Zeeland leven best gebruiken Hennepkwekerij in Eede ontruimd Expositie in ziekenhuis Veel populieren tegen de vlakte in Biervliet Franke toont recent werk in Raadskelder ZPZC Dinsdag 5 augustus 2008 23 Drie standplaatsen kent het woonwagencentrum in Schoondijke slechts. foto Peter Nicolai dere bedrijven, waarvan diverse met een groter streekbereik. Dat de te koop staande huizen niet zo snel van de hand gaan, TERNEUZEN - De Kunstenaars Hen- ny de Vlieger in Arnemuiden en Rose Marie Mattelaer uit Zuidzan- de exposeren deze en volgende maand werken in het Zorg- saam-ziekenhuis in Terneuzen. De Vlieger legde zich eerst toe op fantasiepoppen, maar nu maakt ze vooral beelden met strakke vor men. Ze gebruikt daarvoor zelf- hardende klei en metaal. De uit Kortrijk afkomstige Rose Marie Mattelaer laat een aantal aquarellen zien. Mattelaer volgde in het Vrije Atelier in Knokke een masterclass van onder andere Cao Bei An, Wen Min Xin en Xavier Wolfs. De expositie is tijdens kantoor uren te bezichtigen op route 31 in het Zorgsaam-ziekenhuis. vindt Gijs niet direct alarmerend. „Het zijn vaak woningen van oude re mensen, waar nieuwe bewoners veel aan zouden willen verande ren. Als de verbouwingskosten dan tot eenzelfde prijs als een nieuwbouwhuis leiden én de hui zen nog aan een drukke, doorgaan de straat staan, kan het wel eens wat langer duren voor een pand is verkocht", denkt de onderne- mingsraadvootziter. SLUIS - Aan de Katweg, Dunneweg en Savooyaardsweg in Biervliet worden in totaal 265 populieren ge rooid. Er komen jonge populieren voor in de plaats. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis heeft besloten de procedure voor de aanlegvergunning op te starten om de kap mogelijk te maken. In de bomen zit volgens de ge meente veel dood hout dat gevaar lijk is voor de omgeving. Bij wind bestaat het gevaar voor uitwaaien de takken. De populieren zijn ongeveer veer tig jaar oud. Ze worden overigens eerst onderzocht voordat de zaag er in gaat. De bomen waar spech tennesten in zitten worden alleen afgetopt. Het Sluise college besloot in de we kelijkse vergadering ook met de ondernemers aan de Kaai in Bres- kens overeenkomsten aan te gaan over beheer en onderhoud van het Maritiem Dek. Eerder was al afge sproken dat de ondernemers zelf voor het onderhoud zorgen. SLUIS - In de Raadskelder in Sluis opent 16 augustus om 16.00 uur de schilderijen tentoonstelling 'Bo reas, Notos Zephyros, goden der winden' van de Duitse kunstenaar Michael Franke. Bijzonder omdat het dertig jaar is geleden dat Fran ke zijn eerste expositie hield in de zelfde Raadskelder in Sluis. De internationaal bekende schil der exposeerde de afgelopen dertig jaar in Milaan, Rome, Parijs, Brus sel en Athene. Franke werd geboren in Bonn in 1957 en schildert al vanaf zijn ne gende jaar. Tevens studeerde hij in Brussel afin kunstgeschiedenis en economie. Hij wil in zijn werk de levende krachten die in de natuur aanwezig zijn voelbaar en zicht baar maken. De titel van de ten toonstelling 'Boreas, Botos, Zephy ros' is geïnspireerd op de Theogo nie van Hesiodos, een Griekse schrijver uit de achtste eeuw voor Christus. De expositie is gratis te zien tot en met 28 september. EEDE - In een bungalow aan de Ha- zewegeling in Eede heeft de poli tie gistermorgen een grote hennep kwekerij ontdekt. De kwekerij is nog dezelfde morgen door mede werkers van de gemeente Sluis ont ruimd. De planten en de kweekap- paratuur zijn vernietigd. Bij de inval in de woning trof de politie op de zolder van het pand een professionele kwekerij aan, waar ongeveer duizend planten stonden. De politie heeft in de bungalow een 49-jarige Amsterdammer aan gehouden. De man is meegeno men naar het bureau; 'hij 'zit nog vast. De politie kon gisteren geen verdere mededelingen over de ont ruiming doen. De politie sluit overigens niet uit dat lopende het onderzoek er meer aanhoudingen zullen wor den verricht. In een woning in Sint-Maartens dijk werden zaterdag 325 planten in beslag genomen en vernietigd. Dat geldt ook voor de kweekappa- ratuur. De politie hield een 50-jarige man uit Tholen en een 48-jarige vrouw uit Weesp aan. De vrouw werd na verhoor weer vrijgelaten. De man is in bewaring gesteld. De hennepkwekerij was gevestigd op de verdieping van een bungalow in Ee de. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47