Baatbelasting loopt spaak in Teraeuzen tieiaiia Patty en Helm Brouwer beste sjezenrijders in Westkapelle Sluis Proces-verbaal voor schipper die steiger ramde in Terneuzen VierensveciadzaaH 'lui: S ël 4 V KUIKENFILET m A RUNDERRIBLAPPEN 4.25 PAARDENBIEFSTUK kilo 3.75 SHOA RMA REEPJES kilo 2.75 Gemeente gaat in hoger beroep tegen uitspraak over terugbetaling. Opheffingsuitverkoop!! KILO WM 'SiAt?/ 'vÊÊmS- B PZC Dinsdag 5 augustus 2008 25 door Wout Bareman en Frank Balkenende TERNEUZEN - Vijf ondernemers in de Noordstraat in Terneuzen krij gen de baatbelasting terug, die ze hebben betaald voor het opknap pen van de promenade. Dat heeft de rechtbank in Middelburg be slist. Precies om dit soort juridisch getouwtrek te voorkomen, zag de gemeente Goes vorig jaar al af van de invoering van baatbelasting. De Terneuzense ondernemers maakten bezwaar omdat het, vol gens hen, enkel ging om een ver sneld uitgevoerde opknapbeurt, die de gemeente geen recht gaf daarvoor baatbelasting te heffen. De gemeente houdt vol - en deed dat ook voor rechtbank - dat er wel degelijk sprake was van een aanzienlijke verbetering van de voorzieningen. Een soortgelijke discussie leidde eerder tot rechtszaken tot voor de Hoge Raad van ondernemers in de binnenstad van Breda die, ge steund door de grootwinkelbedrij ven, op dezelfde gronden baatbe lasting weigerden te betalen. In die kwestie doet het Gerechtshof in Arnhem in september uit spraak. Valt die negatief uit voor Breda, dan heeft dat verstrekkende gevolgen voor alle Nederlandse ge meenten, die baatbelasting heb ben geheven of heffen. De gemeente Goes zag vorig jaar af van de invoering van baatbelas ting, hoewel daarover een akkoord was bereikt met de Ondernemers Organisatie Goes. Reden: het Ge rechtshof in Den Haag verwees het baatbelastingplan van de ge meente Breda naar de prullen mand. Breda is in cassatie gegaan bij de Hoge Raad en wacht nog steeds op dat arrest. Goes vond de invoering van baat belasting, gezien de juridische strijd die daarover woedt, te ris kant worden. Ze probeert nu de 4,75 miljoen euro die winkeliers en eigenaren van panden in het centrum zouden bijdragen aan de herinrichting van de binnenstad, via reclamebelasting binnen te sle pen. Overigens zal de invoering van de reclametaks niet zonder slag of stoot gaan. Grootwinkelbedrijven in het Goese koophart zijn tegen de nieuwe belasting en hebben aangekondigd de juridische strijd met de gemeente aan te gaan. BIGGEKERKE - De proef met de fietsoversteek bij Bigge- kerke werkt, zo constateert Wim Houmes van de pro vincie tevreden. Begin februari legde de provincie op de N288, bij het kruispunt met de Bergweg en de Koude- kerkseweg, een vaste middengeleider aan zodat fietsers daar veiliger kunnen oversteken. De weg is daar, aldus Houmes, nogal breed zodat er regelmatig gevaarlijke si tuaties ontstonden omdat fietsers de snelheid van het naderende verkeer verkeerd inschatten. Door de mid dengeleider hebben ze nu midden op die weg een veilig rustpunt en kunnen ze in twee etappes de N288 over steken. foto Ruben Oreel Op=Op Dorpsstraat 68, Heinkenszand Gewijzigde openingstijden maandag t/m vrijdag 9.00-12.00 13.00-18.00 zaterdag 9.00-16.00 geen koopavond. Er worden geen artikelen geruild!! door Wout Bareman TERNEUZEN - Tegen de schipper van de duwcombinatie, die zon dag rond het middaguur bij het af meren aan de Goese Kade achter de zeesluis van Terneuzen een stei ger ramde, is proces-verbaal opge maakt. De combinatie (de duw boot Willem Lourens en vier duw bakken) voer onderbemand. De waterpolitie schat de schade aan de zogenoemde kegelpal en de loopbrug van de steiger op 90.000 euro en de schade aan de duwbak, die tegen de steiger aanvoer en lek raakte op 285.000 euro. De 59-jarige schipper uit Steen- wijk had toestemming om twee duwbakken, geladen met rollen staal voor een bedrijf in Gent, tij delijk af te meren aan de Goese Ka de. Hij zou de andere twee bakken vervolgens afleveren in de Zeve- naarhaven. Tegenover de waterpo litie verklaarde hij dat het duwstel bij het uitvaren van de sluis ver moedelijk door de stroming is ge pakt en daardoor tegen de steiger is geduwd. Hij probeerde tever geefs een botsing te voorkomen door de motoren vol achteruit te laten draaien. Bergers van de Unie van Redding- en Sleepdienst en Multraship legden 'oilbooms' rond de duwbak omdat die hydraulie- kolie lekte. De bak is gelost door een kraan van Ovet en vervolgens naar een scheepswerf gebracht. door Marlies Lampert WESTKAPELLE - Vorig jaar werden ze nog derde met vijf gemiste rin gen, maar gisteravond waren Patty en haar vader Helm Brouwer niet te evenaren op het sjezenparcours in Westkapelle. Als enigen haal den ze een honderd procent score en staken zij alle honderd ringen. Diny Krijger en Krijn Faasse, die meerdere malen deze wedstrijd wonnen, misten in de zeventiende beurt onverwachts twee ringen en eindigden zodoende op een twee de plaats met achtennegentig rin gen. Met acht gemiste ringen won nen Natasja Jobse en Jan Maranus de derde beker. In Westkapelle is het traditie een boerenronde te verrijden waarbij de boer de ringen steekt en de vrouw het paard ment. Kees Janse, met dochter Marjolein aan de teu gels, stak als enige alle vier ringen en haalde daarmee deze prijs bin nen. Rinus en Machteld Moens wonnen de eerste prijs voor de ver siering, gevolgd door Lenie Janse en Adrie Davidse en als derde Mar- tine en Janwillem Minderhoud. Agenda. Dinsdag 5 augustus sje- zenrijden in Vlissingen, Bel- lamypark, 13-19 uur. Woensdag 6 augustus sjezenrijden in Oostka- pelle, Dorpsstraat, 16.30-21 uur. co Os o>y 500 gr. P-P- overige reclames zie in de winkels www.maros.nl GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames GOES-OOST Kamperfoeliestraat 85 TEL: 0113 - 220948

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65