grote familie Trein schept fietsster t&lanH Opgeruimd staat netjes! Renovatie voor seniorencomplex ■iliwl d 1 1 Weer ongeluk overweg Middelburg door fietsen tegen rijrichting in. Olympisch huttenbouwen Redders bij Ouddorp in actie voor windsurfers Jacht in problemen bij Zandkreeksluis BPZC Dinsdag 5 augustus 2008 23 MIDOELBURC - Opnieuw is op de spoorwegovergang bij de Schroe- weg in Middelburg een ongeluk ge beurd omdat iemand vanaf de ver keerde kant overstak. Een 47-jarige vrouw uit Oost-Souburg ontsnap te er gistermorgen op het nipper tje aan een botsing met een trein. De vrouw wilde rond tien voor ze ven de overgang bij de Oude Vlis- singseweg in Middelburg overste ken om richting de Schroebrug te fietsen. Volgens de politie had ze niet in de gaten dat de bellen rin kelden en dat de spoorbomen dicht gingen. De trein - die uit de richting Vlissingen kwam - maak te een noodstop en claxonneerde om te waarschuwen. De vrouw kon nog net achteruit stappen. De trein kwam wel in botsing met haar fiets. Die raakte beschadigd. Het treinverkeer is een tijdje ge stremd geweest. De overgang bij de Schroeweg heeft alleen spoorbomen aan de kant waar het verkeer vandaan hoort te komen. Voor fietsers geldt aan beide kanten van het spoor eenrichtingsverkeer. Aan de kant van de Oude Vlissingseweg en aan de kant van de Kanaalweg aan de overkant van de Schroeweg is geen beveiliging, ook niet met lich ten. Veel fietsers negeren het een richtingsverkeer omdat ze geen zin hebben om twee keer de Schroeweg over te moeten steken. Begin februari vorig jaar kwam op hetzelfde punt een vrouw om toen ze op de fiets het spoor over stak. Ook zij reed aan de verkeerde kant van de weg. Haar kind, dat achterop zat, bleef ongedeerd bij de aanrijding met de trein. Eind dit jaar wordt tweerichtings verkeer ingesteld. Dan is de extra brug voor voetgangers gereed en kunnen fietsers langs twee kanten over de Schroebrug rijden. Prorail plaatst dan ook extra spoorbomen. WEMELDINCE - Rommeldam, de grootste kinder vakantieweek op De Bevelanden is gisteren be gonnen in Wemeldinge. Een recordaantal van ruim 300 kinderen vermaakt zich daar de rest van de week met activiteiten over het thema Olympische Spelen. Voordat Rommeldam vrijdag wordt afgesloten moeten ze twee vragen oplos sen. De jongsten (groep 3, 4 of 5 van de basis school) zullen proberen het mysterie van de ver dwenen sporter op te lossen en de oudere kinde ren (groep 6,7,8) de vraag over de verdwenen Olympische kleuren. Dit gebeurt door huttenbou- wen, spelletjes,vossenjacht, zwemmen. Als de antwoorden gevonden zijn volgt een groot 'Olym pisch' kampvuur. foto Dirk-Jan Gjeltema www.arpas.sanidrome.nl iel inclusief spie jar vanaf g ms \unidror kJ Q-big badkamermeubel inclusief spiegelkast en kraan nu tijdelijk verkrijgbaar vanaf 875 - Arpu Mortiereboulevard 7, Middelburg, tel. (0118) 55 10 80 I** Opnieuw is in Middelburg een ongeluk gebeurd op de overweg bij de Schroeweg doordat het eenrichtingsverkeer voor fietsers werd genegeerd. THOLEN - Seniorencomplex De Ark aan de Kaaij in Tholen wordt in kleine stapjes gerenoveerd. De eer ste woningen en de centrale hal zijn dit najaar aan de beurt. Aanvankelijk was het plan om het gebouw eind vorig jaar in één keer grondig onder handen te nemen. „Dat geeft te veel overlast voor de bewoners", zegt Jaap Kloet van wo ningstichting Castria Wonen. „De huidige bewoners hebben aangege ven dat ze daar niet op zitten te wachten. We hebben daarom be sloten om de woningen een voor een aan te pakken; zodra er een ap partement vrijkomt, nemen we dat onder handen. Het is dus een meerjarenplan." De woningen krij gen een erker. „Dat geeft wat meer ruimte", aldus Kloet." OUDDORP - De reddingsbrigade in Ouddorp moest afgelopen week einde drie keer in actie komen om windsurfers uit de problemen te halen. Zaterdag kreeg een Duitse surfer aan de buitenzijde van de Brouwersdam materiaalpech en moest uit het water gevist worden. Zondag moesten twee Nederland se surfers gered worden. Een van hen kwam bij de Brouwersdam in de problemen, de tweede was door het wegvallen van de wind vast komen te zitten bij de zand plaat de Ooster op de Noordzee. Volgens Gerard van der Linde van de KNRM ging het om ervaren surfers. Eigenaar Jacqueline Koolhaas werd compleet verrast door de uitverkiezing van haar camping foto Ruben Oreel huurt ze de tipi aan campinggas- ten. De zomervakantie op De Bok- kesprong is vaak al vroeg in het voorjaar volgeboekt. Koolhaas houdt er niet van om al een jaar van te voren plaatsen vast te leg gen. „Mensen kunnen vanaf 1 ja nuari reserveren. Dat is vroeg ge noeg." Of die mystery guest van de Vekabo nog wel de kans krijgt om haar camping te beoordelen, betwijfelt Koolhaas. „Ik zou niet weten wanneer dat moet", lacht ze. „Ik zit tot eind augustus vol." VEERE - De Veerse reddingboot John Stegers is gistermiddag in ac tie gekomen na een alarmmelding over een zeiljacht dat water maak te bij de Zandkreeksluis. Aan boord van het jacht waren zeven personen, onder wie vijf kinderen. De schipper slaagde er echter in op eigen kracht aan wal te komen. Het jacht maakte snel water na ver lies van de schroefas. De schipper wist het gat te dichten en zag kans met een pomp het water uit zijn vaartuig te krijgen. Uiteindelijk is het zeiljacht naar de haven van Kortgene gesleept. De kinderen aan boord van het schip zijn met een politieboot aan wal gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63