gevaar ze verkeren' Museum Ramp biedt korting No limit XXL, beter en langer dan seks Cursus behendigheid scootmobiel -C2J3JJ Vooral Europese landen nemen deel bootvis WK mmm 1 Lj beetje bijklussen deze zomer? F m Initiatief is reactie op onduidelijkheden rond rechten kortingspas. Middelburgse jury vindt No Limit XXL beste vermaakattractie. W PZC Woensdag 6 augustus 2008 [23 Bied je diensten aan in een rubrieksadvertentie in deze krant! Bel: 0900-OPGEVEN of plaats zelf via www.kleintjesmarkt.ni me het Oostgat, durft woordvoer der Ed Kraszewski van het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) in Driebergen niet te zeggen. „Die afweging moeten ze daar maken. Ze kunnen het Oostgat in surveil lances meenemen. Maar ik ver moed dat het ondoenlijk zal zijn om een paar uur per dag in het Oostgat aanwezig te zijn. Daarvoor is het bewakingsgebied te groot." Een Vlaamse loods, die anoniem wil blijven, zou dat in de zomer maanden juli en augustus toch graag zien en volgens hem hebben de Vlaamse loodsen daarom ook wel eens verzocht via gezamenlijk overleg. Ook Siewe zou de aanwe zigheid van de waterpolitie op prijs stellen. „Al hebben wij er als Nederlandse loodsen nooit echt om gevraagd." De waterpolitie heeft het signaal in ieder geval nooit opgevangen, bevestigt Kras zewski. „Maar als ze dat willen en hun zorgen willen delen, dan gaan wij natuurlijk met ze praten." Rijkswaterstaat Zeeland houdt via het Schelde Coördinatie Centrum nauwgezet in de gaten wie waar op de Westerschelde vaart en of dat goed gaat. Mochten gevaarlijke situaties dreigen in het Oostgat, dan gaan direct waarschuwingen uit naar de kapiteins van de betref fende schepen of desnoods de strandwachten als een schip een grote golf kan veroorzaken die ge vaarlijk kan zijn voor zwemmers, zegt woordvoerder Edwin de Feij- ter. „Maar zoals altijd geldt: goed zeemanschap staat voorop." OOSTKAPELLE - Mensen met een scootmobiel kunnen op 14 augus tus op cursus in Oostkapelle. Daar leren ze om hun voertuig op een veilige manier te gebruiken. De cursus wordt gegeven door de Stichting Welzijn Veere, Thuiszorg centrum Zeeland, Veilig Verkeer Nederland en Sport Zeeland. De deelnemers krijgen uitleg over verkeersregels en ze kunnen oefe nen, ook met in- en uitrijden van een taxi. Bovendien doen de cursis ten bewegings- en evenwichtsoefe ningen. De cursus duurt de hele dag. Opgeven kan tot acht augus tus per telefoon: 0118-583687 of e-mail: h.vanos@welzijnveere.nl. COUJNSPLAAT - Zeker veertien lan den doen mee aan het WK Boot- vissen, dat van 24 tot en met 31 ok tober in Colijnsplaat wordt gehou den. Mogelijk sluiten zich nog twee in ternationale teams bij het toernooi aan. De landen Nederland, Duits land, België, Frankrijk, Wales, Kroatië, Ierland, Engeland, Portu gal, Slovenië, Italië, Spanje, Luxem burg en San Marino hebben zich definitief ingeschreven. Ondanks de lage opkomst is Sjoerd Boomsma van Sportvisserij Nederland is dik tevreden. Helaas is er voor eventuele belangstellen den weinig van de waterkant te zien. Q Wk bootvissen, Colijnsplaat, 24 t/m 31 oktober. Ook vindt op 25+26 okt. de beurs Zeehengelsport Totaal plaats, www.sportvisserijnederland.nl en www.zeehengelsporttotaal.nl Loodgieters Installatietechniek BV' Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118-479422 rmoens@zeelandnet.nl De No Limit XXL zwaait over de hoofden van kermisbezoekers op de Markt in Middelburg. foto Lex de Meester door Emile Calon MIDDELBURG - Wat Jolanda, Win nie en Margo betreft kreeg No Li mit XXL gisteren