Bokkesprong is beste van Zeeland Zeeland Pontje van Yerseke naar Gorishoek uit de vaart genomen Veiliger fietsen dankzij middengeleider N288 Zatte Duitser Dieren zijn belangrijk op minicamping in Vrouwenpolder. Eigenaren weigeren nog langer aan te leggen in Thools haventje. Politie ontruimt hennepkwekerij Vierde editie Vlissingse duin- en strandtochten Dronken vrouw rijdt tegen verkeerslicht Politie vindt duizend wietplanten in Eede Opruimen asbest in Kamperland begonnen Tonnen schade na rammen van steiger S PZC Dinsdag 5 augustus 2008 25 Jacqueline Koolhaas op haar minicamping De Bokkesprong in Vrouwenpolder. De camping is door de Vereniging van Kampeerboeren verkozen tot beste van Zeeland. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder VROUWENPOLDER - Achter het gro te veld is de paardenwei. „Die twee paarden daar, die zijn hier met vakantie", wijst Jacqueline Koolhaas. „Die mensen hebben een stacaravan gehuurd en nemen hun paarden mee." Dieren zijn be langrijk op minicamping De Bok kesprong. Bij de ingang liggen twee geiten in de zon, een hang oorkonijn doet iets verderop een middagdutje, bij de paarden in de wei staan twee Zeeuwse melkscha- pen. Gasten mogen hun eigen hond meenemen. Koolhaas was compleet verrast toen ze hoorde dat haar camping door de Vereniging van Kampeer boeren (VeKabo) is uitgekozen als beste van Zeeland. Die uitverkie zing heeft ze te danken aan tevre den klanten die een formulier heb ben ingevuld. Als de mystery guest van de Vekabo net zo onder de in druk is als de gasten, maakt ze kans om de beste van Nederland te worden. Dat wordt in oktober bekend gemaakt op de Kampeer en caravanbeurs in Utrecht. Ze trekt speciaal publiek, vindt ze. „Mensen die van de natuur hou den, mensen die milieubewust zijn. Het zijn ook allemaal sociale types. De tenten en caravans staan hier in een kringtje, iedereen maakt contact. Omdat ik maar één keer in de week een wissel heb, op zaterdag, is het hier tegen de tijd dat het woensdag is één grote fami- door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het toeris tische veerpontje tussen Yerseke en Gorishoek is per direct uit de vaart genomen en keert deze zo mer niet meer terug. De eigenaren van het schip, de Adriana, weige ren nog langer aan te leggen in Go rishoek, nadat het vaartuig daar za terdag forse schade opliep. „Het gebeurde tijdens de afvaart van half elf', vertelt Mia Huissen. „We waren goed vertrokken, maar kwamen al snel niet verder. Twee duikers hebben toen de onderkant van het schip geïnspecteerd en za gen dat er illegaal vistuig in de mo tor terecht was gekomen. Toen ze BICCEKERKE - De proef met de fiets- oversteek bij Biggekerke werkt, zo constateert een tevreden Wim Houmes van de provincie. Begin februari legde de provincie op de N288, bij het kruispunt met de Bergweg en de Koudekerkse- weg, een vaste middengeleider aan lie." Het merendeel van de gasten heeft aanvankelijk niets met paar den, vertelt Koolhaas. „Maar er zijn ook gezinnen die speciaal naar De Bokkesprong komen om dat hier zoveel dieren zijn, men sen die zeifin de stad wonen. Kin deren mogen meehelpen met de verzorging van de dieren. Op dins dagmorgen mogen ze een rondje rijden op de campingpony." „Soms komen er kinderen die echt bang van dieren zijn. Die pro beer ik van hun angst af te helpen. Vaak zijn ze helemaal gek van paar den tegen de tijd dat ze hier weg gaan. Dan komen ze het jaar erop, en dan vertellen ze dat ze op paard rijles zitten. Dat heb ik al zo vaak meegemaakt, ze raken hier besmet met het paardenvirus." Vanaf dit najaar breidt Koolhaas haar activiteiten uit met work shops. Djembé en Afrikaanse dans bijvoorbeeld, ofTai Chi, of intuïtie- Tegen de tijd dat het woensdag is, is het hier één grote familie' ve communicatie met dieren. Die workshops worden gehouden in een tipi, een traditionele Indiaanse tent. Tijdens het zomerseizoen ver huurt ze de tipi aan campinggas- ten. „Met een kleintje ernaast voor de kinderen." De zomervakantie op De Bokke sprong is vaak al vroeg in het voor jaar volgeboekt. Koolhaas houdt er niet van om al een jaar van tevo ren plaatsen vast te leggen. „Een jaar duurt zo lang, mensen kun dat wilden verwijderen, zagen ze dat er veel meer rotzooi zat." Het schip staat op de scheepswerf, waar deze week moet blijken hoe groot de schade