Zeeland Fietssluis tegen sluipverkeer Eeuwige roem te behalen met skaten Auto's botsen bij keerpoging WALCHEREN 27 Provincie houdt extra maatregelen achter de hand tegen sluipverkeer. Therapeutisch AAGTEKERKE - Het dorpsplein van Aagtekerke leek gisteren wel een fietsenstalling. Het rustieke pleintje was één van de elf stempelplaatsen van de jaarlijkse dorpentocht van Terre des Hommes over Walcheren. En zoals altijd was het ook dit jaar weer erg druk: bij stempelaar David de Leeuw stonden de fietsers in de rij. „Dat gaat zo de hele dag door", vertelde hij. „De eersten ko men 's ochtends om tien voor negen en de laatsten komen als je om zeven uur 's avonds je spullen staat op te ruimen." Het thema van de tocht was dit jaar 'religieus erfgoed'. De op brengst van de verkochte routeboekjes gaat naar het hospitaal schip Shapla dat in Bangladesh vaart. foto Ruben Oreel Woensdag 6 augustus 2008 Plan voor Zilte Floriade in Zeeland Tip? redwalch@pzc.nl No limit XXL, beter en langer dan seks door Emile Calon KOUDEKERKE - Als veel sluipver keer vanaf eind deze maand de omleidingsroutes rondom Koude- kerke negeert, brengt de provincie in de Groenweg een extra fiets sluis aan. Ook gaat de politie dan extra optreden, aldus projectleider Anton de Hond van de provincie. Vanaf 27 augustus tot en met me dio november wordt er gewerkt aan het wegvak Middelburg-Kou- dekerke. De weg zelf wordt ver nieuwd en ernaast komt een paral lelroute voor de fietsers. Daarnaast worden daar tal van kabels en lei dingen vernieuwd. De provincie laat tijdens de werkzaamheden de weg Middelburg-Koudekerke in z'n geheel afsluiten. Al het verkeer wordt tijdens die periode omge leid. Zo moet het doorgaand auto verkeer via Vlissingen rijden en de automobilisten die richting Zoute- lande willen, kunnen via Grijpsker- ke hun bestemming bereiken. Fiet sers worden omgeleid via de Breeweg en de Groeneweg. In de Breeweg komt een fietssluis om te voorkomen dat automobilisten via die weg de officiële omleidingrou te negeren. Ook worden voor die weg en de Groeneweg nieuwe snel heidslimieten van maximaal dertig kilometer per uur ingesteld. Op die manier probeert de provincie te voorkomen dat die wegen als sluiproutes worden gebruikt. Voorzitter John Muller van de Dorpsraad Koudekerke is blij dat de provincie het sluipverkeer pro beert tegen te gaan. Met name het aanleggen van fietsluizen juicht hij toe, omdat door die maatregelen de veiligheid van de fietsers wordt bevorderd. Per dag nemen zo'n ne- Als alles meezit verwacht project leider Anton de Hond dat de werkzaamheden aan de weg Mid delburg-Koudekerke op 25 okto ber zijn afgerond. genduizend auto's en tweedui zend (brom)fietsers die route. Tijdens de oogstperiode kunnen belanghebbenden zoals landbou wers en loonwerkers een sleutel krijgen om de fietssluis op de Breeweg te passeren. De wonin gen en de bedrijven langs de weg Koudekerke-Middelburg blijven ge durende de werkzaamheden be reikbaar. Busmaatschappij Con- nexxion past de dienstregeling en de busverbindingen aan. Als alles meezit verwacht De Hond dat de werkzaamheden op 25 oktober zijn afgerond. Voor de zekerheid houdt hij er echter reke ning mee dat het werk drie weken langer kan duren. door Emile Calon VLISSINGEN - Vlissingers en andere skateliefhebbers kunnen vanavond eeuwige roem vergaren door de eerste Le Tour da Flush te winnen. De Vlissingse stichting Palladium houdt deze skate-activiteit voor de eerste maal. De tour voert dwars door de binnenstad, vanaf de Bad huisstraat via de Walstraat en de Zeilmarkt naar het Arsenaalplein om via diezelfde route terug te ke ren naar het Stadhuisplein. Vol gens organisator Alain Vierhoud gaat het om een route van in to taal zo'n twee kilometer. Er kan gestart worden in drie leef tijdsgroepen; acht tot en met twaalf jaar, dertien tot en met zes tien jaar en de ouderen. Maar als bijvoorbeeld een veertienjarige denkt dat hij sneller is dan alle se nioren mag hij of zij van Vierhoud ook in de laatste categorie van start gaan. En wat hem betreft gaat het niet alleen om deelne mers die zich voortbewegen op skeelers of skates. Skateboarders mogen van hem ook van start gaan net als mensen die denken met hun step of in hun rolstoel kans te maken op de eeuwige roem en de bekers die Palladium beschikbaar stelt voor de verschil lende winnaars. Inschrijven voor de wedstrijden kan vanaf 19.00 uur op het Stad huisplein. Op dat plein is ook van alles te doen. Onder andere skate- demonstraties. De Vlissingse band El Combo zorgt die hele avond voor de muzikale omlijsting. De wedstrijden zelf beginnen om 20.00 uur. Eerst starten de jongste deelnemers om te voorkomen dat zij van de sokken worden gereden door de ouderen. Rond 22.00 uur worden de prijzen uitgedeeld. Deelname is gratis en op vertoon van een geldig legitimatiebewijs is het mogelijk om skates en bescher mers te lenen. MIDDELBURG - 1\vee personenauto's botsten gisterenmiddag op de Nieu we Vlissingseweg tegen elkaar. Toen een 21-jarige man uit Ridderkerk probeerde te keren zag hij de auto van een 49-jarige Vlissingse over het hoofd. De vrouw is overgebracht naar het ziekenhuis evenals een 17-ja- rige Rotterdamse die bij de man uit Ridderkerk in de auto zat. Er bleek geen sprake van letsel te zijn. Tip? redactie@pzc.nl Die collega op dat Goese kan toor staat bekend als iemand met hart voor de zaak. Hij is er vaak als eerste en gaat niet zel den als laatste weg. Werkweken van vijftig uur of meer zijn eer der regel dan uitzondering. Toen hij onlangs dan toch vier weken vakantie opnam, werd er al aan getwijfeld of hij dat wel zou vol houden. En ja hoor: koud enkele dagen later kwamen de eerste mailtjes al weer binnen. 'Ter in formatie', was vaak het onder werp. Zo maar van de ene op de andere dag stoppen is ook niet goed, bedachten zijn collega's. Ze overwegen nu om hem te vra gen elke dag een halfuurtje te ko men. Op therapeutische basis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23