Zeeland PZC Pontje naar Gorishoek uit de vaart 21 Drie arrestaties bij acties tegen hennepteelt Met Cultuurbus 50+ naar theater Motorjacht raakt stuurloos BEVELANDEN-THOLEN 33 27 Eigenaren weigeren nog langer aan te leggen in Thools haventje. Dorpje Opruimen asbest in Kamperland is behoorlijke klus Droom Van der Vaart komt uit met transfer naar Real Madrid Regels voor betreden platen Westerschelde in de maak Dinsdag 5 augustus 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het toeris tische veerpontje tussen Yerseke en Gorishoek is per direct uit de vaart genomen en keert deze zo mer niet meer terug. De eigenaren van het schip, de Adriana, weige ren nog langer aan te leggen in Go rishoek, nadat het vaartuig daar za terdag forse schade opliep. „Het gebeurde tijdens de afvaart van half elf', vertelt Mia Huissen. „We waren goed vertrokken, maar kwamen al snel niet verder. Twee duikers hebben toen de onderkant van het schip geïnspecteerd en za gen dat er illegaal vistuig in de mo tor terecht was gekomen. Toen ze dat wilden verwijderen, zagen ze dat er veel meer rotzooi zat." Het schip staat op de scheepswerf, waar deze week moet blijken hoe groot de schade is en hoe snel die hersteld kan worden. „Vrijdag heb ben we een bruiloft, maar het is de vraag of het schip dan weer in zetbaar is", zegt Huissen. „We zit ten behoorlijk in de rats." Ondertussen hebben de eigenaren van het schip besloten de veer dienst voor de rest van de zomer op te schorten. Ze willen de haven van Gorishoek niet meer in, om dat ze bang zijn daar opnieuw schade op te lopen. „Hoewel de gemeente er in april heeft gebaggerd, ligt er nog ontzet tend veel rommel", zegt Huissen. Zij en haar echtgenoot halen hun inkomsten vooral uit de rondvaar- |"W De eigenaren van het schip Adriana willen niet langer aanmeren in Gorishoek. Daarmee is de veerdienst tussen die plaats en Yerseke opgeheven. ten, die ze met de Adriana vanuit Yerseke organiseren. De veerdienst tussen Yerseke en Gorishoek doen ze er in feite bij. „Eigenlijk is hij nauwelijks rendabel", zegt Huis sen. „Je begrijpt dus dat we de toe komst van ons bedrijf daar niet voor op het spel gaan zetten. De schade is nu waarschijnlijk al vele malen groter dan de opbrengst van de kaartjes in de afgelopen vijf weken." Huissen sluit niet uit dat het pon tje volgend jaar terugkeert, maar dan moet er wel iets gebeuren in de haven van Gorishoek. „Wij ver wijten de gemeente Tholen overi gens helemaal niets, hoor", bena drukt ze. „Die heeft gedaan wat fi nancieel mogelijk was." De gemeente trok enkele tiendui zenden euro's uit om nog eens te baggeren bij Gorishoek. Er zijn ook extra palen neergezet, die als invaarfüik dienen. „Ik ben verrast door de nieuwe problemen die de schipper ondervindt", zegt wet houder Eric Goossen. „We moeten zijn keuze respecteren, maar het is natuurlijk ontzettend jammer dat de veerdienst nu verdwijnt." Goos sen wil best bekijken of er nog op lossingen zijn. „Maar de schippers liggen niet voor het oprapen." EEDE - De politie heeft de afgelo pen dagen in zowel Eede als Sint- Maartensdijk hennepkwekerijen opgerold. Daarbij zijn in totaal drie aanhoudingen verricht. In een bungalow aan de Hazewege- ling in Eede ontdekt de politie gis termorgen een professionele hen nepkwekerij. Op de zolder van het pand groeiden ongeveer duizend planten. Tijdens de inval is een 49-jarige Amsterdammer gearresteerd. De man is meegenomen naar het bu reau en zat gisteren nog