Op de kermis Er zijn winnaars... ...en er zijn verliezers Ballen scoren in Zierikzee. Van links naar rechts: Vincent, Welal, Niek, Daniel, Hamid en Frans. De zomer is ook altijd het kermisseizoen. De afgelopen weken zijn veel marktpleinen in Zeeland volgebouwd met kermisattracties en ook de komende week zal de provincie nog bezocht worden door een aantal kermissen. Veel mensen voelen zich aangetrokken door de luide muziek, knipperlichten, suikerspinnen en gokmachines. De Zomerkrant ging de kermis op om te kijken wat men zoal had gewonnen. door Nathalie van de Zande Marieke Moeliker en Jochem van de Vrie bij de grijpauto- maat in Middelburg. Behalve de zwaai- en slinger- en kinderattracties zijn op de meeste kermissen de kansspelen ook al tijd goed vertegenwoordigd. Afhankelijk van per soonlijk talent en voorkeur kan men ervoor kiezen om prijzen proberen te winnen door ringen te gooien, eendjes te vissen of muntjes te schuiven. Een grote collectie knuffels en speelgoed staat ter be schikking als beloning voor het investeren van wat geld en moeite. En hoewel geluk een factor is, lijken sommige mensen een talent te hebben voor deze kansspelen. Een grote vriendengroep staat op de ker mis in Zierikzee bij de grijpmachine. Om de beurt storten ze zich op de besturingsknop pen van het automaat in een poging de grijper precies boven het doelwit te ma noeuvreren. Hun doel vandaag is om zo veel mogelijk van de kleine, paarse, glim mende voetballen te pakken te krijgen die in de een van de bakken ligt. Tot nu toe slagen ze hier behoorlijk in aange zien er al een stuk of zes van deze voet balletjes onderling rondstuiteren. En dat zonder al te veel moeite. Niek: „Ik denk dat we er nu een euro of tien inge gooid hebben, meer niet." Marieke Moeliker uit Middelburg en Jochem van de Vrie uit Veere hebben minder geluk bij de grijpma chine in Middelburg. Ze staan bij de bak met beer tjes die kleine hartjes vasthouden met de tekst 'I lo ve you'. Om de beurt wagen ze een poging aan de knoppen maar geen van beide slaagt erin om het beertje te pakken te krijgen. Bij de laatste euro lijkt het er nog even op dat ze toch nog succes gaan heb ben als een van de beertjes de lucht in gaat. Maar he laas, vlak voor de bak glipt de knuffel toch nog uit de klauwen van de grijper. Hierna geven ze voorlo pig maar even op, al vinden ze het wel jammer. „Het is zo'n schattig beertje", zegt Marieke. Gelukkig hebben ze er nog niet al te veel geld in gegooid. Jochem telt na: „We hebben vijf euro gewisseld en erin gegooid, en daarna nog eens twee euro." Sommige mensen presteren het om bij elke euro een knuffel te pakken te krijgen, anderen gooien er tientallen munten in zonder re sultaat. Het blijft natuurlijk een kansspel: er zijn winnaars en ver liezers. Kermis in Zeeland Middelburg, 1 tot en met 7 au gustus Zierikzee, 2 tot en met 7 augus tus Sint Annaland, 6 tot en met 9 augustus Colijnsplaat, 8 tot en met 9 au gustus Goes, 8 tot en met 14 augustus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16