terecht de prijs van de beste vermaakattractie van de Middelburgse kermis. De drie vriendinnen vonden haar met voorsprong de leukste van de ker mis. Na aantal rondjes in die reus achtige propeller giechelde Jolanda dat een ritje daarin beter is dan seks. „En het duurt ook langer", vulde haar vriendin Margo aan waarna de drie zeventienjarige meiden het uitproestten van het la chen. Wethouder Hannie Kool had kort daarvoor No Limit uitgeroepen toe de beste vermaakattractie. Het suikerspinnenkraam tot de lekker ste attractie, Cartoonworld (grij- pertjes) is volgens de jury de beste behendigheidsattractie en Jungle Adventure (jeepjes) de beste kin derattractie. Tal van exploitanten waren aanwe zig bij de prijsuitreiking waarbij ze lieten weten tot dat moment rede lijk tevreden te zijn over het ver loop van de Middelburgse kermis. Wel stelden ze stuk voor stuk dat de gouden tijd voorbij is. Ze mer ken goed dat de consument wat voorzichtiger is met het uitgeven. Mensen kijken nu langer en kopen minder, vatte Jan Verwijk (Skeeball) het gedrag van de consu menten samen. „Kochten ze een paar jaar geleden nog vijf kaartjes, nu vinden ze drie genoeg." Maar volgens hem draait hij in Middel burg nog steeds een goede kermis. Zijn achterneef Bob Verwijk (Jack pot) kon zich wel in die woorden vinden. Hij vertelde dat ouders Kermisexploitanten merken dat de consumenten wat minder geld uitgeven met kleine kinderen nog steeds zijn beste klanten zijn. Als kinde ren hun zinnen op een van zijn ca deaus hebben gezet, dan gaan de ouders ervoor, zo weet hij. Exploitant Gijs de Haan (schiet tent) toonde zich ook tevreden over de Middelburgse kermis. En wat hem betreft lopen er heel wat goede schutters rond in de Zeeuw se hoofdstad. Hij is hier gemiddeld wat meer prijzen kwijt dan elders. Alle exploitanten boften op het weer. Niet te warm, niet te veel re gen. „Ideaal kermisweer", aldus Jan Verwijk. Beter dan vorig jaar, toen was het veel te warm. „Vrou wen bloot, handel dood", decla meerde De Haan vervolgens een oude kermiswijsheid. Bert Tol van No Limit XXL was te vreden met de Middelburgse prijs. Ook voorgaande jaren werd zijn at tractie door de jury geroemd. En de klanten, als ze eenmaal een rit je gemaakt hebben, komen vol gens hem bijna altijd terug. door Martijn de Koning OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum geeft inwoners van het ei land vijftig cent korting op de toe gangsprijs op vertoon van hun Schouwen-Duivelandpas. Het mu- seum hoopt daarmee iets terug te doen voor mensen die denken dat ze met die pas gratis naar binnen mogen. Aan kassa's van musea is onduide lijkheid ontstaan doordat toeristen met de pas wel gratis toegang heb ben en inwoners niet. „Sommige mensen maken er geen punt van en betalen gewoon", zegt voorzit ter Jaap Schoof. „Maar er zijn ook al mensen omgekeerd." Het museum kan het kleine beetje minder inkomsten wel hebben, want het zag het bezoekersaantal opnieuw stijgen. Dit seizoen pas seerden al 17.500 mensen de kassa; 3000 méér dan vorig jaar. Volgens Schoof is de stijging te danken aan de grotere naamsbekendheid van het museum. Bovendien probeert het bestuur steeds met nieuwe din gen te komen. Zo organiseert het museum zaterdag voor het eerst een wandelmarathon. De ruim 42 kilometer lange route is onderdeel van de vierde editie 'Krekenwan deltochten', die het museum jaar lijks houdt. Dit jaar zijn er routes van 7, 15, 25 en 42 kilometer. In schrijven kan vanaf 8 uur (mara thon) of 9 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25