Zeeland Plan voor Zilte Floriade Delta mag gasstation bouwen in polder clone 20°u9t/m6s®pt2008 nozomerfestivol.nl Zeeuws-Vlaamse deelname mocht nog wel iets groter Presentatie van kansen die zoute economie kan bieden. Woensdrecht verwerpt bezwaren van milieuclub Benegora. Extra mini-versmarkt op vrije dag Belgen Heien voor containerterminal PZC Woensdag 6 augustus 2008 27 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Zeeland moet zich sterk maken voor het inrichten van een Zilte Floriade. Een groot scheepse presentatie van aquacul- tuur en zilte teelten. Met een twee ledig doel: voor boeren zichtbaar maken welke kansen zoute land bouw biedt en de burger stimule ren meer zilte producten te gebrui ken. Het is bovendien een recrea tieve trekpleister van formaat. Het idee voor een Zilte Floriade is geboren in het team Zeehonden, een groep jonge medewerkers van diverse instanties. Ruben Akker mans, beleidsmedewerker water bij de provincie en zelf'jonge zee hond', is bezig het verder uit te werken. De bedoeling is komend najaar een werkgroep te vormen en een onderzoek naar de haal baarheid van een dergelijk 'bele vingsevenement' uit te voeren. De provincie werkt hierbij samen met de ontwikkelingsmaatschappij Eco- Een werkgroep gaat aan de slag om de kansen voor een Zilte Flo riade, een grootse presentatie van aquacultuur en zilte teelten, te onderzoeken. nomische Impuls Zeeland. Een aantal partijen dat bemoeienis heeft met de zoute economie, heeft belangstelling. „Er bestaat veel angst tegen het zoute water, met name vanwege de verzilting van landbouwgron den. Je kunt ook de kansen zien die zoute economie biedt", zegt Akkermans. „Als je overstapt op aquacultuur of zilte teelten, kun je je onderscheiden en nieuwe mark ten aanboren." Hij geeft aan dat een omvangrijke tentoonstelling boeren kan helpen de overstap van zoete naar zoute landbouw te maken. Akkermans wijst ook op de uitstraling richting detailhandel en consumenten: een grotere markt creëren voor zilte producten. Het idee verkeert nog in een pril stadium. Hoe het er precies uit moet gaan zien, of het een langdu rig of korter evenement moet zijn, of het permanent, jaarlijks of regel matig terugkerend wordt - dat zijn allemaal zaken die in het vervolg aan de orde komen. Dat geldt ook voor een locatie. Wel is duidelijk dat een floriade uiteindelijk zichzelf moet bedrui pen, waarbij de recreatieve insteek van belang is. Akkermans beseft dat er nog veel vragen zijn. „Maar laten we niet bij voorbaat muren opwerpen." NIEUWDORP - Een heistelling is druk bezig de damwand te slaan voor de nieuwste containerterminal in het ha vengebied Vlissingen-oost. Het gaat om de Scaldiaha- ven waar een containerterminal van Sea-lnvest/ Zuid natie wordt gerealiseerd, die de naam Scaldia Container Terminal zal krijgen. De kade wordt in totaal 900 meter lang en de dwarskade 250 meter. De kade krijgt een diepgang van 14 meter. Het geheel moet eind 2009 ope- rationaal zijn en aan ongeveer 200 mensen werk bie den. Links op de foto zijn de panden te zien van het be drijf Techno Metal Industry. foto Peter Buteijn HOOGERHEIDE - De gemeente Woensdrecht verleent Delta een milieuvergunning voor een groot gasstation in het Woensdrechtse poldergebied. Het bezwaar van mi lieuvereniging Benegora tegen de milieuvergunning voor het grote bouwwerk is door B en W onge grond verklaard. Benegora heeft grote moeite met het compressorstation van 40 bij 45 meter en een hoogte van 12 me ter dat in de Nieuw Hinkelenoord- polder moet komen. Volgens Del ta Energie BV is het gevaarte no dig om de gastoevoer naar het Sloegebied bij Vlissingen op druk te houden. De plannen van het energiebedrijf leverden eerder ook al discussie op in de Woensdrechtse gemeente raad. Maar een meerderheid schaarde zich uiteindelijk achter het standpunt van het college dat met de aanleg een 'maatschappe lijk belang' is gemoeid. Delta heeft toegezegd het gassta tion zo in het landschap in te pas sen, dat het niet zal opvallen in de omgeving. Benegora gelooft daar niet in. „Het gebouw is zo groot, dat het boven het maaiveld zal uit steken. Bovendien komen er hoge lichtmasten omheen te staan. Het blijft hoe dan ook een puist in de polder en dat in