een wig te drijven tussen slachtoffer en familie/kennissen. Stap4: met elkaar naar bed gaan Hij gaat met slachtoffer naar bed en blijft romantisch en lief. Hij laat meisje langzamerhand beslissen weg te gaan van huis en blijft dag en nacht bij slachtoffer. Stap 5: wennen aan prostitutie Hij neemt meisje mee naar de rosse buurt, en daar ontmoet zij andere meisjes van haar leeftijd die het werk ook doen. Dan moet ze bijvoorbeeld bij een vriend een schuld aflossen door een avondje uit te gaan met die vriend. Die is erg handtastelijk, en dat weet hij. Stap 6: overhalen tot prostitutie Uit geldnood moet slachtoffer iets voor hem terug doen. Hij belooft dat ze niet lang hoeft te werken als prostituee. Alleen maar om te sparen voor bijvoorbeeld een huis of een auto of vakantie. Stap 7: prostitutie Hij laat slachtoffer werken in de prostitutie en dreigt haar of haar familie wat aan te doen als ze stopt. PZC Willem Adriaansens bron bewareofloverboys.nl Zeeuwse meisjes die aan loverboys ontkwamen vertellen. „Er zijn er meer. Meest niet zo slimme meisjes. Ik liet me beetnemen", zegt 'Naouma'. door Claudia Sondervan Ze was zijn 'duschi', zijn schatje, maar hij dwong haar om 'doekoes' te ma ken door te 'ballen' met andere jongens en mannen. Vijftien was ze toen. „Een schoolvriendin van vroeger zag me toen hij me afzette op het station in Goes. Zij wist dat Eloys nog meer meisjes had lopen. Zij gooide mijn mobiel in het wa ter. Ik was heel bang wat Eloys zou zeggen. Ik dacht dat ik de eni ge was", huilt 'Taneesha'. Zo wil de donkerblonde Zeeuwse meid wel heten in de krant. Ze woont sinds een halfjaar in een pleegge zin. Het valt niet mee, het gezinsle ven na zeven maanden in het vrije leven, zoals Eloys het noemde. Ta neesha was onderweg naar Utrecht toen haar vriendin haar meesleepte. Ze moest een paar we ken naar een neef, had Eloys ge zegd, omdat de politie naar haar op zoek was. Hoe het allemaal begon? „Ik was weggelopen en zat bij een vrien din. Daar was een Antilliaanse jon gen die me troostte. Ik kon bij hem wonen. De eerste tijd was het leuk, met feestjes en zo en we gingen veel uit. Maar toen begon hij andere jongens mee te nemen. Ik moest helpen met de huur, zei hij." Taneesha moest ook drugs verko pen. Dat ze bij een aflevering aan huis geregeld door de koper werd verkracht, terwijl Eloys buiten in de auto wachtte, noemde hij 'klan tenbinding'. Taneesha onderging het. „Ik was bang dat hij mij op straat zou zetten. Ik durfde echt niet naar huis." Pas nadat ze met hulp van de moe der van haar schoolvriendin aan gifte deed, achtervolgde Eloys haar niet meer. Hij verdween. „Hij was helemaal geen negentien, hij was al zesentwintig!" weet Taneesha nu, nog steeds ongelovig. „En hij heet geen Eloys ook! Het was alle maal gelogen." door Florence Imandt HOOCERHEIDE - Vierduizend men sen uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland worden over ander halve week in Goes verwacht op het regionale congres van de Jeho va's getuigen. De regio telt 3200 le den, maar de ervaring leert dat er ook altijd een aantal nieuwsgieri gen op de bijeenkomsten af ko men, zegt Roel Moolhuijsen uit Hoogerheide. Hij is opziener ofte wel ouderling bij de Jehova's getui gen en persvoorlichter. „Zo'n congres kan gezien worden als een soort grote vergadering die begrip moet kweken en het per soonlijk leven verrijkt. Er zijn le zingen, afgewisseld met liederen en korte gekostumeerde drama voorstellingen om de bijbelse ge schiedenis uit te beelden." Het thema van alle congressen die er dit jaar worden gehouden is 'Ge leid door Gods geest'. „Veel men sen hebben problemen en hebben leiding nodig. De Bijbel is wat ons betreft een goede gids voor het da gelijks leven. De lezingen gaan over hoe we die gids moeten inter preteren. Wat kan wel en wat kan niet?" Het exacte programma is nog niet bekend, maar volgens Moolhuij sen zal er in elk geval een aantal onderwerpen aan bod komen 'waar je in deze tijd wat aan hebt'. „Roken is vanwege het horecaver- bod actueel bijvoorbeeld. Het zou kunnen dat dat aan bod komt. In de Bijbel staat nergens dat je niet mag roken. Maar er wordt wel ge sproken over schadelijke verlan gens. Nou, roken is heel schadelijk voor het lichaam, dat weet ieder een." Nederland telt dertigduizend Jeho va's getuigen en dat aantal is al ja ren stabiel, zegt Moolhuijsen. „Er komen jaarlijks enkele honderden leden bij, maar er stoppen ook mensen. Er wordt precies bijgebou wd De Jehova's getuigen houden over anderhalve week in Goes een regionaal congres. Er worden vierduizend mensen uit onder meer Zeeland verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2