vast. Mogelijk worden er lopende het onderzoek meer aanhoudingen worden verricht, zo meldde de po litie De planten en de aangetrof fen apparatuur zijn direct na de ontdekking vernietigd In een woning in Sint-Maartens dijk zijn zaterdag 325 planten in be slag genomen en vernietigd. Dat geldt ook voor de kweekappara- tuur. De politie hield verband met deze zaak een 50-jarige man uit de ge meente Tholen aan en een 48-jari- ge vrouw uit Weesp. De vrouw werd na verhoor vrijgelaten. De man werd in bewaring gesteld. KAMPERLAND - In Kamperland is gisteren begon nen met het opruimen van de asbest die vorige week woensdag vrijkwam bij een brand in een bo- tenstalling aan het Molenpad. Medewerkers van het gespecialiseerde bedrijf Grovom BV uit Hoofd dorp rapen de stukken asbest op, die afkomstig zijn van het dak van de loods. Voor kleinere deel tjes wordt een soort stofzuigertje gebruikt. „Het is een behoorlijke klus, want het ligt over een be hoorlijke oppervlakte verspreid", zegt Piet van Groningen van Grovom. Hij verwacht dat het op ruimen een week of drie zal duren. Het terrein is hermetisch afgesloten. De loodsen, die forse scha de hebben opgelopen, zullen worden gesloopt. foto Dirk-Jan Gjeltema door Lilian Dominicus KAPELLE - In navolging van de suc cesvolle Movietours voor jongeren in Borsele, Noord-Beveland en Rei- merswaal, heeft Kapelle iets nieuws bedacht voor de ouderen uit de gemeente: de Cultuurbus 50+. Ouderen die van cultuur en thea ter houden, maar alleenstaand of slecht ter been zijn of het niet zien zitten zelf auto te rijden naar een voorstelling, kunnen een plaatsje reserveren in de bus van de Stich ting Welzijn en Zorgverlening aan Ouderen, Anbo, PCOB en de se niorenraad. Voor het komende theaterseizoen staan er twee uitjes op het pro gramma: op woensdag 19 novem ber het cabaretprogramma Zo van Brigitte Kaandorp en op donder dag 15 januari de musical Op Hoop van Zegen. Opstapplaatsen zijn dorpscentrum De Wemel in Wemeldinge, zorg centrum Cederhof in Kapelle en de bushalte bij de kerk in Schore. In Reimerswaal, Borsele en Noord-Beveland konden jongeren al tegen een kleine vergoeding met de bus naar de bioscoop Cinecity in Vlissingen. De Movietours zitten meestal goed vol. Q Cultuurbus 50+, aanmelden voor de voorstelling van Brigitte Kaandorp kan tot 1 september, voor Op Hoop van Zegen tot 3 november. Informa tie via tel.nr.: 0113-343474. SEROOSKERKE (S) - Een Belgisch motorjacht is in de nacht van zon dag op maandag in de problemen geraakt in een drukbevaren ge bied. Het schip, dat met drie personen aan boord onderweg was naar Co- lijnsplaat, kreeg op de Noordzee motor- en stuurproblemen, terwijl vlakbij zeeschepen langsvoeren. Een boot van KNRM-Station Noordland heeft het vaartuig mee genomen naar de binnenzijde van de Roompotsluis. Tip? redactie@pzc.nl Niet dat ze geen internet hebben, op dat Walcherse dorp, maar dat ene gezin had er gewoon zo lang mogelijk mee gewacht. En nu de kinderen wat groter zijn, konden ze er eigenlijk echt niet meer omheen. Vorige week was het zover: de verbinding was tot stand ge bracht. De twee voetbalgekke zoontjes konden niet wachten tot ze achter de computer konden. Natuurlijk bezochten ze meteen de website van hun favoriete club. Vervolgens ging de jongste op zoek naar ander voetbalinfor matie. „Hé", klonk het even later over de trap naar beneden. „Wist je trouwens dat Manches ter ook een dorpje is?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61