is en hoe snel die hersteld kan worden. De eigenaren van het schip heb ben besloten de veerdienst voor de rest van de zomer op te schor ten. Ze willen de haven van Goris hoek niet meer in, omdat ze bang zijn daar opnieuw schade op te lo pen. „Ondanks het feit dat de ge meente er in april heeft gebaggerd, ligt er nog ontzettend veel rom mel", zegt Huissen. Zij en haar echtgenoot halen hun inkomsten vooral uit de rondvaarten, die ze vanuit Yerseke organiseren. Huissen sluit niet uit dat het pon tje terugkeert, maar dan moet er wel iets gebeuren in de haven van Gorishoek, zegt ze. zodat fietsers daar veiliger kunnen oversteken. De weg is daar, aldus Houmes, nogal breed zodat er re gelmatig gevaarlijke situaties ont stonden omdat fietsers de snel heid van het naderende verkeer verkeerd inschatten. Door de mid dengeleider hebben ze nu midden nen vanaf 1 januari reserveren. Dat is vroeg genoeg." Of die mystery guest van de Veka bo nog wel de kans krijgt om haar SINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft zaterdag een hennepkweke rij opgerold in een woning in Sint-Maartensdijk. Er zijn 325 plan ten in beslag genomen en vernie tigd. Dat geldt ook voor de kweek- apparatuur. De politie hield een 50-jarige man uit de gemeente Tholen en een 48-jarige vrouw uit Weesp aan. Die laatste mocht na het afleggen van een verklaring naar huis. De man zit nog vast. VLISSINGEN - De vierde duin- en strandtocht van wandelsportvere niging De Vrolijke Tippelaars wordt niet gelopen op maandag 18 augustus, maar op zaterdag 16 au gustus. De start is bij de Kanovij ver aan de Burgemeester Van Woelderenlaan in Vlissingen. Het zijn tochten van vijf tot dertig kilo meter. De start is tussen 9.00 en 11.00 uur voor de langste tochten en tot 12.00 uur voor de korte. op die weg een veilig rustpunt en kunnen in twee etappes de N288 oversteken. Houmes verwacht dat het dagelijks provinciebestuur in de nabije toekomst bepaalt dat de middengeleider aldaar kan blijven liggen. Zo ver hij weet hebben zich daar sinds de aanleg van dat camping te beoordelen, betwijfelt Koolhaas. „Ik zou niet weten wan neer dat moet", lacht ze. „Ik zit tot eind augustus vol." VLISSINGEN - Een 66-jarige vrouw uit Vlissingen is zondagavond net na elf uur tegen een verkeerslicht op de kruising tussen de Koude- kerkseweg en de Badhuisstraat in Vlissingen gereden. Uit een blaastest bleek dat ze te veel gedronken had. Het verkeers licht raakte beschadigd, de vrouw was licht gewond. De Vlissingse heeft haar rijbewijs moeten inleve ren. EEDE - De politie heeft gisteroch tend een hennepkwekerij opge rold in een woning aan de Hazewe- geling in het Zeeuws-Vlaamse Ee de. Op zolder troffen agenten dui zend planten aan. Een 49-jarige Amsterdammer werd ter plaatse aangehouden. Hij is in de cel gestopt. De politie on derzoekt de zaak en verwacht dat er nog meer aanhoudingen vol gen. 'rustpunt' geen ongevallen voorge daan. Zo'n middengeleider is vol gens de ambtenaar niet altijd het middel bij uitstek om de veiligheid van fietsers te bevorderen. „Want zo'n voorziening moet wel kun nen." Op sommige plaatsen is het technisch niet mogelijk. De Bokkesprong bestaat dertien jaar. Eerder had Jacqueline Kool haas een geiten- en schapenkaas makerij. KAMPERLAND - In Kamperland is Grovom BV uit Hoofddorp giste ren begonnen met het opruimen van de asbest die vorige week woensdag vrijkwam bij de brand in een botenstalling aan het Mo lenpad. Piet van Groningen van Grovom verwacht dat het karwei een week of drie gaat duren. Het terrein is hermetisch afgesloten. De loodsen, die forse schade heb ben opgelopen, worden gesloopt. TERNEUZEN - De botsing afgelopen zondag van een duwcombinatie met een steiger aan de Goese Kade bij Terneuzen heeft veel schade op geleverd. De waterpolitie schat de kosten voor reparatie van de ge ramde steiger op ongeveer 90.000 euro. De duwbak, die lek raakte, kan voor 285.000 euro weer ge maakt worden. Tegen de 59-jarige schipper is proces-verbaal opge maakt. BRESKENS - Een 43-jarige Duitser uit Kaarst is zondagavond om half twaalf op het Oranjeplein in Bres- kens betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. Hij had tweeënhalf keer te veel ge dronken. De Duitser kreeg een boete van 750 euro en rijverbod van zes uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57