Bedrijf controleert 'zieke' op vakantie Dunya is de Taskforce voor HET WEER: Geregeld zon -7) Politie vestigt hoop op nieuwe centrale die nepbellers kan traceren. Een ramp vlak voor de oogst VCC Groep werkt met rechercheurs in Turkije en Marokko. www.interieur-paauLue.nl Word ook abonnee! vU, 27' zie pagina Woensdag 6 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 184 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Misbruik 112 neemt toe door Arjen de Boer DEN HAAG - Het misbruik van de 112-alarmlijn is vorig jaar opnieuw gestegen. Ondanks een hardere aanpak van 'nepbellers', kregen de alarmcentrales 3,4 miljoen niet-se- rieuze telefoontjes. Dat zijn er hon derdduizend meer dan in 2006. Er waren 1,9 miljoen echte nood oproepen. Om de stortvloed aan valse telefoontjes te stoppen, wil de politie de mobiele telefoons van 'veelbellers' blokkeren. Negen van de tien meldingen worden met een gsm gedaan. Om het misbruik verder terug te dringen, begint in het najaar een campagne die is gericht op kinde ren en ouderen. „Jonge kinderen halen een geintje uit zonder te we ten dat ze iets fout doen. Ouderen zijn vaak onwetend of in de war", aldus een woordvoerster van het ministerie van Binnenlandse Za ken. De meeste last heeft 112 van jongeren tussen de tien en acht tien jaar. „Deze groep weet dat het niet mag en daarbij helpt voorlich ting weinig. Die jongeren moeten we opsporen." De politie heeft de hoop gevestigd op een nieuwe alarmcentrale in Driebergen, die eind dit jaar in ge bruik wordt genomen. Daarmee Ondanks een hardere aanpak van mensen die de alarmlijn 112 mis bruiken, hebben de alarmcentra les toch weer meer 'nepbellers' aan de lijn gehad. zijn nepbellers sneller en beter te traceren, vooral degenen die 112 bellen met een mobieltje waaruit de simkaart is gehaald. Normaal bellen met zo'n telefoon is niet mogelijk. De helft van alle 'mobie le' meldingen wordt gedaan met deze telefoons, waarvan het num mer voor de alarmcentrale niet is te achterhalen. De nieuwe centrale kan deze bellers wel opsporen. {Hé} pagina 3: commentaar V_y pagina 4/5: misbruik 112 lastig te bestrijden door Frank Balkenende KWADENDAMME - Net voor de oogst brandde gis teren de schuur van de Kwadendamse fruitteler Toon Steijn aan de Slabbekoornsedijk af. Koelcel len, fruitkisten en (sorteer-)machines gingen let terlijk in rook op. De schade loopt in de tonnen. „Het is een ramp", verzucht de eigenaar. Kort na half vijf stond plotseling de fruitschuur in lichterlaaie. Op dat moment waren er mensen in de loods aan het werk, maar zij wisten te vluch ten. Een exacte oorzaak is niet bekend, maar Steijn sluit niet uit dat er vonken bij laswerk zijn vrijgekomen. Brandweerploegen uit 's-Gravenpol- der, Baarland, Ovezande en Goes bestreden het vuur, maar zagen bij aankomst al dat de schuur niet meer te redden viel. Ze concentreerden zich op het nathouden van het belendende woonhuis en de boomgaard achter de loods. De brandweer was tot middernacht bezig met na blussen. Omdat een klein deel van het dak uit as- bestbeplating bestond, heeft de brandweer giste ren een meetploeg ingeschakeld. Volgens hoofd officier van dienst Robert Verhoeven is 'wel wat asbest vrijgekomen, maar niet zoveel dat er ge vaar is voor de volksgezondheid'. „In elk geval is er geen asbest aangetroffen bij woningen in de omgeving." foto Rolf de Feijter I Een filmpje van de brand is te zien op www.pzc.nl. UTRECHT - Nederlandse werkne mers van buitenlandse komaf die zich ziek melden tijdens hun va kantie in het buitenland kunnen in de nabije toekomst rekenen op een verzuimcontrole ter plekke. Het bedrijf VCC Groep bevestigde gisteren dat het in Turkije en Ma rokko een speciale controledienst met particuliere rechercheurs op zet. VCC Groep is één van de grootste verzuimbegeleiders van Nederland en werkt voor arbo- diensten, gemeenten, grote bedrij ven en re-integratiebedrijven. Vol gens directeur Paul Chaillet is er behoefte aan zulke controles, voor namelijk van laaggeschoolde werk nemers in onder meer de schoon maakbranche of aan de lopende band. „Het gebeurt dat mensen zich met valse doktersverklaringen ziek mel den en een doktersbriefje met een vliegverbod laten zien aan hun baas. Dat blijkt dan om diarree te gaan. Door verzuimcontroles ter plekke kun je misbruik voorko men", aldus Chaillet, die bena drukt dat hij niet wil stigmatise ren. VCC Groep praat over samenwer king met recherchebureau Schalke 8t Partners, dat ervaring heeft met dit soort controles. Volgens een woordvoerder van het recherche bureau wordt nu gedacht over het opzetten van een netwerk van con troleurs in de betreffende landen. VLISSINGEN - Stichting voor vrou wenwerk Dunya in Vlissingen heeft een telefoonnummer be schikbaar gesteld als nieuw, tijde lijk meldpunt voor slachtoffers van loverboys. Zij nemen het stok je over van het onlangs gestopte Zeeuws Meldpunt Slachtoffers Loverboys. Dunya wil niet wachten op de Taskforce Jeugd, die met provincie en gemeenten op basis van een no titie van Bureau Jeugdzorg op dit moment 'eigenaar' blijkt van de loverboys-problematiek, meldt di recteur Van den Brüle van Bureau Jeugdzorg Zeeland. ('^j pagina 2 en 3: Hij zei dat ik 7 moest helpen met de huur De opruiming bij Interieur Paauwe is begonnen met kortingen tot 50%. Bekijk nu de online-opruimingscollectie op: Zuidtueg 20- Zonnemaire 0111 401318 Controle op ziekteverzuim moet veel intensiever Oranje kan best zonder Van Nistelrooij NMH9HHHMMI80% 20% aantal reacties: 417 ENE! RDER Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 8; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 32 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1