ü^eeSsirsd PZCI21 Gebrek aan info wekt wrevel Rick Jendrusch imponeert op WK op Havenplein Brand in zaak door hete lamp SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Raadsfracties vinden informatie vanuit college onder de maat. Dorpje Droom Van der Vaart komt uit met transfer naar Real Madrid Regels voor betreden platen Westerschelde in de maak Dinsdag 5 augustus 2008Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Overdag is het al spektakel, maar 's avonds des te meer. De kermis in Schouwen-Duivelands centrumstad Zierik- zee is een mix van klassiek vermaak als een glazen doolhof, schietsalon en poffertjeskraam tot computergestuurd vertier in attracties met namen als Volcano Power, Shaker en Pusher. Flikkerend licht in felle kleuren weerspiegelt in de ramen van de eeuwenoude monumenten in het centrum en zorgt voor een bijna surrealistische sfeer. De kermis is nog tot en met donderdag te vinden aan het Havenplein, Havenpark en Kraan plein. De Zierikzeese kermis is de laatste van de vier kermis sen op Schouwen-Duiveland. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De meerderheid van de raadsfracties op Schouwen-Dui veland vindt de informatievoorzie ning vanuit het college van burge meester en wethouders richting ei- landelijke politiek onvoldoende. Dat blijkt uit gezamenlijke vragen van CDA, Leefbaar Schouwen-Dui veland (LSD), WD en SGP. In het recente verleden was er voor genoemde fracties wat infor matievoorziening vanuit het dage lijks gemeentebestuur betreft geen reden tot klagen. De politiek werd MIDDELBURG - Medewerkers van 1 sportwinkel Erik Sport aan de Nieuwe Burg in Middelburg heb ben de zaak gistermiddag moeten ontruimen vanwege een kleine brand. De brandweer vermoedt dat een oververhitte lamp de oor zaak is. Daardoor is isolatiemate riaal in het plafond gaan smelten. Er ontstond veel rook. De brand weer heeft het vuur snel kunnen 1 blussen en de winkel geventileerd. regelmatig op de hoogte gebracht van de werkvoorraad van de afde ling Ruimte en Milieu. „U heeft dit de afgelopen periode ver zuimd. Hierdoor zijn wij onvol doende op de hoogte van de voort gang en afdoening van vrijstellings- verzoeken in het kader van de Wet op de Ruimtelijke Ordening", is het verwijt van de fracties rich ting college. Ook over de voorlichting met be trekking tot bestemmingsplan bui tengebied zijn de fracties niet te spreken. Dat is reden geweest om in gezamenlijkheid aan de bel te trekken. De raadsfracties willen op korte termijn geïnformeerd wor den over de stand van zaken van vrijstellingen, principeverzoeken door David Duijnmayer BONAIRE - Windsurfer Rick Jen- drusch (13) uit Scharendijke is op het WK freestyle windsurfen tot vijftien jaar als tweede geëindigd. Amado Vrieswijk uit Bonaire surf- de een thuiswedstrijd en pakte de eerste plaats. De Starboard Prokids wereldkam pioenschappen werden van 27 juli tot en met 3 augustus gehouden op Bonaire. Per wedstrijddag surf- den de deelnemers meerdere en aanvragen om aanlegvergunnin- gen. Ook vragen CDA, WD, LSD en SGP het college opening van za ken te geven als het gaat om de ac tualisering van de bestemmings plannen. In januari is er nog een voortgangs bericht geweest, maar daarna is er, stellen de fracties, weinig tot niets meer vernomen van het college op dat vlak. Dat zit de fracties niet lek ker en daarom vragen zij burge meester en wethouders de raad voortaan beter voor te lichten. De De fracties CDA, WD, Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) en SGP vinden dat het Schou- wen-Duivelandse college de raad beter moet informeren. heats, die samen een dagresultaat opleverden. In drie wedstrijdda gen pakte Rick een eerste, een der de en een tweede plaats. Dat lever de hem uiteindelijk een tweede plaats in het eindklassement op, achter Amando Vrieswijk. „De verschillen waren heel klein", zegt Rick. „Maar ik ben erg blij met mijn tweede plaats. Amando heeft de laatste dagen gewoon be ter gevaren dan ik, dus zijn over winning is verdiend. Hij komt van raadsfracties vragen het college voortaan eenmaal per kwartaal verslag uit te brengen over hoe het staat met de afhandeling van de aanvragen voor vrijstellingen en ontheffingen in het kader van de nieuwe Wet op de Ruimtelijke Or dening (WRO). De fracties geven daarbij aan dat ze niet alleen geïnteresseerd zijn in cijfermateriaal maar ook inhou delijk op de hoogte willen blijven van de gevolgen van de nieuwe WRO. De fracties willen liefst voor de septembervergadering van de commissie openbare werken antwoord van het college. Burge meester en wethouders moeten zich nog over de vragen van de raadsfracties buigen. Bonaire, dat was natuurlijk wel een beetje in zijn voordeel. Bij de Brouwersdam zou ik van hem win nen, dat is mijn spot." Vanaf vandaag staat Rick weer ge woon bij de Brouwersdam te sur fen. Hij kijkt al met al zeer tevre den terug op zijn benedenwindse avontuur. „We hadden elke dag zon, warm water en het waaide meestal goed. Alleen op twee wed strijddagen was er niet veel wind, dat was wel jammer." ZIERIKZEE - Twintig kramen met tienduizenden tweedehands boe ken staan zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur op het Havenplein in Zie- rikzee. Op de dertiende editie van de Zie rikzeese boekenmarkt zijn onder meer antiquarische boeken, kin derboeken, detectives, literatuur, kookboeken en stripboeken te vin den. De toegang tot de markt is gratis. Tip? redactie@pzc.nl Niet dat ze geen internet hebben, op dat Walcherse dorp, maar dat ene gezin had er gewoon zo lang mogelijk mee gewacht. En nu de kinderen wat groter zijn, konden ze er eigenlijk echt niet meer omheen. Vorige week was het zover: de verbinding was tot stand ge bracht. De twee voetbalgekke zoontjes konden niet wachten tot ze achter de computer konden. Natuurlijk bezochten ze meteen de website van hun favoriete club. Vervolgens ging de jongste op zoek naar ander voetbalinfor matie. „Hé", klonk het even later over de trap naar beneden. „Wist je trouwens dat Manches ter ook een dorpje is?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53