een gebied waar van nou juist is afgesproken dat het open moet blijven", aldus een teleurgestelde Benegora-voorzitter Adrie Dobbelaar. Hij weet nog niet of Benegora doorgaat met het verzet tegen het gasstation. W* Delta wil in een polder bij Hoo- gerheide, op de grens met Zee land, een groot gasstation bou wen. De bouw is nodig voor gastoevoer naar het Sloe. iDeurwaardersKantoot Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der J.L. van Doorn d.d. 31-07-2008 blijkt, dat t.v.v. SNS Regio Bank N.V., gevestigd te Utrecht aan GREGORY PETER NORA CORNEEL ING- HELS en JESSIE FRANK JOSEPHI- NA CROES, beiden zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend exploot aanzeg openbare verkoop van de daarin vermelde onroerende zaak. Van dit exploot kunnen G.P.N.C. Inghels en J.F.J. Croes een afschrift verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes HULST - Vrijdag 15 augustus wordt, met het oog op de vrije dag die de zuiderburen dan hebben, een extra miniversmarkt gehouden in Hulst. Het is een initiatief van de Ambu lante Handel. Op de Grote Markt staan een kaaskraam, een vis kraam en een groentekraam. theater op locatie festivalhart flbcJij Middelburg Bonheur Theaterbedrijf Rotterdam Odyssee In de Nieuwe Kerk van de Abdij vertelt acteur Paul Kooij het klassieke epos van Odysseus. €en theatermarathon over de spannende thuisreis van de Griekse held na de Trojaanse Oorlog. De Zeeuwse componist en gitarist UUiek Hijmans schreef de muziek bij deze avondvullende voorstel ling. In de pauze aiordt een maaltijd geserveerd in de Kloostergangen. gratis brochure kaarten info nazomerfestival.nl of T 0900 33 000 33 (0,45 p/g) Provincie Zeeland DELTAX III1—1 Zondag 31 augustus stappen in Goes bijna veertienduizend mensen op de fiets om te rijden voor het goede doel: kankerbestrijding. De Ride for the Roses leeft enorm. De PZC telt deze maand af naar 31 augustus. Elke dag verschijnt er een verhaal over de actie Ride for the Ro ses. door René Hoonhorst De Westerschelde is nog steeds een barrière van for maat, merkte de organisa tie van Ride for the Roses. Van de 350 bedrijventeams die aan de fietstocht voor de kankerbestrij ding deelnemen komen er maar een paar uit Zeeuws-Vlaanderen. „Bedrijven vragen toch vaak of de route langs hun terrein komt. Als dat niet het geval is, haakt een be hoorlijk aantal af', denkt Theo Schouwenaar. Hij wil echter niet klagen, want hoewel er geen loka le hoofdsponsors zijn, komt na tuurlijk een groot deel van de teams van havenschap Zeeland Seaports uit Zeeuws-Vlaanderen. „Het havenschap vaardigt 165 man af De Terneuzense ABN-bank komt ook met 150 fietsers en een Terneuzense verzekeraar en de ge meente Hulst sturen ook een team. Het is dus niet zo dat er geen deelnemers uit de zuidelijke contreien van de provincie ko men", nuanceert Schouwenaar. Van de grotere bedrijven uit de Ka naalzone is alleen Dow Benelux vertegenwoordigd. Toen de organi satie aanklopte, liet Dow weten het liefst een eigen team te sponso ren. Dat bleek geen probleem, om dat er interessse genoeg was onder de werknemers. Woordvoerder Mathhijs van Meerveld: „Eén me dewerker reed al eerder mee in een tocht van Ride for the Roses. Een ander had net teleurgesteld ge hoord dat hij zich niet meer indivi dueel kon inschrijven en was blij dat hij bij het team kon aanslui ten." De tien mannen van Dow - fietsende dames zitten er niet bij - zijn liefhebbers van het wielrijden. „Maar ze hebben ook allemaal wat met het goede doel. Voor de mees ten van het team is de bestrijding van de ziekte kanker een extra drijfveer om mee te doen aan de Ride", betoogt Van Meerveld. Hoewel de bedrijven niet in de rij stonden, vaardigt Zeeuws-Vlaande ren dertien teams af „Families, toerclubs, cafégezelschappen. Van alles wat. Er doen ook nog vijftien 'losse' Zeeuws-Vlamingen mee aan de honderd kilometer, 75 aan de vijftig kilometer en 32 aan de 25 kilometer, weet 'parkeerbeheerder' Carl Lucassen, die hoopt dat eenie der - van welke richting hij ook komt - de verwijzingen naar de achtduizend parkeerplaatsen in en om Goes opvolgt. O Kijk voor eerdere afleveringen en meer nieuws op www.pzc.nl/ridefortheroses

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29