Zeeland je alleen met vogels en bootjes t"—*—""»" CDA-fractie pleit voor meer vrijheid campings Het kompas is een vriend Opgeruimd staat netjes! Reddingsbrigade Ouddorp tot drie keer toe in actie voor surfers •11 1 1 Motorjacht stuurloos Renovatie voor seniorencomplex Coverband Loos speelt Nederlandstalige hits Man aangehouden wegens grijpen in kruis S PZC Dinsdag 5 augustus 2008 23 C "7 BURCHSLUis - Een Belgisch motor jacht is in de nacht van zondag op maandag in het drukke vaargebied bij de boei Noord Hinder in de problemen geraakt. Het schip, dat met drie personen aan boord on derweg was van Engeland naar Co- lijnsplaat, kreeg motor- en stuur- problemen. Met rode vuurpijlen werd alarm geslagen, terwijl in de buurt grote zeeschepen langsvoe- ren. Een reddingsboot van KN- RM-Station Noordland heeft het schip meegenomen naar de bin nenzijde van de Roompotsluis. THOLEN - Seniorencomplex De Ark aan de Kaaij in Tholen wordt in kleine stapjes gerenoveerd. De eer ste woningen en de centrale hal zijn dit najaar aan de beurt. Aan vankelijk was het plan om het ge bouw eind vorig jaar in één keer grondig onder handen te nemen. „Dat geeft te veel overlast voor de bewoners", zegt ]aap Kloet van wo ningstichting Castria Wonen. De woningen worden ook ruimer. OUDDORP - De coverband Loos, be kend van Vrienden van Amstel Li ve, treedt zaterdag om 21.00 uur op in de Dorpstienden in Oud dorp. De band speelt de allergrootste hits uit de Nederlandstalige popge schiedenis. Kaarten kosten in de voorverkoop 7,50 euro en zijn on der meer te koop bij de VW Oud dorp aan Zee. Op de avond zelf kosten kaarten aan de deur tien eu ro. TERNEUZEN - Een 66-jarige Terneu- zenaar is gisterochtend in zijn woonplaats aangehouden wegens schennispleging. De man liep in een supermarkt aan de Alvarezlaan klanten achter na en greep zich daarbij verschil lende keren in het kruis. Personeel van de winkel waar schuwde de politie, die ter plekke kwam en de Terneuzenaar mee nam. De man is in verzekering ge steld. Totale rust langs de Ooster- scheldedijk tussen Ooster- land en Bruinisse. Wie er wandelt, komt volledig tot zichzelf. Totdat... er opeens twee watermonsters de dijk over steken! De argeloze wandelaar schrikt zich een ongeluk. De monsters knikken eens vrien delijk en blijken volledig uitgerus te duikers te zijn, op zoek naar een geschikte plek om te water te gaan. Ze stellen zich voor als Huib en Werner uit België. De mannen zijn bepaald niet de enige Vlaamse duikers die naar Schouwen-Duiveland reizen voor een onderwaterduik. „Het is uniek hier", verklaart Huib geestdriftig. „Duiken in de zee is het absolute hoogtepunt voor ons." Neem nou het onderwaterleven bij de Zee- landbrug. „Daar hebben we zelfs zeepaardjes gezien." Het avontuur brengt gevaar met zich mee, beseffen de mannen. Pas nog kwam een Vlaamse duiker om die aan de andere kant van het Zijpe te water was gegaan. „We ne men voorzorgsmaatregelen. Zo zijn we met z'n tweeën en gaan we niet te diep. Na vijftien meter zie je immers niks meer. En ook belangrijk: als je in paniek raakt, nooit recht naar boven gaan, want daar varen schepen. Altijd eerst te rug richting de wal. Het kompas is voor ons een onmisbare vriend." Huib en Werner staan klaar voor hun duik. foto PZC www.arpas.sanidrome.nl Q-big badkamermeubel inclusief spiegelkast en kraan nu tijdelijk verkrijgbaar vanaf 875 - Arpas ianidrome kJ Mortiereboulevard 7, Middelburg/tel. (0118) 55 10 80 door David Duijnmayer ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse CDA-fractie heeft het zo merreces gebruikt voor een werk bezoek aan enkele kampeerbedrij- ven. Aan de hand daarvan pleit het CDA nu voor meer onderne mingsvrijheid op campings. De fractie hoopt in het najaar op een evaluatie van de kampeernota, die in maart is vastgesteld. In de nota is gedetailleerd vastgelegd wat wel en niet mag op een camping. Té ge detailleerd, vindt het CDA. De CDA-fractie bezocht camping de Vliedberg in Scharendijke, cam ping de Fruitgaard in Burgh-Haam- stede en De Zeeuwse Kust in Re- nesse. „Die constateerden onafhan kelijk van elkaar dezelfde knelpun ten", zegt fractievoorzitter Bea Flach-de Geus. Het belangrijkste knelpunt is de eis dat veertig procent van een kampeerterrein uit permanente plekken en zestig procent uit toe- ristenplekken moet bestaan. Die re gel is in de nota opgenomen om te voorkomen dat alle kampeerruim- te wordt bezet door mensen die er het hele seizoen staan. „De druk is groot om die regel te versoepelen", zegt Flach-de Geus. „Er is nu veel vraag naar vaste seizoenspiekken. Helemaal vrijgeven zou nog te ver gaan, maar je moet een onderne mer wel de ruimte geven om zijn kampeerterrein in zekere mate zelf in te delen, afhankelijk van de vraag." Wethouder Ad Verseput (toeris me) staat open voor een evaluatie van de kampeernota. „De nota is nog niet zo lang van kracht, dus een evaluatie moet er sowieso ko men. Het is altijd een goede zaak om te inventariseren of er proble men zijn. Maar zelf heb ik tot op heden geen geluiden gehoord dat ondernemers niet met de nota uit de voeten zouden kunnen." OUDDORP - De KNRM in Ouddorp is afgelopen weekend tot drie keer toe in actie gekomen om windsur fers uit de problemen te halen. Zaterdag kreeg een Duitse surfer aan de buitenzijde van de Brou- wersdam materiaalpech en moest uit het water gevist worden. Zon dag moesten twee Nederlandse surfers gered worden. Een van hen kwam bij de Brouwersdam in de problemen, de tweede was door het wegvallen van de wind vast ko men te zitten bij de zandplaat de Ooster op de Noordzee. Volgens Gerard van der Linde van de KNRM ging het om ervaren surfers. „Het was een druk week end voor ons. Drie surfers in een weekend is veel, maar met goede wind zijn er natuurlijk ook veel surfers." Bij Zijpe is Sint-Philipsland vlakbij. Het veer naar Sluis vaart echter al jaren niet meer, waardoor een flinke omweg vereist is. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55